Najlepszy kantor wymiany kryptowalut

Jeśli przyjąć założenie, że Bitcoin jest walutą to należałoby udać się do kantoru po jego zakup. Kantoru on-line rzecz jasna, bo przecież to waluta cyfrowa. Dlaczego więc większość osób kupuje kryptowaluty na giełdzie a nie w kantorze? Jaką rolę pełnią kantory? Jaki jest najlepszy kantor wymiany kryptowalut? Czy opłaca się kupować BTC w kantorze? Sprawdźmy.

Najlepszy kantor kryptowalut – przegląd rynku

Jest w czym wybierać. Wydawać by się mogło, ze rynek kryptowalutowych kantorów nie jest duży, ale już po szybkim researchu znajdziemy wiele interesujących podmiotów zajmujących się usługą wymiany kryptowalut.

FlyingAtom – kantor stacjonarny oraz dojazdy do klientów

Kantor wymiany kryptowalut

FlyingAtom oferuje możliwość nabycia bitcoinów w swojej siedzibie w Warszawie oraz w punktach stacjonarnych w dużych miastach w Polsce. Tak naprawdę przedstawiciel firmy dotrze do każdego miejsca w kraju jeśli kwota transakcji będzie miała ekonomiczne uzasadnienie. FlyingAtom świadczy również usługi szkoleniowe dla potencjalnych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych.

4coins – bardzo dobry kantor z bardzo dobrym portfelem

Kantor wymiany kryptowalut 4 coins

Zwraca uwagę długa obecność na rynku. W sloganie reklamowym z dumą podkreślany jest fakt, iż kantor powstał w 2013 roku i bez zakłóceń funkcjonuje do dzisiaj. 4coins oferuje nam również portfel online do przechowywania kryptowalut – to bardzo ciekawa opcja dla osób pragnących skorzystać z tej formy portfela. Portfel bez opłat, w języku polskim, umożliwi przechowywanie środków oraz odbieranie i realizowanie płatności w bitcoinach.

Kantor Bitcoin Warszawa – Kantor Quark

Kantor bitcoin quark

Stacjonarny kantor wymiany kryptowalut w samym sercu Warszawy. Przed przyjazdem należy skontaktować się telefonicznie. W razie potrzeby, można liczyć na bezpłatne półgodzinne szkolenie. Kantor Bitcoin Warszawa był pierwszym w Polsce stacjonarnym kantorem BTC, ceniony za profesjonalizm, posiada stałe grono zadowolonych Klientów. Quark, bo tak brzmi nowa nazwa kantoru nie umożliwia również zakup bitcoina online. Bieżący kurs wymiany można sprawdzić na stronie internetowej kantoru.

Swaply – kantor oraz system płatności i akceptacji Bitcoin

Kantor kryptowalut Swaply

Swaply to z jednej strony kantor, w którym możemy nabyć BTC, a z drugiej strony „bitcoinowy system płatności”.  Jeśli kupujący chce zapłacić za zakupy bitcoinem a sprzedawca chce otrzymać złotówki to Swaply umożliwi taką wymianę walut i odwrotnie – jeśli kupujący płaci złotówkami a sprzedawca od razu chce uzyskać bitcoiny to za pomocą Swaply jest to możliwe.

Kantor wymiany kryptowalut czyli jak kupić Bitcoin bez rejestracji

Na dzień dzisiejszy częściej spotykaną nazwą niż kantor kryptowalut jest kantor Bitcoin. Czy to oznacza, ze w kantorze możemy dokonać zakupu tylko Bitcoina? Oczywiście, że nie. Nazewnictwo wynika z dominacji Bitcoina, tego że był pierwszą, najbardziej rozpoznawalną i najbardziej wartościową kryptowalutą. Podobnie rzecz się ma z giełdami, część osób używa nazwy „giełda Bitcoin” w odniesieniu do giełdy kryptowalut.

W kantorach kupimy Bitcoin, Ethereum, Litecoin i wiele innych kryptowalut.

Kantory BTC są najszybszym miejscem na zakup kryptowalut. W większości przypadków nie musimy przechodzić żmudnej drogi przygotowywania dokumentów, ich skanowania, przesyłania, czekania na odpowiedź czy weryfikacja przebiegła pomyślnie tak jak ma to miejsce w przypadku giełd. Jeśli ktoś chce zachować anonimowość to kantor online będzie idealnym miejscem na zakup – rejestracja do pewnego pułapu nie jest wymagana. Będzie nieznacznie drożej, ale ochronimy naszą prywatność.

Różnice pomiędzy kantorem a giełdą kryptowalut

Prostota to największa zaleta kantorów kryptowalut. Nie musimy znać i rozumieć całej tej magii związanej z orderbookiem, rodzajami zleceń, wykresami. Określamy jaką ilość waluty chcemy kupić lub sprzedać i już. Sprawdzamy jaka jest minimalna wartość transakcji a jaka maksymalna, do tego dostosowujemy formę transferu pieniężnego i jego wartość. Schemat jest podobny jak w kantorze wymieniającym tradycyjne waluty (dolary, euro, franki). Dla osoby początkującej jest to bardzo duża zaleta, kantory posiadają prosty i bardzo czytelny interfejs, intuicyjne rozwiązania, nic nie odwraca uwagi i nie przytłacza ilością informacji.

Cena to największa wada kantorów krypto. W kantorze zapłacimy około 2% więcej niż gdybyśmy się zdecydowali na zakup na giełdzie. Wynika to gównie z faktu, iż to właściciel kantoru ustala kursy kryptowalut i zarabia na różnicy pomiędzy ceną zakupu a ceną sprzedaży. Ta różnica, czyli spread, to główny przychód operatora kantoru, ale nie jedyny. Trzeba pamiętać, że dodatkowo wpłaty i wypłaty środków objęte są zazwyczaj niewielką prowizją. Ceny zmieniają się dynamicznie  – co kilka sekund następuje aktualizacja.

Kantor Bitcoin Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław – (r)ewolucja na rynku kantorów

W przypadku klasycznych kantorów ewolucja wyglądała tak, że kantory stacjonarne długo rządziły na rynku walut po czym pojawiły się kantory on-line. Czy w przypadku krypto będzie odwrotnie? Czy rzeczywiście za kilka lat kryptowaluty będziemy mogli nabyć w galeriach i na ulicach handlowych? Możliwe. Już dzisiaj na rynku mamy firmy, które określiły się jako pierwsze stacjonarne kantory kryptowalut. Możemy przyjść do fizycznej siedziby firmy i dokonać zakupu interesującej nas kryptowaluty. Stacjonarny kantory Bitcoin znajdziemy w stolicy, ale też w innych większych miastach możemy umówić z firmą współpracującą. W mniejszych też. Jeden z pośredników oferuje swoje usługi w takich miastach jak Dębica, Jarosław, Mielec, Przemyśl.

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo