Nowe kryptowaluty na giełdach krypto: Polkadot, Uniswap, Tezos, Aave, Terra, Eosio, DAI, SushiSwap, Decentraland, Compound, The Graph

Wreszcie są – nowe, długo wyczekiwane, ciekawe rynki a wśród nich bardzo popularne w ostatnim czasie kryptowaluty Polkadot (DOT) i Uniswap (UNI). BitBay przygotował prawdziwy zestaw hitów budząc ogólne zadowolenie wśród fanów najlepszej polskiej giełdy kryptowalut. Przyjrzyjmy się wszystkim pozycjom i zastanówmy w co warto zainwestować.

Nowe kryptowaluty szansą na dodatkowy zarobek

BitBay wprowadził na giełdę Polkadot, Uniswap, Aave, EOS, Terra, Tezos, DAI, SushiSwap, Decentraland, Compound oraz The Graph. Wszystkie kryptowaluty są dostępne do handlu w parze do PLN, EUR, GBP, USDT i BTC.

Polkadot, Uniswap, Aave, EOS, Terra, Tezos, DAI, SushiSwap, Decentraland, Compound oraz The Graph

Wśród nowych pozycji z pewnością są kryptowaluty, którymi warto się zainteresować. Dynamika wzrostu altcoinów jest ogólnie zadziwiająca, od dawna dają one zarobić dużo więcej niż bitcoin. Cały rynek cryptos to aż 9 000 kryptowalut. Wśród tych wszystkich projektów, dwie z nowo wprowadzonych kryptowalut na BitBay znajdują się w pierwszej dziesiątce światowych rankingów, a pozostałe rankują na pozycjach od 20 do 70. To dobra wiadomość, gdyż wysokie wolumeny gwarantują płynność – daje to też traderom najlepszy stosunek ryzyka do zysku.

Trzeba zwrócić uwagę iż moment wprowadzenia nowych rynków jest idealny, gdyż właśnie trwa sezon na altcoiny! Wzrost o 150% w ciągu tygodnia? W przypadku BTC to prawie już niemożliwe, w przypadku altcoinów zdarza się regularnie – wystarczy zajrzeć na coinmarketcap.com i przekonać się, że alty przynoszą inwestorom naprawdę szalone dochody. Pamiętaj jednak, że sezon silnych wzrostów nie będzie trwał wiecznie, w pewnym momencie nastąpi czas realizacji zysków. Każdy inwestor musi być świadomy podejmowanego ryzyka!

Charakterystyka i opis nowych kryptowalut

Które kryptowaluty warto kupić? Które mają największy potencjał i warto w nie inwestować? Oto krótkie podsumowanie nowości na BitBay:

Polkadot (DOT) – to niesamowita historia. Token wprowadzony w sierpniu 2020 poszybował z 3 USD do prawie 40 USD w ciągu niespełna roku czasu. Twórcą jest Gavin Wood (jeden ze współzałożycieli Ethereum), który stworzył Polkadot aby rozwiązać problem interoperacyjności (współdziałania pomiędzy różnymi sieciami). Przewagi technologiczne są znaczące – wystarczy wymienić, że dla ulepszenia sieci nie są konieczne hardforki a sieć jest w stanie potwierdzać 1000 transakcji na sekundę. Aktualnie jest to 6. kryptowaluta na świecie od względem wolumenu obrotów. Według ekspertów kryptowaluta ta jest głównym kandydatem do stworzenia wielkiej trójki: Bitcoin-Ethereum-Polkadot.

Uniswap (UNI) – Uniswap to największa pod względem użytkowników zdecentralizowana giełda kryptowalut na świecie. Sieć oparta jest o blockchain Ethereum a platforma pozwala użytkownikom swobodną wymianę tokenów ERC-20. UNI natomiast to wprowadzony do obiegu w 2020 roku token giełdy, Jego posiadacze mogą wpływać na decyzje dotyczące rozwoju platformy. Kurs początkowo oscylował w okolicy 3 USD osiągając obecnie wyceny w granicach 30 USD. Aktualnie to 8. kryptowaluta na świecie od względem wolumenu obrotów. Wydaje się, że przestrzeń do wzrostów jest jeszcze całkiem spora.

Terra (LUNA) – w taką kryptowalutę przed jej wzrostem chciałby posiadać każdy z nas. Wystrzał ceny z 0,2 USD do 18 USD sprawił, że Luna jest powszechnie znana wśród entuzjastów kryptowalut. Projekt Terra jest sam w sobie unikatowy – twórcy zapragnęli wdrożyć system zaspokajający realną potrzebę. Jego ideą jest stworzenie platformy do rozliczeń w ecommerce, z której korzystaliby zarówno konsumenci i firmy zajmujące się handlem online. Wiele projektów z rynku kryptowalut nie może znaleźć praktycznego zastosowania z uwagi na niestabilność kursu kryptowaluty. Deweloperzy Terra postanowili rozwiązać ten problem wprowadzając platformę do emisji stablecoinów. Obecnie 18. pozycja w rankingu. – nie zdziwiłbym się jednak gdyby kryptowaluta ta pojawiła się wkrótce w TOP 10.

Aave (AAVE) – początkowo projekt nosił nazwę ETHLend co dosłownie znaczyło pożyczanie na bazie sieci ethereum. I choć nazwa się zmieniła, to funkcjonalność w dalszym ciągu dotyczy tematyki finansowej z zakresu pożyczek i możliwości zarabiania na odsetkach w formie kryptowaluty. Użytkownicy, jak przy każdej kryptowalucie opartej na protokole ethereum, mają łatwość jej przechowywania i dostępność sporej liczby portfeli np. MyEtherWallet, Exodus, MetaMask.

EOS (EOS) – to jeden ze starszych projektów na rynku. Jak na kryptowalutę cechuje się dość stabilnym kursem, pozwalającym zarobić przy dobrym momencie wejścia solidne kilkadziesiąt procent. Na ten moment wycena nie wróciła jeszcze do szczytów z 2018 roku. Dla cierpliwych inwestorów.

Tezos (XTZ) – sieć Tezos funkcjonuje od połowy 2018 r. i oparta jest na algorytmie konsensusu Proof of Stake (nie występuje w niej kopanie jak np. w bitcoinie). Aktualizacje kodu są proponowane i głosowane przez jej użytkowników. Początkowo, jeszcze w fazie ICO projekt budził wiele kontrowersji odnośnie sposobu dysponowania kapitałem powierzonym przez inwestorów. W chwili obecnej sytuacja wydaje się być klarowna. Kryptowaluta od ponad 2 lat w trendzie wzrostowym.

DAI (DAI) – Dai należy do grona stable coinów, których kurs ma odzwierciedlać wartość dolara amerykańskiego (USD).

Compound (COMP) – to kolejny projekt DeFi mający na celu zburzyć porządek świata finansów i pokazać bankowcom, że da się prościej, szybciej, taniej. Compound to platforma umożliwiająca depozyt ETH, WBTC, USDC, DAI, USDT, BAT, ZRX, UNI, oraz COMP w zamian za naliczane odsetki. Jeśli jesteś inwestorem długoterminowym warto rozważyć taką opcję. Token COMP wydaje się być atrakcyjny zarówno dla hodlerów jak i day traderów.

The Graph (GRT) – oparty na Ethereum protokół, bardziej rozwinięty technologicznie od innych projektów umożliwiających dostęp do danych w łańcuchu bloków. W dniu premiery, w grudniu 2020, token startował od ceny 0,13 USD, po czym w lutym zbliżył się do wyceny 3 USD. Graph wydaje się być bardzo przyszłościowym projektem, a realizowanie i udostępnianie tej kryptowaluty na coraz większej ilości giełdach to obecnie potwierdza.

SushiSwap (SUSHI) – SushiSwap, podobnie jak Uniswap, jest zdecentralizowaną giełdą DeFi. Platforma posiada swój własny token – Sushi, który stanowi nagrodę za dostarczanie płynności do giełdy. Rejestracja i weryfikacja na giełdzie https://exchange.sushi.com/ nie jest wymagana co oznacza w praktyce, że każdy bez zbędnych formalności może regularnie pozyskiwać tokeny. BitBay będzie zapewne pomocny aby wyjść z dochodem do tradycyjnej waluty jak i spróbować ugrać coś na wahaniach kursowych.

Decentraland (MANA) – projekt dla fanów gier. Zespół developerów przygotował wirtualny świat zwany Decentraland, w którym możesz zagrać z innymi uczestnikami kupując działki zwane LAND-ami. Nieruchomości kupujesz za tokeny MANA ale posiadając działki możesz również zarabiać realne pieniądze. Potencjał w projekcie tkwi w tym, iż popyt na kryptowalutę MANA generowany jest nie tylko przez traderów giełdowych, ale również przez fanów gry.

Zachęcam również do zapoznania się z innymi artykułami dotyczącymi giełdy BitBay:

Recenzja i opinie giełdy Zonda Crypto

Jak wpłacić pieniądze na Zonda Crypto

Jak kupić bitcoina na Zonda Crypto

Czy weryfikacja na Zonda Crypto jest bezpieczna?

Czy Zonda Crypto jest legalny

[głosów: 1 średnia ocena: 5]

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

Podziel się z nami swoją opinią:

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo