Zonda: opinie i poradnik jak kupić bitcoin

Logo Zonda Crypto

Szukasz opinii o Zonda? Dobrze trafiłeś! W poniższym artykule przyglądam się jakie są wady i zalety największej polskiej giełdy kryptowalut. Z pewnością jest to najbardziej znana i najchętniej używana platforma, w czołówce europejskich giełd, z ambitnymi planami rozwoju na pozostałych rynkach. Jako lider rynku przyciąga ogromną liczbę użytkowników, co powoduje, że opinie o giełdzie nie są jednoznaczne, jedni ją uwielbiają, inni uważają, że nie spełnia ich oczekiwań. Przeczytaj komentarze pod artykułem aby poznać doświadczenia innych użytkowników z tą giełdą.

Giełda Zonda Crypto największą platformą w Polsce

Jak to się stało, że Zonda Crypto wyrosła na lidera i największą giełdę kryptowalut w Polsce? Niewątpliwie w dużym stopniu przyczynił się do tego zaangażowany zespół. Wizjonerzy, który przez lata pchali projekt do przodu, stale ulepszali, nie bali się odważnych decyzji. Użytkownicy zaufali Zonda. Firma była i jest aktywa w mediach społecznościowych, przedstawicieli giełdy można spotkać na konferencjach, prelekcjach czy uczestniczyć z nimi we wspólnym live video organizowanych przy najważniejszych wydarzeniach firmy. Transparentność w świecie kryptowalut jest wciąż rzadko spotykana, ale dzięki niej Zonda zyskała pozytywne opinie i rekomendacje pośród inwestorów.

Spółka BB Trade Estonia OÜ, która zarządza giełdą, zarejestrowana jest w Estonii. Niekorzystne regulacje dotyczące kryptowalut w naszym kraju zmusiły Zonda Crypto do zmiany głównej siedziby – firma w 2018 zakończyła działalność w Polsce przenosząc się najpierw na Maltę, a następnie do Tallinna skąd aktualnie kontynuuje rozwój swojego biznesu. Czy te zmiany oznaczają wpłynęły w jakiś sposób na giełdę i jej użytkowników? Praktycznie nic się nie zmieniło. Pomimo zagranicznej siedziby, Zonda uznawana jest wśród społeczności za najlepszą polską giełdę kryptowalut.

Waluty i kryptowaluty, pary walutowe, czyli co można kupić a co sprzedać na Zonda

Interesujące cię kryptowaluty możesz kupić za pomocą czterech walut tradycyjnych. Chętnych za transakcje w euro czy dolarach amerykańskich jest na niewielu, ale jeśli akurat masz na zbyciu jedną z tych walut to warto pamiętać, że jest taka opcja. Dzisiaj na platformie handluje się głównie z wykorzystaniem naszej narodowej waluty. I bezdyskusyjnie trzeba przyznać, że miejsce nr 1 w zakresie wartości obrotów jest na razie niezagrożone – żadna polska giełda nie ma tak dużej ilości użytkowników a żadna zagraniczna giełda wprowadzając do obrotu PLN nie potrafiła przyciągnąć i przekonać do siebie Polaków na dużą skalę. Wolumen obrotów w złotówkach jest na Zonda największy ze wszystkich istniejących giełd (główni rywale to Kanga Exchange i Egera). Reasumując, na Zonda dostępne są:

Waluty fiat

 • PLN
 • EUR
 • USD
 • GBP

Kryptowaluty

Jaką strategię inwestycyjną przyjąć wobec powyższego zestawu? Najczęściej użytkownicy decydują się na zakup kilku (czterech-pięciu) wybranych kryptowalut, choć są i tacy, którzy koncentrują swoje wysiłki tylko na jednym coinie albo tacy, którzy kupują szerszy wachlarz ośmiu/dziewięciu kryptowalut. W transakcjach dominuje oczywiście bitcoin (BTC), ethereum (ETH), ripple (XRP), choć bardzo lubiany jest też Lisk (LSK) oraz GameCredits (GAME). Kryptowaluta GameCredits to swego rodzaju fenomen – na Zonda obroty GAME są najwyższe na świecie! Jeśli jesteś zainteresowany tą pozycją nie musisz jej szukać na giełdzie altów takiej jak Bittrex czy Poloniex – na Zonda płynność jest największa. Warto podkreślić, że przy takim udziale rynkowym to użytkownicy Zonda Crypto w znacznym stopniu kształtują cenę tej kryptowaluty.

Ranking obrotów GameCreditcs (GAME)
Zonda na pierwszym miejscu w handlu GAME. Źródło: Coinmarketcap.com

Jeśli twoje wybrane do handlu kryptowaluty to bitcoin czy ethereum to nie masz się czego obawiać – płynność na znanych krypto jest wspaniała. Uważaj jednak, bo są również takie coiny na których handel praktycznie nie istnieje. Wolumeny są bardzo niskie i zdarzają się przypadki, że nie jesteś w stanie odsprzedać później danej kryptowaluty.

Zondacrypto.com – opłaty za wpłaty i wypłaty

Wpłata:

 • bitcoin i inne kryptowaluty – bez opłat
 • PLN – przelew bankowy – 0 PLN
 • PLN – Poczta Polska – 2% wartości przelewu (min. prowizja 5 PLN)
 • PLN – wpłata kartą płatniczą – 2,99% (min. prowizja 10 PLN)
 • EUR – przelew SEPA – 0 EUR;
 • EUR – wpłata kartą płatniczą – 2,99% (min. prowizja 2,50 EUR)
 • GBP – przelew bankowy FPS – 0 GBP

Wypłata:

 • bitcoin – prowizja 0.0005 BTC
 • litecoin – prowizja 0.001 LTC
 • ethereum – prowizja 0.01 ETH
 • lisk – prowizja 0.4 LSK
 • bitcoin cash – prowizja 0.001 BCC
 • bitcoin gold – prowizja 0.001 BTG
 • dash – prowizja 0.001 DASH
 • OmiseGo – prowizja 9,5 OMG
 • ripple – 0,1 XRP
 • PLN – przelew bankowy – 6 PLN
 • PLN – Poczta Polska – 1 % (min. 20 zł – max. 120 zł)
 • PLN – w bankomacie – 10 PLN (100 – 1000 PLN)
 • PLN – wypłata na kartę płatniczą – 2,99% (min. prowizja 10 PLN)
 • EUR – przelew SEPA prowizja  – 0,1% (min 1,5 EUR max 150 EUR)
 • EUR – wypłata na kartę płatniczą – 2,99% (min. prowizja 2,50 EUR)
 • GBP – przelew bankowy FPS – 2 GBP

Opłaty i prowizje nie zmieniają się zbyt często, a jeśli już to raczej w dobrą dla użytkownika stronę, czyli są obniżane. Pełną tabelę opłat znajdziesz na stronie giełdy: Tabela opłat i prowizji Zonda.

Prowizja (opłata transakcyjna) – bać się czy nie?

Jedną z najczęściej pojawiających się opinii o Zonda jest to, że pobierane przez giełdę opłaty są za wysokie. Przywoływane są przykłady innych giełd, które mają zerowe prowizje wraz z nawoływaniem do przeniesienia się na inną platformę. Zonda niejednokrotnie wypowiadała się na ten temat, jasno i wyraźnie deklarując, że znaczna część z pozyskanych w ten sposób  środków przeznaczana jest na bieżące koszty funkcjonowania giełdy oraz jej rozwój. Prawdą jest, że Zonda rozwija się niezwykle dynamicznie, zostawiając w tyle swoich konkurentów, a bieżąca obsługa i jakość świadczonych usług są na bardzo wysokim poziomie.

Giełdę Zonda przyrównać można do Allegro. Na naszym rynku wiele serwisów aukcyjnych próbowało rywalizować z liderem obniżając swoje prowizje lub całkowicie je eliminując. Nikomu się nie udało, sprzedawcy wybierają Allegro godząc się na pewien poziom kosztów, gdyż tam znajdują największą ilość osób zainteresowanych zakupem. Podobnie jest na Zonda, tutaj z reguły oferta szybciej znika z orderbooka niż na innych platformach. Okazuje się, że dla handlujących ważniejsze jest żeby znaleźć chętnego na transakcję i zarobić niż zapłacić niższą prowizję. Na dzień dzisiejszy opłaty transakcyjne na giełdzie Zonda Crypto kształtują się tak:

 • Maker od 0,30% do 0,17%
 • Taker od 0,43% do 0,25%

Powyższe prowizje dotyczą transakcji z użyciem walut fiat (PLN, EUR, USD, GBP). Stawki w handlu na parach krypto-krypto są zupełnie inne:

 • Maker0% (brak opłat)
 • Taker0,1%

Osoby, które wystawiają ofertę kupna lub sprzedaży (Maker) płacą na Zonda niższą prowizję niż osoby realizujące ofertę (Taker). Wysokość opłaty w transakcjach z fiatami uzależniona jest od wartości obrotów w cyklu 30 dniowym. Stawka prowizji może maleć wraz ze zwiększającym się obrotem lub od razu możemy zapłacić niższą kwotę jeśli handlujemy dużymi wolumenami.

Zonda szykuje aktualizację cennika opłat. Nowa tabela wejdzie w życie 17 kwietnia 2023 roku. Zestawienie prowizji transakcyjnych prowizji podzielone będzie na trzy części: FIAT, CRYPTO i S2SF.
FIAT: dotyczy rynków w stosunku do walut tradycyjnych PLN, EUR, USD, GBP, na przykład par handlowych ETH/PLN, BTC/EUR
KRYPTOWALUTY: dotyczy rynków w krypto do krypto (np. BTC, USDT, USDC), na przykład BTC/USDT, XRP/BTC, ETH/BTC.
– S2SF: dotyczy rynków stablecoinów (np. USDT, USDC, DAI) w stosunku do kryptowalut będących stablecoinami (np. USDT, USDC) lub walut FIAT (np. PLN, EUR, USD, GBP).
Z nowym cennikiem można zapoznać się już na stronie giełdy.

Zonda bez weryfikacji to już historia

Giełdy kryptowalut bez weryfikacji? Niewiele ich obecnie zostało. Jeszcze parę lat temu weryfikacja na giełdzie Zonda nie była obowiązkowa, można było korzystać ze wszystkich funkcjonalności giełdy bez konieczności przesyłania dokumentów potwierdzających tożsamość oraz miejsce zamieszkania. Sytuacja się zmieniła, w chwili obecnej jeśli zamierzasz wpłacać lub wypłacać środki w walutach PLN, EUR, GBP musisz zweryfikować swoje konto. Czym Zonda tłumaczy taką politykę? W głównej mierze chodzi o bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo giełdy a tym samym jej użytkowników. Chodzi o to aby nie dopuścić do sytuacji, w której na giełdzie pojawią się niepożądane pieniądze i ludzie. Zonda Crypto ma być firmą rzetelną, stabilną, stale rozwijającą się, dbającą o swoich użytkowników. W sumie słuszna idea.

Pozytywna weryfikacja pozwala również na wpłaty ekspresowe poprzez Pocztę Polską. Aby dokonać weryfikacji konta należy przesłać skan dokumentu potwierdzającego tożsamość (dowód osobisty lub prawo jazdy lub paszport) oraz dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania (rachunek lub umowa lub pismo urzędowe). Uwaga! Zonda przyjmuje tylko takie formaty plików jak .jpg, .png, .gif. – jest to istotne gdyż najczęściej rachunki posiadamy w formacie .pdf. Zanim rozpoczniesz proces weryfikacji przygotuj sobie wcześniej pliki w odpowiednim formacie.

Korzystanie z Zonda bez weryfikacji jest jednak nadal możliwe, ale tylko w zakresie dotyczącym kryptowalut. Po założeniu konta możesz zasilić je w wybraną walutę cyfrową np. BTC, ETH, DASH itd. sprzedać, odkupić, wymienić. UWAGA! Aby dokonać wypłaty kryptowalut – konieczne jest już zweryfikowane konto – dopiero po weryfikacji możesz przesłać środki na zewnętrzny portfel.

Zonda opinie, uwagi, komentarze czyli co mówią o giełdzie sami użytkownicy

Jakie są opinie o giełdzie Zonda? Tak samo jak w przypadku każdego dużego podmiotu znajdziemy i tutaj opinie pozytywne oraz negatywne. Tych dobrych uwag użytkowników jest znacznie więcej. Pozycja lidera wydaje się być zasłużona, często możemy się spotkać z komentarzem, iż Zonda to najlepsza europejska giełda. Wśród najlepszych cech giełdy można wymienić bardzo dobrą pracę supportu, bezpieczeństwo środków, nowoczesność, brak problemu z wypłatami. Niepochlebne opinie dotyczą z reguły niespełnionych obietnic. Zonda odważnie deklaruje kolejne unowocześnienia, zmiany funkcjonalności i wprowadzenie nowych kryptowalut, często podając nawet daty, a następnie nie wywiązuje się z poczynionych ustaleń. Użytkownicy to pamiętają i czują się rozczarowani. Na szczęście te „niespełnione obietnice” dotyczą jedynie niezrealizowanych ambitnych planów rozwojowych giełdy, nie dotyczą bieżącego funkcjonowania. Doświadczenia pokazują, że na tym trudnym i dynamicznie zmieniającym się rynku trzeba często weryfikować strategię i ustawiać nowe priorytety.

Konto firmowe na ZondaCrypto

Powodów założenia konta firmowego na giełdzie kryptowalut może być wiele, osoby które zdobyły już spore doświadczenie zakładają nowe firmy i zajmują się profesjonalnym handlem kryptowalutą, przedsiębiorcy, którzy prowadzą dobrze prosperujące biznesy decydują się ulokować wolną gotówkę na giełdzie zamiast na koncie bankowym i po jakimś czasie wycofują się ze zwiększonymi środkami. Aby założyć konto firmowe na Zonda należy w procesie weryfikacji wybrać opcję „konto firmowe”. W jednym z kolejnych kroków trzeba będzie załączyć dokument firmowy, aktualny wypis z CEIDG lub KRS. Trzeba pamiętać, że przedstawiciel firmy dokonujący rejestracji musi być wpisany do jednego z wyżej wymienionych dokumentów. Osoby rozpatrujące założenie konta firmowego zastanawiają się jak wygląda kwestia faktur – odpowiedź jest prosta, za pobrane przez Zonda prowizje otrzymamy faktury kosztowe.

Poradnik krok-po-kroku jak kupić bitcoin na Zonda

Krok 1 – Zaczynamy. Rejestracja konta

Upewnij się, że jesteś na właściwej stronie internetowej – adres giełdy to https://zondacrypto.com

Nie tylko topowe zagraniczne giełdy są klonowane i stawiane na podobnie brzmiących domenach. Zonda również był i może w przyszłości być (jak każda giełda czy bank) zagrożony phishingiem. Bezwzględnie jedna z najważniejszych zasad do zapamiętania – przy każdym logowaniu upewnij się, że wchodzisz na poprawną stronę giełdy. Najlepiej już na samym początku po rejestracji dodaj jej adres do ulubionych.

Giełda kryptowalut Zonda (Bitbay)
https://zondacrypto.com o poprawny adres www

Aby założyć konto na Zonda, na stronie głównej serwisu kliknij REJESTRACJA.

Nie ma co się za długo zastanawiać nad komunikatem „wybierz jeden ze sposobów rejestracji”, póki co nie ma żadnej alternatywy, wybierasz po prostu jedyną dostępną i najpowszechniejszą opcję na start: Adres Email.

Kolejną czynnością jaką musisz wykonać jest wpisanie emaila, który chcesz przypisać do konta oraz potwierdzenie zapoznania się z Regulaminem i Polityką Prywatności.

BitBay 2020 rejestracja adres email

Następnie przenosisz się do swojej skrzynki mailowej i otwierasz pierwszego maila od Zonda. Aby aktywować konto musisz kliknąć link znajdujący się w treści wiadomości. Automat przeniesie cię na stronę giełdy gdzie musisz uzupełnić dane dotyczące rejestracji.

Kod bezpieczeństwa w normalnym użytkowaniu nie będzie ci do niczego potrzebny. Gdyby pojawiły się jednak kiedyś jakieś problemy np utrata dostępu do konta, obsługa Zonda może prosić cię o podanie tego kodu, warto więc go zanotować.

Krok 2 – zwiększamy poziom bezpieczeństwa

Po zakończonej rejestracji konto jest aktywne. Możesz się teraz zalogować i bliżej przyjrzeć giełdzie. O kolejnych krokach Zonda przypomni ci bardzo wyraźnie odpowiednimi komunikatami zachęcając do weryfikacji konta oraz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Sugerowałbym zacząć od uruchomienia uwierzytelnienia dwuskładnikowego, jeszcze przed rozpoczęciem procesu weryfikacji. Najpierw zadbaj o najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa, potem przekazuj dane.

Bitbay jak włączyć Google Authenticator

Klikając na górnym polu przycisk z tekstem „Włącz zabezpieczenie już dziś”, co może zaskakiwać, nie zostaniesz przekierowany w miejsce gdzie można włączyć zabezpieczenie – trafisz na stronę opisową jak to wykonać.

Pytanie tylko – co to jest to autoryzacja dwustopniowa i jak zwiększa poziom mojego bezpieczeństwa? Najprościej rzecz ujmując zabezpieczenie w tej formie to aplikacja na telefon generująca jednorazowe kody, które będziesz musiał wpisywać dodatkowo w trakcie pewnych czynności na giełdzie. Skuteczna metoda chroniąca dostęp do twojego konta. Jakie to czynności? To przede wszystkim logowanie (oprócz loginu i hasła trzeba będzie jeszcze wpisać cyferki z aplikacji), ale również zmiana ustawień konta oraz wypłaty środków (to ostatnie powinno cię przekonać, że warto).

Zanim dokonasz zmian ustawień na stronie giełdy pobierz z właściwego sklepu (Google Play/App Store Apple) aplikację Google Authenticator.

Teraz jesteś gotowy. Klikając w nazwę użytkownika w prawym górnym rogu, w rozwijanym menu, wybierasz „Ustawienia bezpieczeństwa”

BitBay ustawienia bezpieczeństwa

Na stronie, która się pojawiła twoim oczom, odnajdujesz i przesuwasz suwak w prawo aby uaktywnić Google Authenticator a następnie zapisujesz zmiany.

Bitbay opinie

Stop! Teraz powoli. Zanim zeskanujesz lub przepiszesz kod w aplikacji – przepisz go na kartkę papieru, do zeszytu lub na coś jeszcze innego co odnajdziesz w przypadku gdy zgubisz telefon. Przepisz go na kartkę, ale w inne miejsce gdzie masz zapisane login i hasło do giełdy – nie powinno się tego gromadzić w tym samym miejscu. Jeśli twój telefon ulegnie zniszczeniu a wraz z nim pobrana aplikacja, bez problemu zainstalujesz ją na nowym urządzeniu i uzyskasz dostęp do haseł.

OK. Teraz możesz otworzyć aplikację Google Authenticator i zeskanować kod ze strony Zonda. Nie działa? Trzeba przepisać litero-cyferki do aplikacji. W następnym kroku na stronie giełdy podajesz kod wygenerowany przez aplikację oraz zatwierdzasz.

Tajny kod google authenticator

Aby uwierzytelnienie dwuskładnikowe zostało aktywowane, musisz jeszcze otworzyć skrzynkę mailową, odnaleźć maila od Zonda i wpisać kod, który w nim znajdziesz w formularzu, który pojawi się na kolejnej stronie na którą zostaniesz przeniesiony przez Zonda. Gotowe. Zdecydowanie bezpieczniej.

Krok 3 – Weryfikacja to teraz podstawa

Czy weryfikacja na Zonda jest bezpieczna? i czy naprawdę jest konieczna? Zonda stoi na stanowisku, że czasy gdy giełdy kryptowalut nie weryfikowały użytkowników już dawno minęły. Wcześniej czy później każda platforma będzie działać w oparciu o procedury KYC (Know Your Customer) i AML (Anti-Money Laundering). Zonda zaczęła wcześniej, co ma oznaczać, że giełda przeciwstawia się oszustwom finansowym, praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Aby rozpocząć weryfikację, musisz się zalogować i kliknąć w komunikat „zweryfikuj swoje konto”, który pojawi ci się na górnym pasku lub w oknie pop-up.

Lista co jest potrzebne do weryfikacji na Bitbay

Na początek zostaniesz zapytany czy decydujesz się na konto prywatne czy też konto firmowe, następnie będziesz mógł przystąpić do wypełnienia wniosku online. Pierwsza część to wpisanie swoich danych osobowych oraz adresu zameldowania.

W kolejnych komórkach podajesz dane dotyczące dokumentu tożsamości (może to być dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport), datę urodzenia i numer telefonu.

Potwierdzenie tożsamości na giełdzie kryptowalut Bitbay

Teraz pora na przesłanie pierwszego dokumentu, który przygotowałeś. Ma to być dokument potwierdzający twój adres zameldowania – rachunek telefoniczny, umowa, dokument urzędowy, wyciąg z konta bankowego lub potwierdzenie przelewu. Uwaga, ze względu bezpieczeństwa Zonda przyjmuje tylko jpg lub png, więc jeśli twój rachunek jest w pdf musisz go wcześniej przekonwertować.

Bitbay opinie

Ostatnia czynność to przesłanie skanu dokumentu tożsamości – dowodu osobistego, prawa jazdy lub paszportu. Musisz załączyć obydwie strony, podobnie jak w poprzednim kroku akceptowalne są pliki tylko w formacie jpg lub png. Jeśli stosujesz zasadę ograniczonego zaufania, możesz na skanie dowodu zrobić dopisek (np w Paint) „Weryfikacja Zonda” lub nałożyć znak wodny. Ważne, aby ten dodatkowy element nie wpłynął na czytelność danych.

Bitbay opinie

Teraz pozostaje chwilę odczekać. O wykonanej poprawnie weryfikacji zostaniesz poinformowany w wiadomości email.

UWAGA! Z uwagi na ogromne zainteresowanie czas weryfikacji jest aktualnie dłuższy niż standardowo. Po złożeniu wniosku możesz sprawdzić w panelu giełdy ile wynosi w twoim przypadku

Krok 4 – wpłata środków na Zonda

Przed zakupem kryptowaluty, musisz zasilić swoje konto walutą FIAT – Polskim Złotym (ewentualnie EURO, GBP lub USD). Do wyboru masz trzy formy – możesz przesłać pieniądze zwykłym przelewem bankowym, dokonać wpłaty gotówkowej na Poczcie lub za pomocą karty Mastercard i VISA.

Proces wpłaty i wypłaty PLN oraz EURO opisaliśmy bardzo dokładnie w osobnym artykule: https://www.kryptomag.pl/jak-wplacic-pieniadze-na-bitbay-poradnik/

Warto zagłębić się w szczegóły przed transakcją aby mieć pewność, że środki zostaną poprawnie zaksięgowane.

UWAGA! Wpłaty na Poczcie Polskiej są chwilowo zawieszone (wypłata poprzez Pocztę jest nadal możliwa). Zonda planuje przywrócenie tej funkcjonalności wkrótce.

Krok 5 – kupno bitcoina

Po zasileniu konta w PLN możesz rozpocząć handel.

Kryptowaluty na giełdzie można kupić na kilka sposobów: wystawiasz ofertę lub korzystasz z opcji „szybka transakcja”.


Metoda 1 – Wystaw ofertę z ceną z ASK

Z menu znajdującego się po lewej stronie wybierasz zakładkę giełda, która przekierowuje cię do orderbooka i możliwości zakupu poprzez wystawienie oferty. Jeżeli chcesz w miarę szybko dokonać transakcji patrzysz na prawą stronę, gdzie znajdują się oferty osób chcących sprzedać swój walor. Pierwsza kolumna to cena, po której ktoś sprzedaje, druga to ilość, a trzecia wartość. Nie musisz kupować całej ilości. W okienku „KURS PLN” w części CHCĘ KUPIĆ wpisujesz tę cenę, w kolejnym okienku ilość BTC która cię interesuje, w ostatnim okienku pojawi się wartość. Jeśli chcesz wydać więcej lub mniej na zakup, modyfikujesz ilość BTC, tak aby wartość była zgodna z twoimi założeniami. Może się zdarzyć, że ktoś cię uprzedzi i pierwszy weźmie tę ofertę. Może się okazać, że zrealizowana zostanie tylko część (np. wtedy gdy wpiszesz większą ilość BTC niż ktoś wystawił do sprzedaży) a niezrealizowana reszta pojawi się w części MOJE OFERTY i chwilę będzie musiała poczekać na wypełnienie. Po wystawieniu oferty możesz sprawdzić szczegóły w sekcji HISTORIA. Zakupione wartości widoczne są w DASHBOARD gdzie widać aktualny stan wszystkich walut.

Giełda BitBay Oferty sprzedaży ASK
Kolumna ASK pokazuje ile BTC możesz w tym momencie kupić i po jakiej cenie – to oferty tych osób, które wystawiły bitcoina na sprzedaż

Metoda 2 – Wystaw ofertę z ceną z BID

W bardzo podobny sposób jak powyżej możesz dokonać zakupu, z tą różnicą, że kupisz BTC po korzystniejszej cenie. Po lewej stronie, w kolumnie BID, znajdują się oferty osób, które chcą kupić kryptowalutę – kolejno widzimy proponowaną cenę, ilość jaką ktoś chciałby pozyskać oraz wartość takiej potencjalnej transakcji. Ty również możesz wystawić tutaj swoją ofertę, wtedy w okienku KURS BTC wpisujesz swoją cenę, tę samą lub nieznacznie wyższą którą widzisz w ofertach. Propozycja nawet o 1 grosz wyższa od aktualnej oferty spowoduje, że swoją ofertę zobaczysz chwilę później na pierwszej, najwyższej pozycji. Nie oznacza to jednak, że transakcja zostanie zrealizowana – musi znaleźć się sprzedający, który uzna, że dla niego jest to dobra cena. Z reguły tak jest, najczęściej, w ten właśnie sposób uda ci się najkorzystniej w danej chwili kupić BTC. Obserwuj orderbook, jeśli transakcja nie doszła do skutku a twoja oferta spadła nisko, możesz ją w każdej chwili zmodyfikować, dać wyższą cenę i znów wskoczyć na początek.

Giełda BitBay Oferty sprzedaży BID
W kolumnie BID, znajdują się oferty osób, które chcą kupić kryptowalutę

Metoda 3 – Szybka Transakcja

Najszybszym sposobem na kupno BTC jest wybranie opcji Szybkie Kupno. W tym celu będąc w części GIEŁDA musisz przełączyć się na zakładkę SZYBKA TRANSAKCJA a następnie wpisać tylko ilość BTC która cię interesuje. Cena kalkulowana jest w oparciu o orderbook, więc nie jest w żaden sposób zawyżona. To bardzo dobra opcja na najszybszy możliwy zakup bitcoina.

Giełda BitBay poradnik Szybka Transakcja zakupu bitcoina
Szybka Transakcja to opcja dla osób, którym głównie zależy na czasie

Podsumowanie opinii

Jeśli planujesz handlować w walucie PLN nie znajdziesz lepszego wyboru niż Zonda. Giełda rodem z Katowic ma wspaniałą płynność, rozsądne opcje płatności, ciekawy zestaw altcoinów, wyśmienicie działającą aplikację mobilną.

Nigdy nie odnotowałem tutaj problemów z wypłatą środków, a pracę supportu w rozwiązywaniu drobnych problemów uważam za wzorową. Zonda to niewątpliwie jedna z lepszych opcji zarówno na start jak i do regularnego day tradingu!

Zachęcam cię również do zapoznania się z innymi artykułami dotyczącymi giełdy ZondaCrypto:

Jak wpłacić pieniądze na Zonda

Jak kupić bitcoina na Zonda

Czy weryfikacja na Zonda jest bezpieczna?

Aplikacja do handlu kryptowalutami od Zonda

Kiedy dźwignia na Zonda? Opis giełdy PRO i jej funkcjonalności

[głosów: 87 średnia ocena: 4.5]
9.6 Wynik
Zonda Crypto

Największa polska giełda. Najbardziej znana i najchętniej używana. W czołówce europejskich giełd. Szeroka oferta kryptowalut.

ZALETY
 • Najlepsza płynność par z PLN ze wszystkich istniejących giełd
 • Szybkość działania
 • Bardzo dobra obsługa klienta
 • Przejrzyste plany rozwoju
WADY
 • Brak zaawansowanych zleceń
 • Ograniczone możliwości szybkich przelewów
 • Niezrealizowane obietnice wprowadzenia kolejnych kryptowalut

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

30 komentarzy
 1. Pozdrowienia dla suportu Bitbay. Trzy razy dzwoniłem i trzy razy cierpliwie odpowiadali na moje pytania. BRAWA i dzieki.

 2. po przeniesieniu na Malte pogorszyli sie
  kiedys dzwoniles i wiedziales ktory jestes w kolejce, 50-ty, 35-ty, 15-ty a le w koncu doczekales sie i mogles zalatwic sprawe
  teraz dzwonisz i nie wiesz czy tam ktos jest po drugiej stronie czy nie
  czekalem na polaczenie 40 min i nic. Masakra

 3. Ja polecam Bitbay, dla mnie najlepsza giełda w Polsce od dawna

 4. Bit Bay okradł mnie z 2000 zł

 5. dzisiaj wypłaciłem pieniądze z Bitbay przez Pocztę Polską … horror!!! … na jednej poczcie dowiedziałem się że nie mogę zrealizować tej usługi i muszę jechać na Pocztę główną … pojechałem, po odstaniu w kolejce 40 minut znów dowiedziałem się że wypłata jest niemożliwa… powiedziałem, że nie wyjdę dopóki nie otrzymam kasy, pokazałem im mail i sms z bitbay i powiedziałem że czekam na naczelnika – przyszła jakaś kierowniczka i po kwadransie wreszcie okazało się że mogą realizować takie wypłaty. Ogólnie masakra, strata czasu.

 6. Much appreciated! Your customer services are fantastic.

 7. Ogólnie odradzam wypłate z Poczty, człowiek traci mnóstwo czasu niepotrzebnie

 8. Pozwolę sobie wyrazić pewna uwagę – wg mnie w tym wątku powinniście wrzucać informacje jak zarobić na giełdzie 😉

 9. Artykuł już niestety bardzo nieaktualny. Weryfikacja to porażka… Nie może być żadnych znaków wodnych na skanach dokumentów (nawet, gdy nie zasłaniających danych), a do tego wymagają zrobienia selfie z dokumentem w ręku… Odradzam tę giełdę (próbowałem się zarejestrować 10 minut temu)

  • Michal, dzięki serdeczne za komentarz. Artykuł staramy się zawsze na bieżąco aktualizować, aby zawierał cenne dla użytkowników informacje, choć po twojej uwadze przyjrzymy się dokładnie procesowi rejestracji/weryfikacji ponownie. Nie poddawaj się – wiele osób przechodzi skutecznie weryfikację BitBay – spróbuj coś zmienić: przeglądarkę, wybierz mobile zamiast desktop lub zmień oświetlenie (najlepiej weryfikować się przy świetle dziennym w ciągu dnia). Uda się!

 10. Bardzo słaba giełda,duże prowizje przy fiat,problemy z weryfikacją,blokada środków i prośba o ponowną weryfikację,tylko giełdy zdecentralizowane,żadnych pośredników co to będą decydować czy mogę wypłacić swoje pieniądze,ta giełda to porażka.

 11. Bitbay to zdecydowanie najlepsza giełda! Nie ma lepszej platformy,uwierzcie mi.Jak czytam opinie typu odradzam tę giełdę chociaż z niej nie korzystam( bo nie potrafię się zarejestrować) to ręce mi opadają.
  Przetestuj a potem pisz komentarze.

 12. BitBay to moja ulubiona giełda – nie ma lepszej opcji dla handlu PLN

 13. Naprawdę dobry artykuł. Dla mnie okazał się on bardzo pomocny.

 14. mając niewielki kapitał na giełdzie potworne opłaty transakcji ( 0,43 / 0,30 % ) dla mnie to masakra w porównaniu np. do binance . grając btc jakiś tam ruch jest w mare ale tylko w miarę . na przykład próbując coś zarobić grając xrp/zł ( 4 krypto z marketcap ) transakcje handlowe są co kilka lub nawet kilkanaście minut . i jak widzę że ktoś kupuje lub sprzedaje 5 – 20 xrp no to wszystko w temacie . tak wiem są i większe transakcje ok. jednak przy nie za dużym ruchu ceny aktywa .zapomnij o szybkiej transakcji w opcji post only . dodając do tego co chwile jakieś blokady wpłat wypłat opóźnienia z podpisem że to nie ich wina tylko operatora mam dość tej słabiutkiej giełdy . obecnie korzystam z niej wychodząc z krypto do złotego znaczy jak realizuje jakiś zysk . i tyle
  ps. próba gry na 3-5% zysk bardzo często skutkuje tym że transakcja nie zdąży być zrealizowane przed ponownym spadkiem ceny . co przy ogromnym potencjale binance nie zdarza sie nigdy .

  • Kosy – dzięki za komentarz. W sumie to opisałeś klasyczną drogę jaką przechodzi większość inwestorów: zaczynasz na BitBay, uczysz się, próbujesz to co raz nowych kryptowalut, a po jakimś czasie dochodzisz do wniosku, że ci to już nie wystarcza i przenosisz część swoich inwestycji na Binance, tam się rozwijasz, korzystasz z nowych produktów i usług po czym znów wracasz na BitBay aby zrealizować zyski. Wynik jest taki, że do skutecznego zarabiania na kryptowalutach potrzebujesz obydwóch giełd:) – BitBay i Binance.

 15. Witam, bawię się giełdą od paru miesięcy i co i klapa ciężko grać z automatami ustawionymi na jeden poziom, przykład: na binance spadek btc o 1000 usd a na bit bay stoi w miejscu przecież wróci do poziomu ustawień automatu może nikt nie zauważy a jeśli to co tam przecież ktoś może wcale nie zarabiać albo tracić a ha a przy tym zero graczy no bo każdy wie że z automatem nie ma co grać, więc może by uciec na inną giełdę ta się kończy i tak na innych parach altkoinów. Tylko gdzie w tym zarobki giełdy kiedy na bitcoinie gra jedna osoba-widocznie wystarcza im marża z jednego gracza. Pozatym wyczytałem że sami proponowali albo dalej proponują automat – strzał w kolano
  Pozdrawiam właściciela giełdy i proponuje zastanowić się nad biznesem, Ja uciekam z tej giełdy choćby na Alaskę, i ostrzedaminnych szkoda czasu i nerwów. Pa i Powodzenia

 16. Niby wszystko ok ale weryfikacja konta to jest tragedia. Mogę wpłacić pieniądze jak najbardziej ale wypłacić już nie. Z przewidzianych 96 godz. na weryfikację moja trwa już 14 dni. Kontakt przez wiadomość 2 dni na razie nie ma odpowiedzi

 17. Dzięki za artykuł, pomógł mi zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Wracam, żeby powiedzieć, że wszystko działa poprawnie, na BitBay w sumie kupiłem a następnie sprzedałem 7 kryptowalut: bitcoin, ethereum, liska, tron, ripple, stellara, zcash. Jestem do przodu na każdej kryptowalucie.

 18. Nie ma żadnego problemu z wypłatami z BiBay. Wypłacam regularnie PLN przelewem od 4 lat i nigdy nie było żadnego opóźnienia. Bardzo dobra giełda.

 19. „Niby wszystko ok ale weryfikacja konta to jest tragedia. ”
  Mam tak samo. Minął ponad tydzień a weryfikacji lub odrzucenia brak

 20. Ja jestem bardzo zadowolony z Bitbay. Jest to najbardziej opłacalna giełda, jedna z lepszych

 21. Weryfikacja total szajs. miałem wszystko dobrze oprócz potwierdzenia adresu, posłałem mandat z adresem i automatyczna odmowa, tragedia, jedno wielkie g….o.

  • Dlaczego więc nie użyjesz bitomatu? Czekasz na promocję i jedziesz. Ostatnio nawet usdt dodali

  • Andrzej, wielkie dzięki za podzielenie się twoim doświadczeniem. Widocznie automat weryfikujący na BitBay ustawiony jest w ten sposób, ze akceptuje tylko:

   – rachunek (za prąd, wodę, telefon, gaz itp.)
   – umowę (np. z bankiem lub ubezpieczycielem) z widoczną pieczątką oraz podpisem
   – pismo urzędowe (z ZUS, US itp.)
   – potwierdzenie przelewu z konta (musisz być jego nadawcą)
   – wyciąg z konta bankowego

   a wszystkie inne dokumenty odrzuca.
   Wszyscy, którzy są przed weryfikacją – zwracajcie na to uwagę!

 22. niestety wygląda na oszustwo,
  nie mogę przejść weryfikacji ani nawet wypłacić środków które wpłaciłem.
  bardzo szybko przyjmują wpłaty i koniec, jesteś umoczony.

  • Hej. Dzięki za tę wiadomość, również bardzo cenna wskazówka dla wszystkich. Najpierw dokonajcie weryfikacji a dopiero potem jakakolwiek wpłata na konto. Dotyczy wszystkich giełd kryptowalut.

 23. Jeżeli ktoś nie umie przejśc weryfikacji to może lepiej niech nie bierze się za kryptowaluty ….

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo