eToro broker – bitcoin i kryptowaluty w handlu społecznościowym

eToro to firma inwestycyjna znana dzięki innowacyjnym rozwiązaniom takim jak CopyTrading, które zrewolucjonizowały podejście do inwestowania. Na czym polega inwestowanie społecznościowe? Jakie opinie ma ten broker? W jaki sposób za pomocą eToro można inwestować w bitcoin i inne kryptowaluty? Przeczytaj recenzję brokera i dowiedz się czy to bezpieczne.

Kryptowaluty w ofercie eToro

eToro – co to jest?

eToro, założony w 2007 roku, to dynamiczny broker online, który w krótkim czasie zdobył ogromną popularność. Jego usługi przyciągają obecnie ponad 30 milionów traderów z ponad 140 krajów całego świata. To nie jest przypadek – eToro wypracował sobie wyjątkową pozycję dzięki innowacyjnym funkcjonalnościom, które nadają jej wyjątkową wartość w tłumie konkurencyjnych rozwiązań.

Najbardziej charakterystyczną cechą eToro jest wprowadzenie koncepcji handlu społecznościowego, która sprawia, że platforma przypomina swoisty „Facebook dla inwestorów”. To miejsce, gdzie nie tylko dokonujesz transakcji, lecz także nawiązujesz interakcje z innymi traderami. Możesz prowadzić rozmowy, publikować posty, komentować i reagować na pomysły inwestycyjne innych, tworząc wirtualne społeczności inwestorskie. Ale nie to jest najważniejsze – takie dyskusje w wąskim gronie były już dawno temu możliwe na forach i blogach finansowych. Kluczowe jest to, że eToro umożliwia copy trading, czyli usługę pozwalającą na automatyczne kopiowanie transakcji innych traderów. Ten zaawansowany mechanizm daje szansę na zarabianie korzystając z wiedzy bardziej doświadczonych inwestorów. Przed dokonaniem wyboru konkretnego inwestora, możesz prześledzić jego statystyki i historię inwestycji.

Możesz, ale nie musisz korzystać z copytradingu i kontaktu ze społecznością inwestorów. Jeśli czujesz się na siłach handel realizować możesz samodzielnie. A jest w czym wybierać. Broker eToro oferuje szeroki wachlarz inwestycyjny, obejmujący ponad 3000 różnych aktywów, w tym waluty, akcje, surowce i kryptowaluty. Dodatkowo, broker ten działa na zasadzie braku prowizji, co oznacza, że inwestując, nie ponosisz dodatkowych kosztów. Co więcej, eToro działa pod ścisłym nadzorem renomowanych instytucji regulacyjnych, takich jak CySEC, FCA oraz ASIC, co zapewnia użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa.

Inwestowanie w bitcoin i kryptowaluty z eToro

W ofercie eToro znajdziesz prawie 100 kryptowalut. Bitcoin cieszy się oczywiście największym zainteresowaniem inwestorów.

Popularne kryptowaluty na eToro

  Dopuszczalna dźwignia finansowa dla kryptowalut wynosi maksymalnie 2x.

  eToro oferuje szeroką gamę popularnych kryptowalut i stale udostępnia inwestorom kolejne. Oferta brokera obejmuje następujące kryptowaluty:

  • Bitcoin (BTC): Jako największa pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowaluta świata Bitcoin uważany jest za pierwsze wdrożenie technologii łańcucha bloków (blockchain) na dużą skalę.
  • Ripple (XRP): Ta popularna kryptowaluta umożliwia dokonywanie płatności w czasie rzeczywistym przy większej szybkości transakcji i niższych kosztach, a ponadto jest już wykorzystywana przez wiele znanych marek.
  • Ethereum (ETH): Ethereum zdobyło międzynarodowe uznanie oraz wsparcie gigantów technologicznych, takich jak Microsoft czy Intel. Oprócz płatności Ethereum wspiera również „inteligentne kontrakty”.
  • Bitcoin Cash (BCH): Celem „hard forku”, w rezultacie którego powstał Bitcoin Cash, było rozwiązanie występującego w przypadku Bitcoina problemu zaległości w transakcjach — nowa waluta ma ośmiokrotnie większy rozmiar bloku.
  • Ethereum Classic (ETC): Chociaż kapitalizacja rynkowa Ethereum Classic jest znacznie niższa niż w przypadku nowego Ethereum, nadal jest to popularna kryptowaluta.
  • Litecoin (LTC): Pierwsza kryptowaluta, w ramach której wdrożono SegWit, metodę przyspieszania transakcji bez narażania bazowej technologii łańcucha bloków.
  • Dash (DASH): Bazując na technologii Bitcoina, dodatkowa infrastruktura Dasha umożliwia szybsze transakcje i większą płynność, choć w odróżnieniu od innych kryptowalut, Dash jest zdecentralizowaną organizacją autonomiczną (DAO).
  • Stellar Lumeny (XLM): Jako kryptowaluta oparta na unikatowym algorytmie konsensualnym, a nie „kopaniu”, Stellar może ułatwiać transakcje pomiędzy wieloma walutami — zarówno fiducjarnymi, jak i cyfrowymi.
  • NEO (NEO): Znane również jako „chińskie Ethereum” NEO zostało zaprojektowane tak, aby można je było łatwo modyfikować — jednocześnie wykluczono możliwość wprowadzania forków.
  • EOS (EOS): Po wprowadzeniu EOS szybko stał się jedną z dziesięciu największych kryptowalut, z potężną infrastrukturą open-source zdolną do obsługi tysięcy aplikacji zdecentralizowanych na skalę komercyjną (DApps).
  • Cardano (ADA): Zainspirowane przez Ethereum Cardano wyróżniło się dwuwarstwową strukturą z oddzielnymi warstwami, w przeciwieństwie do Ethereum, w przypadku którego warstwy są ze sobą splecione.
  • Zcash (ZEC): Zcash szyfruje zawartość zabezpieczanych transakcji, zapewniając poufność nadawcy, odbiorcy i przekazywanej kwoty.
  • TRON (TRX): Tron ma na celu stworzenie zdecentralizowanej alternatywy dla cyfrowej dystrybucji treści w oparciu o jeden z największych na świecie systemów operacyjnych opartych na łańcuchu bloków.
  • Tezos (XTZ): Debiut Tezos we wrześniu 2018 r. był jednym z największych w historii kryptoaktywów — umożliwił pozyskanie rekordowej sumy 232 mln USD.
  • Binance Coin (BNB): BNB kryptowaluta użytkowa, która umożliwia użytkownikom odblokowywanie zniżek od opłat giełdowych w przypadku transkacji zawieranych na giełdzie Binance.
  • Compound (COMP): ten zdecentralizowany protokół finansowy (DeFi) działa bezpośrednio w oparciu o łańcuch bloków Ethereum, umożliwiając użytkownikom dostęp do różnych usług finansowych, takich jak zaciąganie i udzielanie pożyczek, a jednocześnie nagradzając ich tokenami COMP.
  • Chainlink (LINK): ten zbywalny token służy do płacenia za transakcje w sieci Chainlink, zdecentralizowanej platformie umożliwiającej zawieranie kontraktów inteligentnych między „wyroczniami”, czyli zewnętrznymi źródłami danych, a łańcuchem bloków.
  • Uniswap (UNI): zdecentralizowana, otwarta giełda kryptowalut działająca w oparciu o łańcuch bloków Ethereum — Uniswap wykorzystuje opartą na użytkownikach pulę dostawców płynności lub zautomatyzowany protokół płynności, aby rozwiązywać problemy z płynnością będące bolączką większości giełd scentralizowanych.
  • Yearn.finance (YFI): unikalna zdecentralizowana sieć finansowa (DeFi) zapewniająca pule stakingowe, agregację pożyczkodawców, generowanie zysków i ubezpieczenia w oparciu o łańcuch bloków Ethereum.
  • Dogecoin (DOGE): pierwotnie stworzony jako satyra, ale szybko zdobywający popularność w mediach społecznościowych Dogecoin został nazwany na cześć internetowego memu przedstawiającego psa rasy Shiba Inu.
  • Aave (AAVE): podobnie jak inne aplikacje DeFi zbudowane w oparciu o sieć Ethereum, Aave wykorzystuje inteligentne kontrakty, aby ułatwiać zdecentralizowane usługi pożyczkowe.
  • Algorand (ALGO): ta działająca w modelu open source, zdecentralizowana sieć blockchain charakteryzuje się wyjątkową szybkością i unikalnym mechanizmem konsensusu Proof-of-Stake (PoS), który nagradza wszystkich posiadaczy monet ALGO.
  • Decentraland (MANA): oparty na Ethereum Decentraland jest zdecentralizowaną platformą do gier w wirtualnej rzeczywistości, na której użytkownicy mogą kupować, sprzedawać i w inny sposób spieniężać wirtualne działki jako będące ich wyłączną własnością tokeny niewymienialne (NFT).
  • Basic Attention Token (BAT): wykorzystujący łańcuch bloków Ethereum token użytkowy stworzony do transakcji, których przedmiotem są reklamy cyfrowe w nastawionej przede wszystkim na ochronę prywatności przeglądarce Brave.
  • Polygon (MATIC): ten działający w modelu open source protokół ma być węzłem łączącym zgodne sieci blockchain z siecią Ethereum — dzięki kontraktom inteligentnym wykorzystywane są jej bezpieczeństwo i szybkość.
  • Spark (FLR): natywny token sieci Flare, przeznaczony do oferowania XRP Ledger firmy Ripple, jak również innych blockchainów i funkcji inteligentnych kontraktów, które nie są obsługiwane natywnie.
  • Maker (MKR): Oparta na Ethereum platforma kontraktów inteligentnych, która pełni rolę architektury zarówno dla stablecoina DAI, jak i dla tokena MKR.
  • Enjin (ENJ): ta oparta na łańcuchu bloków platforma gamingowa wykorzystuje wirtualne światy do stworzenia ekosystemu opartego na tokenach Ethereum, a także bezpośrednio wspiera wartość tokenów niewymienialnych (NFT).
  • Shiba (SHIBxM): to zaprojektowane w celu wspierania ulubionej rasy psów użytkowników, oparte na memach kryptoaktywo jest oferowane na eToro jako SHIBxM, czyli milion jednostek Shiba.

  Portfel eToro (eToro wallet)

  Ciekawą opcją oferowaną przez brokera jest portfel kryptowalutowy (eToro wallet). Jest on częścią aplikacji eToro Money i umożliwia trzymanie różnego rodzaju aktywów krypto w jednym, zaufanym miejscu. Nie musisz zapamiętywać lub zapisywać kluczy prywatnych ani fraz.

  Dzięki portfelowi możesz:

  • Przelewać kryptowaluty z platformy inwestycyjnej eToro na portfel eToro
  • Wysyłać kryptowaluty do innych portfeli
  • Odbierać kryptowaluty z innych portfeli

  Jest to w rzeczy samej niespotykana funkcjonalność pośród brokerów bitcoin i spora zaleta i wyróżnik tej firmy,

  eToro wallet - portfel do przechowywania kryptowalut

  Kopiowanie innych inwestorów

  eToro wraz z innymi firmami jak XTB, Oanda TMS, plus500, Admirals, AvaTrade należy do czołówki brokerów dających dostęp do setek produktów inwestycyjnych.

  Ma nad nimi jednak kilka przewag. Przede wszystkim, eToro oferuje unikalną możliwość kopiowania działań innych inwestorów dzięki zaawansowanej funkcji CopyTrader. To prosty i skuteczny sposób na partycypowanie w sukcesach doświadczonych traderów. Wystarczy wybrać inwestorów, których chcesz kopiować, określić kwotę inwestycji i rozpocząć automatyczne kopiowanie ich działań w czasie rzeczywistym za pomocą jednego kliknięcia.

  Przy kopiowaniu innych trzeba mieć na uwadze kilka istotnych aspektów:

  • minimalna kwota inwestycji w danego inwestora wynosi 200 dolarów amerykańskich a maksymalna to 2 000 000 dolarów
  • jednocześnie możesz kopiować do 100 różnych traderów
  • minimalna kwota kopiowanej inwestycji to 1 USD — pozycje na mniejsze kwoty nie zostaną otwarte.

  System jest elastyczny. W każdym momencie możesz chwilowo wstrzymać kopiowanie lub całkowicie je zatrzymać i wycofać pieniądze.

  eToro kopiowanie innych inwestorów

  Nie wiesz w co zainwestować? Zobacz kolekcje kryptowalut

  Oprócz kopiowania inwestycji konkretnych osób możesz także skorzystać z gotowych pomysłów tzw. portfolio inwestycyjnych. To zestawy różnych aktywów przygotowane przez brokera. Taki „gotowiec” zawierać może tylko kryptowaluty, a może też składać się z innych aktywów. Wybierasz to co cię interesuje w zależności od poziomu ryzyka jaki akceptujesz, aktualnych trendów i potencjalnych do osiągnięcia wyników.

  Zalety i wady, opinie

  Jedną z największych zalet eToro jest dostęp do pomysłów inwestycyjnych, darmowa możliwość kopiowania innych osób i ogólnie niskie koszty tradingu. Poprzez brokera eToro możesz kupować i sprzedawać rzeczywiste akcje bez prowizji. To jedna z najlepszych ofert na rynku dla osób zainteresowanych akcjami takich spółek jak Tesla, Microsoft, Amazon, Apple itd.

  Zalety
  • szeroka oferta kryptowalut
  • własny portfel do przechowywania krypto
  • copy trading – możliwość kopiowania innych inwestorów
  • copy portfolios – inspiracje gotowymi portfolio aktywów
  • akcje rzeczywiste bez prowizji
  • możliwość handlu instrumentem bazowym orz pochodnym z dźwignią
  Wady
  • brak akcji z polskiej giełdy papierów wartościowych (GPW)
  • handel tylko w walucie USD (konieczne przewalutowanie z PLN na USD)

  Jak zacząć inwestowanie w bitcoin i kryptowaluty z eToro

  Założenie konta na platformie brokerskiej eToro jest niezwykle proste i intuicyjne. Wystarczy wejść na stronę internetową brokera i odnaleźć przycisk „Rejestruj”, który poprowadzi do formularza elektronicznego. Standardowo, jak przy każdej innej rejestracji konta, podajesz swoje dane osobowe oraz kontaktowe.

  Po udanym procesie wstępnej rejestracji, czeka Cię potwierdzenie tożsamości oraz miejsca zamieszkania. Możesz to zrobić poprzez dostarczenie zdjęcia dokumentów takich jak dowód osobisty oaz aktualny rachunek za usługi ostatnich trzech miesięcy (np prąd, gaz, telefon).

  Przeczytaj również: Polskie giełdy kryptowalut

  Podsumowanie

  W oparciu o moje doświadczenia i opinie innych użytkowników, mogę potwierdzić, że eToro jest dobrym wyborem dla osób pragnących inwestować w bitcoin i kryptowaluty bezpiecznie. To licencjonowany przez CySEC, FCA oraz ASIC broker oferujący zarówno rzeczywiste jak i pochodne instrumenty. Opłaty za transakcje są niskie (a w przypadku akcji w ogóle nie ma prowizji) co pozwala w znacznej części chronić kapitał.

  Broker eToro doskonale sprawdzi się w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z inwestycjami. Możliwość podglądania innych traderów oraz wyników przez nich osiąganych jest absolutnie unikatowa. Wartościowe są również szkolenia oraz możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z innymi użytkownikami. Wspomniane już 30 milionów klientów z całego świata świadczy o dużym zaufaniu, jakim cieszy się eToro na globalnym rynku inwestycyjnym.

  [głosów: 1 średnia ocena: 5]

  Zapisz się do newslettera

  Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

  Podziel się z nami swoją opinią:

  Dodaj Swoją Opinię

  Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
  Logo