Aplikacja do handlu kryptowalutami od Zonda

Handel 24/7 wymaga od traderów większej czujności i zaangażowania, a monitorowanie trendów będąc przyklejonym non-stop do ekranu laptopa nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem.

Na pomoc przychodzą aplikacje do handlu kryptowalutami, dzięki którym zyskujemy większą elastyczność i swobodę w realizacji zleceń. Możemy wybierać pomiędzy nieautoryzowanymi apkami stworzonymi przez fanów krypto tradingu a oryginalnymi aplikacjami dostarczanymi przez giełdy. Te drugie wydają się być bezdyskusyjnie lepszym rozwiązaniem.

Jaki produkt ma do zaoferowania nasza najlepsza giełda kryptowalut? W tym artykule prześwietlamy aplikację mobilną Zonda.

Oryginalna aplikacja ZondaCrypto

Darmowa aplikacja mobilna Zonda dostępna jest zarówno na iOS jak i Android. Możesz ją pobrać korzystając z przekierowań na oficjalnej stronie giełdy zondacrypto.com lub z linków umieszczonych na naszej stronie: Zonda w App Store lub Zonda w Google Play.

Wyszukując samodzielnie apkę w sklepie zwróć szczególną uwagę na jej nazwę i dostawcę oprogramowania:

  • w App Store wybierz: Zonda – crypto exchange
  • w Google Play pobierz: Zonda- giełda kryptowalut
Zonda aplikacja

Pamiętaj, że Zonda Crypto udostępnia aplikację tylko za pomocą autoryzowanych sklepów: App Store (iOS – Apple), Google Play (Android). Nigdy nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł! Nigdy nie klikaj w linki w wiadomościach email czy sms od nieznanych nadawców zachęcające do aktualizacji aplikacji!

Może i wytyczne o unikalnym PIN, zachowaniu poufności, uważności to banały, ale warto o nich ciągle mówić i przypominać, gdyż na giełdzie lokujemy przecież swój kapitał. Potraktuj tę apkę z należytą powagą (podobnie jak traktujesz aplikacje bankowe) a wtedy nie ma się czego obawiać, produkt w użyciu będzie w pełni bezpieczny.

Aplikację do handlu kryptowalutami od Zonda możesz pobrać jeśli twoje urządzenie ma system operacyjny w wersji minimum Android 5.0 lub iOS 10.0 (lub nowsze). 

Konfiguracja aplikacji z giełdą

Samo pobranie aplikacji nie wystarczy – zanim zaczniesz tradować, najpierw musisz dokonać konfiguracji, czyli połączenia aplikacji z twoim kontem na Zonda.

Jeśli jesteś na etapie „działań wywiadowczych” i na razie zastanawiasz się czy warto korzystać z apki do tradingu, przed podjęciem decyzji o integracji możesz podejrzeć sobie jak wygląda aplikacja korzystając z wersji demo – wtedy na ekranie startowym wybierz 【Przetestuj bez rejestracji】.

Twój kolejny krok będzie się różnił w zależności od tego czy posiadasz już konto na giełdzie czy jeszcze nie. Jeśli nie jesteś użytkownikiem platformy, przed dalszą „zabawą” z aplikacją musisz dokonać rejestracji na giełdzie. Możesz to zrobić na spokojnie, odstawiając na chwilę apkę na bok:

Dotychczasowi użytkownicy desktop, którzy właśnie przesiadają się na wygodniejszą wersję mobilną wybierają【Mam już konto】i przechodzą dalej.

Teraz, czy to na smartfonie czy na laptopie, musisz zalogować się na swoje konto a w apce potwierdzić【Jestem zalogowany】

Teraz będzie trochę „skakania” pomiędzy dwoma ekranami – w panelu giełdy kliknij w nazwę swojego profilu w prawym górnym rogu a następnie wybierz【Powiązane aplikacje】

W aplikacji równocześnie możesz potwierdzić【Jestem w menu】

Teraz przejdź dalej wybierając【Połącz z nowym urządzeniem】

a następnie kliknij【Generuj kod QR】 .

Po wyborze „Generuj kod” będziesz musiał jeszcze dokonać autoryzacji operacji tzn. uruchomić na swoim telefonie aplikację Google Authenticator i przepisać aktualny kod aby zatwierdzić czynność.

W aplikacji wykonaj przedostatni krok i wybierz 【Mam już kod QR】

Pozostaje już tylko zeskanowanie kodu (lub wpisanie go ręcznie) i aplikacja jest gotowa do użycia!

Wystawienie oferty kupna/sprzedaży

Aby rozpocząć handel, musisz wybrać interesującą cię parę. Dokonujesz tego z poziomu, pierwszej z brzegu, zakładki【RYNKI】. Najpierw , w górnym menu, wybierasz „główną” walutę – PLN, EUR, USD, USDC, GBP lub BTC – a następnie, z dostępnej listy, dobierasz do niej kryptowalutę.

Aplikacja do handlu kryptowalutami - RYNKI

Automatycznie zostaniesz przeniesiony do drugiej zakładki【GIEŁDA】. Tutaj, w kolejności:

  • decydujesz czy chcesz kupić czy sprzedać wybrany walor,
  • następnie wybierasz typ zleceniaz rozwijanej listy pomiędzy limit, order, fill or kill itd.
  • uzupełniasz wszystkie pozostałe rubryki takie jak kurs, ilość itp. (w zależności od zlecenia tych rubryk będzie mniej lub więcej do uzupełnienia). Jednym sposobem jest wpisywanie samodzielnie, innym skorzystanie z orderbooka po lewej stronie ekranu i kliknięcie w ofertę, która nam odpowiada.

Wartość obliczana jest i uzupełniana automatycznie. Zatwierdzeniem twojej decyzji jest kliknięcie przycisku KUP lub SPRZEDAJ.

apka Bitbay - zakładka Giełda

Zmiana typu oferty

Jedną z największych zalet aplikacji do handlu kryptowalutami od Zonda jest możliwość korzystania ze wszystkich typów ofert dostępnych na giełdzie. Na desktopie musisz uruchomić wersję PRO giełdy, podczas gdy w aplikacji mobilnej wszystko jest pod ręką natychmiast, wystarczy jeden klik aby zmienić typ oferty.

Aplikacja do handlu kryptowalutami RODZAJE ZLECEŃ

Z uwagi na łatwą dostępność wszystkich typów zleceń w aplikacji, być może będziesz chciał przetestować ich działanie. Oto skrótowy opis poszczególnych ofert:

Limit – najczęściej wykorzystywane zlecenie, samodzielnie ustalasz ilość oraz cenę kupna lub sprzedaży. Zlecenie może zostać zrealizowane w całości, części lub wcale jeśli nie będzie chętnego na transakcję po przedstawionych przez ciebie warunkach

Market – to samo co Szybka Transakcja w klasycznej wersji platformy. Dokonujesz transakcji błyskawicznie po aktualnych cenach z orderbooka. Transakcja realizowana w całości.

Stop limit – zlecenie, w którym ustalasz poziom cenowy, po osiągnięciu którego Twoja oferta zostanie aktywowana – w tym przypadku pojawi się ona w orderbooku.

Stop market – zlecenie, w którym również ustalasz poziom cenowy, po osiągnięciu którego Twoja oferta zostanie aktywowana – w tym przypadku zrealizowana zostanie szybka transakcja.

Fill or Kill – funkcja o znaczeniu „zrealizuj ofertę” a jeśli to niemożliwe „anuluj ofertę”. Oferta musi zostać zrealizowana natychmiast i w całości.

IOC – funkcja IOC (Immediate or Cancel) ma podobne działanie jak Fill or Kill, z tą różnicą, że IOC pozwala na częściową realizację zakupu/sprzedaży, jeśli cała oferta nie będzie mogła zostać zrealizowana natychmiastowo. Oczywiście jeśli oferta nie jest możliwa do realizacji zostaje anulowana.

Podgląd na wystawione oferty

Po wystawieniu zlecenia czekasz na jego realizację. Kolejna zakładka w aplikacji o nazwie【OFERTY】daje ci możliwość podglądu na wszystkie wystawione aktualnie oferty.

W ostatniej kolumnie warto kliknąć na symbol „%” aby uzyskać procentowy widok zrealizowania oferty.

Jak odczytywać wynik?

Tak określona wartość mówi nam jaki procent oferty nie został zrealizowany, czyli 100% oznacza, że nic nie udało nam się jescze sprzedać/kupić a np. 20% będzie świadczyć, że 80% oferty znalazło już nabywcę.

Aplikacja do handlu krypto - procent realizacji oferty
W tym przypadku prawie cala oferta została już zrealizowana. Do jej wypełnienia w całości pozostało jedynie 1,91%.

Źle określona cena, gwałtowny skok kursu lub po prostu brak chętnych na to co zaproponowaliśmy może spowodować, że oferta nie zostanie zrealizowana w ogóle i w podglądzie przez dłuższy czas będzie widnieć 100%. Warto się wtedy zastanowić czy nie anulować oferty i nie wystawić jej ponownie na zmienionych warunkach.

Jeśli wystawimy ofertę, a potem ją anulujemy, nie ponosimy żadnych kosztów.

Salda (portfele) czyli twoje środki do tradingu

Zakładka【SALDA】 przedstawia wartość twoich środków na koncie w podziale na poszczególne waluty i kryptowaluty. Możesz sprawdzić tutaj wartość każdego portfela z wyszczególnieniem sumy, wartości w PLN czy statusu (dostępny, zablokowany).

Po kliknięciu na dany portfel otrzymujesz możliwość dokonania wpłaty, wypłaty, wymiany w kantorze FIAT , zmiany nazwy salda.

Klawiatura tradingowa

Może się okazać, że pochłonięty handlem nie zwrócisz w pierwszym momencie uwagi na jeden istotny szczegół a mianowicie na klawiaturę tradingową. Jest to autorskie rozwiązanie Zonda zastosowane w aplikacji mobilnej, prawdopodobnie jedyne na rynku, którego celem jest usprawnienie handlu na smartfonie.

Co konkretnie zyskujemy dzięki klawiaturze tradingowej? Głównymi zaletami są :

▪ możliwość przesuwania wskaźnika
▪ opcja usuwania ostatniej liczby lub skasowania całego pola
▪ funkcja automatycznego chowania się klawiatury, klikając poza strefę wartości
▪ możliwość blokowania, aby klawiatura była cały czas otwarta

Autorska klawiatura tradingowa od BitBay

Zwykłe klawiatury systemowe nie są przystosowane do wprowadzania liczb oraz często błędnie pokazują przecinek zamiast kropki, co powoduje błąd.

Niby nic wielkiego, kilka na pozór prostych funkcji, ale uwierzcie mi, że trading dzięki nim jest znacznie prostrzy i wygodniejszy.

Podgląd kursu kryptowalut z dodatkowym widgetem Zonda

Pobierając aplikację zyskujesz także dostęp do widgetów, które umożliwią ci podgląd sytuacji na rynkach bez konieczności logowania i otwierania samej apki. Jednym z takich dodatkowych, ciekawych narzędzi, które Zonda oferuje swoim klientom jest widget o nazwie Bitcoin Crypto Widget – Zonda.

Bitcoin Crypto Widget do aplikacji BitBay

Widget dla Androida można pobrać tutaj, natomiast w przypadku urządzeń z iOS sama aplikacja Zonda po zaznaczeniu ulubionych rynków daje podgląd kursu w formie widgetu.

Po pobraniu widgetu musisz go jeszcze dodać na swój ekran, w tym celu:

  • naciśnij i przytrzymaj puste miejsce na ekranie telefonu
  • kliknij „Widżety”
  • naciśnij i przytrzymaj widget od Zonda i przesuń go w wybrane miejsce
  • zmień ustawienia np. częstotliwość odświeżania, parę walutową itp.

Czy warto korzystać z tego rozwiązania? Jeśli codziennie analizujesz kursy kryptowalut – zdecydowanie powinieneś się zainteresować tym widgetem! Zaoszczędzi ci to mnóstwo czasu, ułatwi śledzenie wahań cen, co w efekcie powinno przełożyć się na podejmowanie lepszych decyzji w tradingu!

BitBay widget na pulpicie
Widget na ekranie smartfona

Ustawienia aplikacji

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Aplikacja do handlu kryptowalutami taka jak Zonda jest dość elastycznym narzędziem. Na koniec polecam zajrzeć do zakładki【KONTO】 i skonfigurować swoje preferencje dotyczące bezpieczeństwa, powiadomień push, usawień interfejsu.

aplikacja do handlu kryptowalutami BitBay - ZAKŁADKA KONTO / USTAWIENIA

Warto pamiętać, iż w przypadku jakichkolwiek problemów, z poziomu aplikacji można utworzyć i wysłać zgłoszenie do supportu.

Aktualności natomiast pozwolą być nam na bieżąco ze wszystkim co dzieje się na giełdzie.

Podsumowanie

W dynamicznym świecie kryptowalut, innowacje są na porządku dziennym, a dzięki nim handel zasobami cyfrowymi jest efektywniejszy. Bez wątpienia można stwierdzić, że aplikacja mobilna to obecnie podstawowe narzędzie każdego tradera.

Zonda oferuje profesjonalne narzędzie, z wysokim poziomem bezpieczeństwa, komfortem użytkowania, dostosowane zarówno do początkującego jak i zaawansowanego tradera. Największym benefitem jest oczywiście możliwość tradowania z każdego miejsca w którym się aktualnie znajdujemy, choć inne korzyści takie jak klawiatura tradingowa oraz wszystkie typy zleceń również są bardzo cenne.

Zonda zapowiada, że to nie wszystko, a dalszych planach rozwoju aplikacji będzie na bieżąco informował na swojej stronie internetowej.

Zachęcam również do zapoznania się z innymi artykułami dotyczącymi giełdy Zonda:

Zonda Opinie i Poradnik Jak Kupić Bitcoin

Jak wpłacić pieniądze na Zonda

Czy weryfikacja na Zonda jest bezpieczna?

Kiedy dźwignia na Zonda? Opis giełdy PRO i jej funkcjonalności

[głosów: 7 średnia ocena: 5]
10 Wynik

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

Podziel się z nami swoją opinią:

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo