CoinDeal Opinie i Poradnik jak założyć konto na giełdzie kryptowalut

Mierząca globalnie, odnosząca duże sukcesy i stawiająca potrzeby użytkownika zawsze na pierwszym miejscu. Zapewniająca bezpieczeństwo na bardzo wysokim poziomie. Rozwijająca się bardzo dynamicznie i nie mająca zamiaru zwolnić tempa. O kim mowa? O CoinDeal – polskiej giełdzie kryptowalut, która sporo namieszała na rynku i zdobyła serca już  ponad 200 000 użytkowników!

Dlaczego giełda kryptowalut CoinDeal ma pozytywne opinie?

Patrząc z boku i obserwując CoinDeal można pomyśleć… hmmm… w kilka miesięcy podbili rynek i to nie tylko polski ale europejski, azjatycki, teraz szykują się na podbój Stanów… to przecież musi być takie proste…

Nie jest. Wyczyn CoinDeal robi naprawdę duże wrażenie.

Im bardziej niesprzyjające warunki rynkowe (np. systematyczny spadek ceny bitcoina w 2018 roku i nieprzychylność władz do kryptowalut) tym większe zainteresowanie traderów giełdą CoinDeal. Jak oni to robią?

Z opinii wielu traderów, którzy zaufali CoinDeal można wnioskować, że kluczowymi czynnikami sukcesu tej giełdy są:

 • podejście do biznesu, w którym użytkownik i jego potrzeby są najważniejsze
 • wysokie, ponadprzeciętne bezpieczeństwo
 • ciekawy zestaw walut tradycyjnych i kryptowalut
 • bardzo dobra, wyróżniająca się względem konkurencji reklama

Niby nic odkrywczego, ale niewiele firm potrafi tak skutecznie wprowadzić w życie swoje teoretyczne założenia.

CoinDeal opinie

Krótka historia CoinDeal

Zanim właściciele wystartowali z platformą tradingową dobrze się do tego przygotowali. Zarówno od strony technologicznej jak i marketingowej. Przed powstaniem giełdy światło dzienne ujrzał projekt pod nazwą BuyCoinNow poprzez który można dokonywać zakupu bitcoina za pomocą kart kredytowych, a także PayCoiner – system pomagający przyjmować wpłaty i wypłaty w krypto. Te projekty ze świata technologii blockchain okazały się bardzo pomocne i gdy w marcu 2018 roku doświadczeni i aktywni traderzy – Filip Dzierżak, Adam Bicz, Kajetan Maćkowiak – uruchomili giełdę CoinDeal, bardzo szybko, bo już po paru miesiącach działalności stała się ona jedną z największych platform krypto w Europie.

Firma, początkowo zarejestrowana na Cyprze, przeniosła swoją siedzibę na przyjazną kryptowalutom wyspę Malta i aktualnie podlega Malta Digital Innovation Authority – organowi, który gwarantuje użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa na rynku.

CoinDeal stale się rozwija udostępniając swoim użytkownikom nowych funkcjonalności i poszerzając ofertę. Giełda dostępna jest w wielu wersjach językowych m.in. w języku polskim, angielskim, rosyjskim, koreańskim, chińskim, niemieckim.

Kryptowaluty z wyboru

Na CoinDeal dostępnych jest kilkanaście kryptowalut. Najważniejszą pozycję na platformie zajmuje bitcoin (BTC), z którym sparowane są wszystkie kryptowaluty i waluty fiat, a zaraz po nim na kluczowym miejscu jest ripple (XRP) dostępny w parach z wybranymi walutami wirtualnymi. Inni “zawodnicy” z najwyższej ligi to bitcoin cash (BCH), ethereum (ETH), lisk (LSK), monero (XMR), litecoin (LTC). Wśród pozostałych walut na pewno warto zwrócić uwagę na NANO (prawdopodobnie najszybsza kryptowaluta świata), futorocoin FTO (prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjna kryptowaluta świata).

CoinDeal serwuje nam całkiem ciekawe zestawienie, mieszankę uznanych kryptowalut z kilkoma nieznanymi nowicjuszami na rynku. W sumie, na giełdzie mamy możliwość tradowania na kilkudziesięciu parach.

Nowe kryptowaluty pojawiają się na platformie zazwyczaj poprzez system głosowania, w którym to użytkownicy decydują jaka waluta w pierwszej kolejności ma się pojawić w ofercie. To sprawdzona forma aktywności, która podoba się lojalnym traderom, pozwala kształtować im ofertę giełdy i mieć realny wpływ na jej rozwój.

Cieszy dobry zestaw walut FIAT: polski złoty (PLN), euro (EUR), dolar (USD), funt brytyjski (GBP), rubel (RUB), koreański won (KRW), frank szwajcarski (CHF). Przeszkody, z którymi nie potrafiły sobie poradzić inne polskie giełdy, nie dotyczą CoinDeal – przy takim zestawie walut tradycyjnych, ewentualne problemy z jedną z nich nie zagrożą równowadze i stabilności firmy. Co ciekawe, w najbliższym czasie giełda planuje wdrożenie kolejnych fiatów.

CoinDeal opinie i poradnik

Wpłaty i wypłaty środków

Depozyt w tradycyjnej walucie dokonać można na kilka sposobów: normalnym przelewem, poprzez Skrilla, poprzez Mistertango, poprzez ePay.  Przy realizacji przelewu należy pamiętać, aby dane posiadacza konta w banku i na giełdzie były takie same – w innym przypadku przelew może nie zostać zaksięgowany poprawnie.

Osoby preferujące zakupy przy użyciu karty kredytowej mogą nabyć bitcoin (BTC) poprzez platformę partnerską BuyCoinNow i przesłać je bezpośrednio na coindealowy portfel. Transakcja jest dość szybka i nie powinna przekroczyć 2 godzin.

Opłaty związane z księgowaniem i przesyłem środków kształtują się następująco:

Wpłata:

 • kryptowaluty – bez opłat
 • PLN – przelew zwykły – bez opłat 
 • PLN – wpłata ze Skrilla – 3% 
 • EUR – przelew SEPA – bez opłat (przy kwocie 500 euro i wyższej) – 10 euro (przy kwocie poniżej 500 euro)
 • EUR – przelew NON-SEPA –  0.8% + 9 EUR
 • GBP – wpłata ze Skrilla – 3% 
 • GBP – z ePay do ePay – bez opłat
 • USD – z ePay do ePay – bez opłat
 • RUB – przelew zwykły – bez opłat

Wypłata:

 • bitcoin – prowizja 0.0008 BTC (lub 0.0004 BTC dla adresów zaczynających się od BC1…)
 • bitcoin cash – prowizja 0.009 BCH
 • ethereum – prowizja 0.02 ETH
 • ripple – 1.0 XRP
 • pozostałe kryptowaluty – szczegóły w cenniku: https://coindeal.com/pl-pl/fees
 • PLN – przelew bankowy – 9 PLN
 • PLN – wypłata ze Skrilla – 1% + 9 zł
 • EUR – przelew SEPA/przelew NON-SEPA – 9 EUR 
 • USD – z ePay do ePay – 9 USD
 • GBP – z ePay do ePay – 9 GBP
 • RUB – przelew bankowy – 9 RUB

Przed rozpoczęciem działań trzeba również zwrócić uwagę na limity dotyczące wpłat i wypłat, dla przykładu:

 • PLN  – wpłata minimalna to 300 PLN a maksymalna to 10 000 PLN
 • EUR – wpłata minimalna to 300 EUR a maksymalna 10 000 EUR
 • konto prywatne – maksymalna wypłata to 100 BTC na dzień
 • konto firmowe – maksymalna wypłata – bez limitu

Opłata transakcyjna

Na CoinDeal mamy do czynienia z klasycznym podejściem Maker/Taker, gdzie Maker (użytkownik składający nową ofertę kupna lub sprzedaży) ponosi niższe koszty a Taker (użytkownik korzystający z oferty kupna lub sprzedaży znajdującej się na giełdzie) musi zapłacić wyższą stawkę. Każda transakcja na giełdzie objęta jest opłatą:

 • Maker – 0,29%
 • Taker – 0,39%

Przedstawione powyżej opłaty są niższe dla kont typu Premium i VIP, innym sposobem na redukcję wysokości opłat jest posiadanie tokenów CoinDeal (CDL) – jeśli więc planujesz intensywny trading skorzystaj z którejś z możliwości oferowanych przez giełdę.

Czy CoinDeal jest bezpieczny?

Elementem pozytywnie wyróżniającym giełdę jest poziom bezpieczeństwa. Już w procesie rejestracji system wymusza na użytkowniku użycie zabezpieczenia poprzez wielopoziomową weryfikację 2FA. Do każdej wypłaty, oprócz kodu 2FA, potrzebne będzie również potwierdzenie mailowe. Każde logowanie do konta z innego adresu IP niż dotychczas jest monitorowane a następnie trader otrzymuje wiadomość z ostrzeżeniem.

CoinDeal bardzo szczegółowo na swojej stronie internetowej opisuje szczegóły dotyczące bezpieczeństwa danych osobowych, dokumentów, płatności przychodzących i wychodzących oraz przechowywania środków. Widać, że bezpieczeństwo dla firmy jest priorytetem.

Ponadto platforma posiada najwyższe zabezpieczenia standardu SSL wraz z funkcjami bezpieczeństwa Cloudflare, a fundusze w 90% są przechowywane na cold wallet-ach w trybie offline poza zasięgiem systemu komputerowego.

Opinie użytkowników o CoinDeal

Najlepszymi miejscami na poznanie opinii aktywnych traderów o CoinDeal są fora internetowe oraz komentarze pod tzw. review giełdy. CoinDeal od początku swojego istnienia prowadzi fanpage na Facebooku, gdzie każdy może poprzez wiadomość lub  publiczne posty zadać pytanie i poznać jeszcze inne opinie innych użytkowników giełdy. Ogólnie CoinDeal jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, najnowsze informacje można pozyskać śledząc strony marki na YouTube, Telegram, LinkedIn, Facebook. W szczególności warto regularnie odwiedzać kanał YT gdzie CoinDeal stara się w atrakcyjny sposób pokazać poradniki i tutoriale.

Pozytywne opinie użytkowników giełdy pojawiają się zawsze gdy giełda organizuje konkurs lub airdrop (darmowa dystrybucja dodatkowej ilości danego coina z tytułu jego posiadania). Warto w tym miejscu wspomnieć, że w przypadku gdy twoja wiedza o CoinDeal jest niepełna lub napotkasz jakiś problem możesz liczyć na wsparcie zespołu technicznego – support giełdy pracuje 24/7.

Na co musisz uważać?

CoinDeal ma jedną nietypową opłatę za tzw. brak aktywności. Jeśli twój stan konta będzie dodatni a nie zalogujesz się do giełdy przez co najmniej 6 miesięcy, zostanie naliczana miesięczna opłata z wysokości 9 USD +0,79% środków zdeponowanych na koncie. Mało prawdopodobne, jednak trzeba mieć tego świadomość. Aby uniknąć opłaty wystarczy oczywiście zalogować się do konta. Potwierdza to tylko tezę, iż giełdy kryptowalut nie są dobrym miejscem na przechowywanie kryptowalut i zdecydowanie lepiej jest przelać środki na swój zewnętrzny portfel kryptowalut.

Partnerstwa

Kolejnym z wyróżników giełdy jest godna naśladowania aktywność w roli sponsora. O CoinDeal zrobiło się naprawdę głośno, gdy giełda została oficjalnym partnerem drużyny piłkarskiej angielskiej Premier League – Wolverhampton Wanderers FC. Logo CoinDeal zdobi koszulki wszystkich zawodników, jest widoczne na bandach, telebimie, ławce rezerwowych w meczach o najwyższą stawkę prestiżowej ligi angielskiej, w której Wilki spotykają się z tak sławnymi zespołami jak Liverpool, Manchester United, Manchester City, Chelsea… Trzeba przyznać, że CoinDeal zobaczyć można w doborowym towarzystwie.

CoinDeal liga angielska

Zarządzający giełdą nie zapominają o “krajowym podwórku”. Giełda zaangażowała się w wiele lokalnych projektów  i akcji charytatywnych – można wspomnieć chociażby turniej koszykówki ulicznej 3×3 Feel The Bit, wsparcie dla Fundacji “Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, czy podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


CoinDeal  poradnik – od założenia konta do pierwszej transakcji

Aby utworzyć konto i zobaczyć giełdę “od wewnątrz” nie musimy przechodzić procesu weryfikacji danych osobowych, wystarczy sama rejestracja. Po przejściu weryfikacji dowodu tożsamości można już wpłacać i tradować na parach krypto-krypto (dostępne tylko dla osób prywatnych, konta firmowe do handlu krypto potrzebują pełnej weryfikacji).

Pełna, kompleksowa weryfikacja umożliwi nam już trading i wypłaty FIAT.

Po co te wszystkie formalności?

Wyjaśnienie jest proste – CoinDeal chce prowadzić biznes w sposób w pełni odpowiedzialny i zdecydowała się przestrzegać regulacji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (Anti-Money Laundering, w skrócie AML) oraz procedur Poznaj Swojego Klienta (Know Your Customer, w skrócie KYC).

Oznacza to, że weryfikacja wymagać będzie od nas pewnego wysiłku, ale w zamian mamy pewność, że platforma jest bezpiecznym miejscem oraz nie wspieramy nieświadomie nielegalnych przedsięwzięć.

Krok 1 – przygotowanie dokumentów

Warto przed rozpoczęciem przygotować wszystkie niezbędne materiały – to pozwoli nam przejść przez proces weryfikacji dość sprawnie.

Jeśli nie posiadasz aplikacji 2FA, zacznij od wizyty w Google Play lub App Store i pobierz bezpłatnie Google Authenticator.

Będą Ci również potrzebne:

 • skany (zdjęcia) obu stron dowodu osobistego
 • zdjęcie przedstawiające Ciebie z dowodem osobistym trzymanym w jednej ręce
 • potwierdzenie adresu zamieszkania

Dopuszczalne formaty plików to .jpg, .png, .pdf.

Rozmiar zdjęć nie może być większy niż 8 MB, fotka musi być dobrej jakości, wszystkie elementy muszą być dobrze czytelne i wyraźnie widoczne.

Dokumentem potwierdzającym miejsce zamieszkania może być wyciąg z konta bankowego, rachunek za energię, gaz, czynsz itp.). Korespondencja nie może być starsza niż 3 miesiące.

Możesz przygotować dokumenty (skany) wcześniej, ale nie musisz – w trakcie procesu możesz skorzystać z bardzo wygodnej opcji zrobienia zdjęć live z kamerki.

Krok 2 – założenie konta

Na CoinDeal.com bez żadnego problemu, w prawym górnym rogu, zlokalizujesz przycisk “Załóż konto”. Po kliknięciu pojawi się okno należy podać swój adres email oraz ustalić hasło.

Unikatowe hasło do konta musi mieć minimum 8 znaków, zawierać małe i duże litery oraz jakiś znak specjalny ! & @ * #.

CoinDeal rejestracja

Standardowo na twoją skrzynkę mailową trafi mail z prośbą o potwierdzenie adresu. Jeśli nie otrzymałeś wiadomości aktywującej konto:

 • sprawdź folder SPAM
 • odczekaj kilka minut
 • sprawdź, czy wpisałeś swój adres e-mail poprawnie poprzez próbę ponownej rejestracji
 • w ostateczności – wybierz opcję “Nie otrzymałem wiadomości e-mail”
CoinDeal opinie i poradnik

Po kliknięciu w link potwierdzający należy zalogować się do platformy.

CoinDeal giełda opinie

Pojawi Ci się komunikat taki jak poniżej. To nic nadzwyczajnego. To jedno z dodatkowych zabezpieczeń CoinDeal.

Biała lista to po prostu autoryzacja IP. Za każdym razem przy próbie logowania z IP, który nie jest przez Ciebie zatwierdzony na białej liście – zostaniesz poproszony o dodatkowe potwierdzenie Twojej tożsamości. Poprawna identyfikacja przy logowaniu z nowego IP automatycznie dodaje adres IP do białej listy.

CoinDeal bezpieczeństwo

Po pierwszym zalogowaniu system poprosi Cię o podanie danych podstawowych i zweryfikuje twój numer telefonu.

CoinDeal dane osobowe

Poproszony zostaniesz o uruchomienie aplikacji Google Authenticator.

Dobra rada – zapisz (w wersji papierowej) kod widoczny na ekranie. W przypadku utraty telefonu odzyskasz dostęp do konta w bardzo szybki sposób.

Aby połączyć swój Google Authenticator z CoinDeal, otwórz aplikację i następnie zeskanuj lub wpisz do niej kod.

W ostatnim kroku wpisujesz na platformie CoinDeal kod widoczny w aplikacji. I gotowe.

CoinDeal bezpieczna giełda

Krok 3 – weryfikacja

Transakcji na giełdzie mogą dokonywać tylko osoby  pełnoletnie.

Weryfikacja składa się z trzech etapów: podanie informacji dodatkowych ( adres, data urodzenia, nr dokumentu tożsamości i data jego ważności), weryfikacja dokumentu tożsamości oraz  weryfikacja adresu zamieszkania. W przypadku konta firmowego dochodzą dwa kolejne kroki: informacje o firmie oraz dokumenty firmowe.

CoinDeal kontakt

Najczęściej proces weryfikacji tożsamości trwa kilka minut i jest przeprowadzany za pośrednictwem automatycznego systemu. Jeśli jednak dokumenty sa nieczytelne, ma miejsce weryfikacja ręczna, która może potrwać, w zależności od liczby zgłoszeń, nawet kilka dni.

W celu weryfikacji konta konieczne będzie wgranie wcześniej przygotowanych zdjęć (lub wykonanie ich poprzez kamerkę w trakcie całego procesu)

CoinDeal proces weryfikacji

Po utworzeniu i zweryfikowaniu konta można zasilić swoje konto wybraną walutą fiat lub kryptowalutą a następnie rozpocząć trading.

Handel z dźwignią na CoinDeal Derivatives

Oprócz klasycznej giełdy kryptowalut CoinDeal posiada także osobną, dedykowaną platformę do handlu z dźwignią CoinDeal Derivatives. To jedyne miejsce, w którym możesz grać z dźwignią do 50x na parze BTC/PLN! Uzupełnieniem pary BTC/PLN jest para BTC/USD – w obydwóch przypadkach swój kapitał możesz zwiększyć pięćdziesiątkrotnie. Mówiąc wprost, dźwignia, czyli lewar, w wysokości 50x przy własnym kapitale np. 1000 zł pozwala ci handlować jakbyś posiadał 50 000zł. To mega ryzykowna zabawa i trzeba być nadzwyczaj ostrożnym gdyż dźwignia może zwiększyć zyski ale również pogłębić straty. Jeśli jesteś początkujący na rynku derywatyw zacznij od dźwigni 2x stopniowo zwiększając lewar.

W odróżnieniu od klasycznej giełdy kryptowalut (tzw. CoinDeal spot) na CoinDeal Derivatives handluje się na kontraktach tzn. nie kupuje się kryptowalut a jedynie obstawia czy cena będzie rosnąć czy maleć. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż można zarabiać zarówno na spadkach, jak i na wzrostach cen.

Podsumowanie

Czy coś jeszcze powoduje, że warto zostać użytkownikiem tej giełdy?

Tak. Wysoka płynność. Ogromna ilość pozyskanych traderów umożliwia komfortowy handel. Giełda jest odpowiednia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych graczy, a niskie opłaty w połączeniu z funkcjami bezpieczeństwa sprawiają, iż polska platforma wprowadziła już nową jakość do świata wymiany kryptowalut.

Ciekawostką jest, że obecnie zespół CoinDeal pracuje nad aplikacją mobilną na iOS i Android,  która to po implementacji podniesie jeszcze jakość korzystania z platformy.

9 Wynik
CoinDeal

Mierząca globalnie, odnosząca duże sukcesy i stawiająca potrzeby użytkownika zawsze na pierwszym miejscu. Zapewnia bezpieczeństwo na bardzo wysokim poziomie.

ZALETY
 • Podejście do klienta
 • Poziom zabezpieczeń
 • Oferta walut fiat i kryptowalut
 • Sponsoring, zaangażowanie w akcje marketingowe i charytatywne
WADY
 • Niektóre fragmenty serwisu dostępne jedynie w języku agielskim
 • Mało czytelny cennik wpłat i wypłat (kryptowaluty wymieszane z fiat)
 • Czas oczekiwania na kontakt z supportem na chacie

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

2 komentarze
 1. Teraz (koniec 2019r) Coindeal zaczyna bardzo dobrze stać, widać, że ma coraz lepszą renomę i bardzo mnie to cieszy. Fajna giełda, bardzo rozwojowa. Wolę być związany z projektami w których widzę potencjał 😀 Duży plus chociażby za te tokeny, które jak się posiada to mogą obniżać opłaty.

 2. Korzystam z Coindeala już od jakiegoś czasu i wszystko w porządku. Duży wybor coinów, do tego głosowania co miesiąc, czytelna strona/apka, dobre zabezpieczenia, własny token i nie takie wysokie opłaty. Ale najbardziej czekałem na ‘debit crypto card’, można ją teraz zamawiać i będzie nią można płacić zbliżeniowo jak normalną kartą, więc całkiem wygodne, jak chcecie więcej info to na ich stronce: https://coindeal.com/card

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo