BitClude - Najszybsza giełda w Polsce

BitMarket24 – opinie i poradnik

W związku z wpisaniem BitMarket24 na listę ostrzeżeń publicznych i związane z tym odcięcie giełdy przez instytucje bankowe od tradycyjnego systemu finansowego, zarząd giełdy BitMarket24 podjął decyzję o zakończeniu działalności giełdy. Giełda zakończyła swoją działalność w dniu 19 lutego 2019 roku. 

……………………………………………………………………………………………………

Artykuł archiwalny:

Giełda BitMarket24 jest jedną z najdłużej działających polskich platform wymiany Bitcoina. Powstała w 2014 roku w Krakowie, aktualnie z siedzibą w Londynie, posiada dużą grupę lojalnych użytkowników, stale powiększającą się o nowe osoby przystępujące do świata kryptowalut. W skrócie, przez swoich fanów, giełda nazywana jest BM24.

Giełda kryptowalut Bitmarket24 – najlepsza opcja na start!

W początkowym okresie elementem wyróżniającym giełdę były rozbudowane narzędzia do operacji z jednoczesnym zachowaniem przejrzystości i łatwości obsługi. Dzisiaj jedną z najmocniejszych stron są wpłaty ekspresowe. Bitmarket24 oferuje możliwość dokonywania wpłat z bardzo wielu banków przez całą dobę siedem dni w tygodniu do 15 minut bez prowizji i bez limitów co jest bardzo atrakcyjną opcją i wyróżnia giełdę spośród wszystkich serwisów kryptowalutowych w Polsce. Wpłat ekspresowych można dokonywać z rachunków Alior Banku (zwykły przelew), T-Mobile Bank (zwykły przelew), każdego banku posiadającego Express Elixir, każdego banku posiadające przelewy BlueCash (np. mBank), bądź bezpośrednio za pomocą serwisu bm.pl. W każdym z tych przypadków środki są księgowane na koncie użytkownika do 15 minut od dokonania wpłaty 24/7 (także weekendy i święta, oraz w środku nocy). Tego typu wpłaty nie wymagają żadnej dodatkowej akcji ze strony użytkownika, np. kontaktu supportem. W niedalekiej przyszłości giełda planuje także rozszerzyć ilość banków na które przyjmowane są wpłaty użytkowników.

Kolejnym z wyróżników giełdy jest chat pozwalający na kontakt z innymi użytkownikami – w naszym odczuciu narzędzie, poprzez które najszybciej znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania od innego użytkownika. Zazwyczaj zadając pytanie na branżowym forum lub tematycznej grupie na Facebooku musisz odczekać dłuższą chwilę na odpowiedź lub jesteś przekierowywany do wątku, w którym było poruszane interesujące cię zagadnienie – tutaj w ciągu kilku sekund zapewne znajdzie się ktoś chcący doradzić w temacie. Chat pozwala też doskonale odczuć jakie nastroje aktualnie panują na rynku, co myślą inni w co warto a w co nie warto inwestować. Nie powinna też cię ominąć żadna ważna wiadomość mogąca mieć wpływ na znaczne wzrosty i spadki – będzie tutaj na gorąco dyskutowana w jakim stopniu wpłynie na kurs.

Czy jest coś jeszcze co powoduje, że warto zostać użytkownikiem BitMarket24?

TAK!

To niezwykle przyjazny interfejs, do którego nie trzeba żadnych specjalnych wyjaśnień i instrukcji. Handel kryptowalutami jest łatwy i przyjemny.

Kryptowaluty i pary na BitMarket24

Giełda ma wszelkie zadatki, aby zostać „polskim Coinbase”. Podobieństwa są znaczne – kryptowaluty można nabyć tylko za jedną walutę (w BitMarket24 za PLN – w Coinbase za EUR), lista kryptowalut ogranicza się tylko do tych najważniejszych (w BitMarket24 są to Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Litecoin – w Coinbase są to Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin). Obydwie giełdy są bardzo przejrzyste oraz intuicyjne w obsłudze. BitMarket24 w szczególności polecić można wszystkim, którzy planują po raz pierwszy kupić Bitcoin lub Litecoin za złotówki!

Handel możliwy jest w następujących parach:

 • BTC/PLN
 • LTC/BTC
 • LTC/PLN
 • BCC/PLN
 • BTG/PLN

Ciekawostką jest, że Bitmarket24 jako pierwsza polska giełda rozpoczęła handel kryptowalutą Bitcoin gold.

Opłaty i prowizje na Bitmarket24 nie są wysokie

Wpłaty w złotówkach dokonać można na kilka sposobów: normalnym przelewem, przelewem ekspresowym, wpłatą gotówkową w Żabce, sklepach Freshmarket, na poczcie. Posiadacz konta w Alior Banku zobaczy swoje środki na koncie BM24 już po 15 minutach lub wcześniej. Jeśli mamy konto w innym banku, to przelew zwykły zostanie zaksięgowany zgodnie z terminami sesji Elixir (w zależności od banku oraz godziny realizacji przelewu tego samego dnia lub następnego). Gdy priorytetem jest czas, możemy skorzystać z przelewu ekspresowego – giełda jako jedna z nielicznych posiada wpłaty ekspresowe DotPay. Przy realizacji przelewu należy pamiętać, aby dane posiadacze konta w banku i na giełdzie były takie same – w innym przypadku przelew może nie zostać zaksięgowany poprawnie.

Z wypłatami PLN sytuacja ma się podobnie: na koncie w Alior Banku pojawią się błyskawicznie, w pozostałych bankach zgodnie z sesjami Elixir od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Minimalna wartość wypłacanych środków to 10 zł, maksymalna jednorazowa wypłata w złotówkach nie ma ograniczeń –  chyba, że jest to przelew szybki wtedy limit wynosi 5 000zł. Wypłaty można dokonać na inne konto niż to z którego dokonywałeś wpłaty – jeśli interesuje cię taka opcja, musisz dokonać zmian w Książce Adresowej.

Wpłata:

 • Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCC), Bitcoin Gold (BTG), Litecoin (LTC) – bez opłat
 • PLN – przelew zwykły – bez opłat
 • PLN – prowizja od zasilenia konta PLN (zasilenie ekspresowe i wpłaty gotówkowe) – 2%

Wypłata:

 • Bitcoin – prowizja 0.0008 BTC
 • Bitcoin cash – prowizja 0.0008 BCC
 • Bitcoin gold – prowizja 0.0008 BTG
 • Litecoin – 0.005 LTC
 • PLN – przelew bankowy – 2 PLN
 • PLN – przelew bankowy ekspres – 10 PLN

W przypadku wpłat i wypłat kryptowalut, czas transferu zależy od obciążenia sieci. „Opłata dla górników” została ustawiona na odpowiednim poziomie. Kryptowaluty też mają swoje ograniczenia dotyczące wypłat: minimalna wypłata BTC, BCC i BTG wynosi 0,001 a minimalna wypłata LTC możliwa jest od 0,01.

Opłata transakcyjna:

Na BM24 mamy do czynienia z klasycznym podejściem Maker/Taker, gdzie Maker (użytkownik składający nową ofertę kupna lub sprzedaży) ponosi niższe koszty a Taker (użytkownik korzystający z oferty kupna lub sprzedaży znajdującej się na giełdzie) musi zapłacić wyższą stawkę. Zdarza się na niektórych giełdach, że progi ustawione są tak wysoko, że nie sposób opuścić bazowej stawki. W przypadku BitMarket24 na niższą prowizję przeskakujemy już po osiągnięciu obrotów wygenerowanych w ciągu 30 dni w wysokości 5 tys. zł. Zaczynamy od prowizji 0,14% Maker oraz 0,42% Taker. Docelowo maksymalnie możemy osiągnąć poziom 0% Maker oraz 0,2% Taker. Pełna tabela prowizji dostępna jest na stronie BM24 pod adresem: https://bitmarket24.pl/oplaty-i-limity.html

Czy BitMarket24 jest bezpieczny?

BitMarket24 jest spokojnie i stabilnie prowadzonym biznesem. Ponad 3 letnie doświadczenie pokazuje, że giełda bez problemu poradziła sobie zarówno w okresach korekty kursów jak i szalonych wzrostów w roku 2017. Portfele Bitcoin i Litecoin podzielone są na „zimny” i „gorący” (choć przydałaby się informacja w jakich proporcjach), system został skonfigurowany oraz przetestowany przez specjalistów zgodnie z najwyższymi wymogami bezpieczeństwa. Dane użytkowników przechowywane są w zaszyfrowanej formie a sama baza zgłoszona jest do GIODO.

Nieobowiązkowe, ale bardzo wskazane, jest dodatkowe zabezpieczenie swojego konta poprzez dwupoziomowe uwierzytelnianie (piszemy o tym poniżej).

Bitmarket24 Opinie Użytkowników (i nie tylko)

Najlepszym miejscem na poznanie opinii innych użytkowników o Bitmarket24 jest chat na stronie. Nie musisz nawet dokonywać transakcji, wystarczy, że założysz konto i możesz wziąć udział w rozmowach na czacie. Będą to aktualne opinie o giełdzie uzyskane od praktyków, w przeciwieństwie do tych, które znajdziesz w wynikach wyszukiwania czy wpisach na forum – giełda ma długą historię i niejednokrotnie była przedmiotem dyskusji na niejeden temat – jeśli szukasz opinii o BM24 poza giełdą pamiętaj aby wyselekcjonować najświeższe informacje.

BM24 praktycznie od początku istnienia prowadzi też fanpage na Facebooku, gdzie każdy poprzez wiadomość lub  publiczne posty może zadać pytanie i poznać jeszcze inne opinie innych użytkowników giełdy.

Jak kupić Bitcoin lub Litecoin na Bitmarket24?

Jeśli zdecydowałeś/zdecydowałaś się założyć konto na tej giełdzie skorzystaj z naszego linka lub wpisz w wyszukiwarce pełną nazwę Bitmarket24.

Krok 1 – rejestracja konta – szybka, łatwa i przyjemna

Po przejściu na giełdę bez żadnego problemu, w prawym górnym rogu, zlokalizujesz przycisk „Zarejestruj”. Po kliknięciu pojawi się okno, w którym w części Rejestracja musisz podać tylko swój adres email.

BitMarket24 opinie

Następnie pojawi się ekran odsyłający cię do skrzynki mailowej, aby potwierdzić rejestrację.

BitMarket24 opinie

Po kliknięciu w link aktywacyjny wracamy na bitmarket24.pl gdzie naszym oczom pojawi się bardzo ciekawa informacja. Mianowicie musimy podać nazwę użytkownika widoczną na czacie (tego jednego ustawienia nie będzie można później zmienić) oraz dokonać wyboru czy chcemy aby nasze konto było anonimowe, pół-anonimowe czy pełne. Tylko wybierając ostatnią opcję będziemy mogli dokonać wpłaty w złotówkach, która następnie posłuży nam do zakupu kryptowalut.

BitMarket24 opinie

Krok 2 – zmiana ustawień – bezpieczeństwo przede wszystkim

Po kliknięciu w nazwę użytkownika w prawej części menu możesz edytować swoje dane osobowe, rodzaj konta, powiadomienia, definiować książkę adresową itp. Najważniejszą jednak kwestią jest zmiana ustawień dotycząca bezpieczeństwa twojego konta. W długiej kolumnie danych do edycji szybko odnajdujemy interesujące nas pole – BM24 przychodzi z pomocą wyszczególniając kolorem czerwonym i pogrubioną czcionką komunikat „Brak dodatkowej ochrony konta”. Jeśli jeszcze nie posiadamy, jest to odpowiedni moment na pobranie z odpowiedniego sklepu (Google Play, Apple Store)  aplikacji Google Authenticator. Następnie klikamy w pole „Edycja danych”.

BitMarket24 opinie

W następnym ruchu klikamy w pole „Dodaj generator kodów”.

BitMarket24 opinie

Teraz ważne aby postępować zgodnie z pojawiającymi się instrukcjami. Od tej pory proces logowania i handlu się wydłuży ale konto będzie bezpieczniejsze.

Krok 3 – Bitmarket24 weryfikacja – czy jest konieczna? czy warto?

Weryfikacja na BitMarket24 nie jest konieczna ale jest możliwa. Po co weryfikować konto i przesyłać skany dokumentów skoro i bez tego można korzystać z najważniejszych funkcjonalności giełdy, zasilać konto w PLN, kupować krypto, dokonywać wypłat w złotówkach itd.? Jakie korzyści daje weryfikacja? Okazuje się, że weryfikacja jest potrzebna tylko gdy chcemy korzystać z przelewów ekspresowych np BlueCash czy DotPay. Umożliwia ona:

 • dokonywanie wpłat ekspresowych w każdym banku
 • zwiększenie limitu wpłat ekspresowych do 3 000 zł na dobę poprzez serwis Dotpay.pl

Weryfikacja przebiega przy użyciu specjalnie do tego przygotowanego systemu weryfikacji. Dane są szyfrowane, przechowywane w zabezpieczonym serwerze, pod nadzorem GIODO. Aby dokonać weryfikacji należy skontaktować się z Działem Pomocy wysyłając maila pod adres  pomoc@bitmarket24.pl, dokonać zasilenia konta z wykorzystaniem przelewu zwykłego, przesłać skan dowodu osobistego (można dodać znak wodny z napisem „weryfikacja BitMarket24” oraz zamazać numer pesel, formaty plików to pdf, jpg, png) – wszystkie instrukcje pojawią się w panelu użytkownika.

Krok 4 – kupno Bitcoina

Pierwszą czynnością przed kupnem Bitcoina lub Litcoina jest zasilenie swojego konta polską walutą. W tym celu klikamy przycisk w menu „Zasilenia konta” a następnie wybieramy boks „Zasilenie konta w PLN”.

BitMarket24 opinie

Teraz potrzebna będzie decyzja czy wpłacamy środki poprzez przelew zwykły, ekspresowy czy też dokonujemy wpłaty gotówkowej.

BitMarket24 opinie

W najlepszej sytuacji są posiadacze rachunków w Alior banku i T-mobile – są oni w stanie zasilić swoje konto w ciągu 15 minut bez żadnych dodatkowych opłat. Pozostałe osoby, jeśli chcą zobaczyć swoje złotówki na koncie bez żadnych potrąceń muszą zrealizować przelew zwykły i odczekać czas zgodnie z terminami sesji Elixir. Na BitMarket24 znajdziemy przekierowanie na stronę gdzie będziemy mogli sprawdzić kiedy dojdzie nasz przelew.

Jeśli zależy nam aby natychmiast kupić kryptowalutę, bo jesteśmy przekonani, że cena jest okazyjna i za chwilę pójdzie do góry wybieramy przelew ekspresowy. UWAGA! Na początek, dla osób które nie dokonały jeszcze żadnej wpłaty na rachunek bankowy giełdy,  jest przypisany limit dziennej wpłaty ekspresowej i wynosi on 100zł. Dopiero po pierwszej wpłacie, limit zostaje podniesiony i przy kolejnej wpłacie ekspresowej wynosi on 1000zł. Jeśli i to jest dla nas za mało możliwe jest ponowne zwiększenie limitu, tym razem do 3000zł, ale musimy się poddać pełnej weryfikacji opisanej powyżej.

Jeśli nie chcemy wysyłać pieniędzy ze swojego konta na giełdę (co w pewnych przypadkach ma swoje uzasadnienie) możemy dokonać wpłaty gotówkowej w sklepach Żabka, FreshMarket, na poczcie czy w banku. Giełda od takiej wpłaty pobierze prowizję 2%. Pamiętajmy też, że dodatkowa opłata pobrana zostanie przez operatora (np Freshmarket 0,99zł a Żabka 1,89zł za wpłaty do 500zł). Tutaj również ograniczeni jesteśmy limitami: 100 zł pierwsza wpłata gotówkowa oraz 2000zł każda kolejna wpłata gotówkowa.

O tym, że nasze konto zostało zasilone w PLN zostaniemy poinformowani mailem. Brawo BM24! Nie wszystkie giełdy mają taką funkcjonalność ustawioną domyślnie a przecież jest to bardzo istotna informacja. Jesteśmy gotowi do zakupu BTC. W tym celu klikamy w menu w pierwszy przycisk RYNEK lub z rozwijanego menu wybieramy interesującą nas parę, w tym przypadku BTC/PLN. Następnie omijamy wykres i docieramy do kolumny „Kup BTC”. Zakupu Bitcoina możemy dokonać na 3 sposoby:

 • wpisując w odpowiednich komórkach widoczną w pierwszym wierszu cenę oraz ilość – pojawi nam się kwota PLN, którą powinniśmy porównać z posiadanymi środkami
 • kliknąć na pierwszy wiersz od góry po czym dane zaczytają nam się do komórek – tutaj również musimy dokonać porównania ze środkami i jeśli potrzeba dokonać odpowiedniej modyfikacji
 • wpisując w odpowiednich komórkach naszą ofertę z niższą ceną niż jest w tabeli – wystawiona oferta kupna po niższej cenie pojawi się w prawej kolumnie SPRZEDAJ i gdy ktoś zdecyduje się sprzedać BTC w żądanej przez nas cenie, oferta zostanie wykonana

BitMarket24 opinie

Warto zwrócić uwagę na ikonę koszyka w obydwóch kolumnach. Mówi ona o tym z ilu ofert zostanie zrealizowany twój zakup lub sprzedaż. Ponadto przy każdej ofercie widoczny jest licznik procentowy wizualizujący ilość wykonanej oferty. 100% oznacza wykonanie całej oferty, częściowy procent oznacza częściowe wykonanie oferty.

Reasumując, kupno Bitcoina jest banalnie proste a giełda BitMarket24 jest idealnym miejscem, żeby rozpocząć przygodę z kryptowalutami. Użytkownicy lubią BM24 w szczególności za czytelny interfejs oraz chat.

 

[głosów: 0 średnia ocena: 0]
5 Wynik
BitMarket24

Rozbudowane narzędzia do operacji na giełdzie z jednoczesnym zachowaniem przejrzystości i łatwości obsługi. Chat pozwalający na kontakt z innymi użytkownikami.

ZALETY
 • Przyjazny interfejs - prostota obsługi - idealna na pierwszy zakup
 • Bezpieczeństwo
 • Chat
WADY
 • Podobieństwo w nazwie z inną giełdą
 • Szata graficzna
 • Limity przy wpłatach ekspresowych i gotówkowych
Dodaj swoją opinię

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Swoją Opinię