Najlepszy kantor wymiany kryptowalut

Jeśli przyjąć założenie, że Bitcoin jest walutą to należałoby udać się do kantoru po jego zakup. Kantoru on-line rzecz jasna, bo przecież to waluta cyfrowa. Dlaczego więc większość osób kupuje kryptowaluty na giełdzie a nie w kantorze? Jaką rolę pełnią kantory? Jaki jest najlepszy kantor wymiany kryptowalut? Czy opłaca się kupować BTC w kantorze? Sprawdźmy.

Kantor wymiany kryptowalut czyli jak kupić Bitcoin bez rejestracji

Na dzień dzisiejszy częściej spotykaną nazwą niż kantor kryptowalut jest kantor Bitcoin. Czy to oznacza, ze w kantorze możemy dokonać zakupu tylko Bitcoina? Oczywiście, że nie. Nazewnictwo wynika z dominacji Bitcoina, tego że był pierwszą, najbardziej rozpoznawalną i najbardziej wartościową kryptowalutą. Podobnie rzecz się ma z giełdami, część osób używa nazwy “giełda Bitcoin” w odniesieniu do giełdy kryptowalut.

W kantorach kupimy Bitcoin, Ethereum, Litecoin i wiele innych kryptowalut.

Kantory BTC są najszybszym miejscem na zakup kryptowalut. W większości przypadków nie musimy przechodzić żmudnej drogi przygotowywania dokumentów, ich skanowania, przesyłania, czekania na odpowiedź czy weryfikacja przebiegła pomyślnie tak jak ma to miejsce w przypadku giełd. Jeśli ktoś chce zachować anonimowość to kantor online będzie idealnym miejscem na zakup – rejestracja do pewnego pułapu nie jest wymagana. Będzie nieznacznie drożej, ale ochronimy naszą prywatność.

Różnice pomiędzy kantorem a giełdą kryptowalut

Prostota to największa zaleta kantorów kryptowalut. Nie musimy znać i rozumieć całej tej magii związanej z orderbookiem, rodzajami zleceń, wykresami. Określamy jaką ilość waluty chcemy kupić lub sprzedać i już. Sprawdzamy jaka jest minimalna wartość transakcji a jaka maksymalna, do tego dostosowujemy formę transferu pieniężnego i jego wartość. Schemat jest podobny jak w kantorze wymieniającym tradycyjne waluty (dolary, euro, franki). Dla osoby początkującej jest to bardzo duża zaleta, kantory posiadają prosty i bardzo czytelny interfejs, intuicyjne rozwiązania, nic nie odwraca uwagi i nie przytłacza ilością informacji.

Cena to największa wada kantorów krypto. W kantorze zapłacimy około 2% więcej niż gdybyśmy się zdecydowali na zakup na giełdzie. Wynika to gównie z faktu, iż to właściciel kantoru ustala kursy kryptowalut i zarabia na różnicy pomiędzy ceną zakupu a ceną sprzedaży. Ta różnica, czyli spread, to główny przychód operatora kantoru, ale nie jedyny. Trzeba pamiętać, że dodatkowo wpłaty i wypłaty środków objęte są zazwyczaj niewielką prowizją. Ceny zmieniają się dynamicznie  – co kilka sekund następuje aktualizacja.

Kantor Bitcoin Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław – (r)ewolucja na rynku kantorów

W przypadku klasycznych kantorów ewolucja wyglądała tak, że kantory stacjonarne długo rządziły na rynku walut po czym pojawiły się kantory on-line. Czy w przypadku krypto będzie odwrotnie? Czy rzeczywiście za kilka lat kryptowaluty będziemy mogli nabyć w galeriach i na ulicach handlowych? Możliwe. Już dzisiaj na rynku mamy firmy, które określiły się jako pierwsze stacjonarne kantory kryptowalut. Możemy przyjść do fizycznej siedziby firmy i dokonać zakupu interesującej nas kryptowaluty. Stacjonarny kantory Bitcoin znajdziemy w stolicy, ale też w innych większych miastach możemy umówić z firmą współpracującą. W mniejszych też. Jeden z pośredników oferuje swoje usługi w takich miastach jak Dębica, Jarosław, Mielec, Przemyśl.

Najlepszy kantor kryptowalut – przegląd rynku

Jest w czym wybierać. Wydawać by się mogło, ze rynek kryptowalutowych kantorów nie jest duży, ale już po szybkim researchu znajdziemy wiele interesujących podmiotów zajmujących się usługą wymiany kryptowalut.

Kantor Bitcantor – bliski kuzyn Bitbay’a

Kantor wymiany kryptowalut

Bardzo dobrym wyborem na zakup BTC będzie Bitcantor. Pomimo rejestracji w Wielkiej Brytanii widać na pierwszy rzut oka mocne powiązanie z polską giełdą Bitbay co gwarantuje większe bezpieczeństwo, profesjonalną obsługę klienta oraz dobry support techniczny.

BuyCoinNow – szybki zakup bitcoina

logo Buy Coin Now

BuyCoinNow to procesor płatności kryptowalut, w którym można kupić BTC za pośrednictwem systemu Dotpay, Neteller, Skrill i karty płatniczej (karty kredytowej oraz debetowej). BuyCoinNow umożliwia zakup BTC za waluty FIAT, do których należą USD, GBP, EUR i PLN. BuyCoinNow oferuje także program afiliacyjny, w którym zapraszając znajomych do skorzystania z usług kantora, otrzymuje się 20% prowizji jako nagrodę za polecenie.

4coins – bardzo dobry kantor z bardzo dobrym portfelem

Kantor wymiany kryptowalut

Zwraca uwagę długa obecność na rynku. W sloganie reklamowym z dumą podkreślany jest fakt, iż kantor powstał w 2013 roku i bez zakłóceń funkcjonuje do dzisiaj. 4coins oferuje nam również portfel online do przechowywania kryptowalut – to bardzo ciekawa opcja dla osób pragnących skorzystać z tej formy portfela. Portfel bez opłat, w języku polskim, umożliwi przechowywanie środków oraz odbieranie i realizowanie płatności w bitcoinach.

Inpay – kantor oraz system płatności i akceptacji Bitcoin

Kantor wymiany kryptowalut

Podmiot wart dużej uwagi.  Inpay to z jednej strony kantor, w którym możemy nabyć BTC, a z drugiej strony “bitcoinowy system płatności”.  Jeśli kupujący chce zapłacić za zakupy bitcoinem a sprzedawca chce otrzymać złotówki to Inpay umożliwi taką wymianę walut i odwrotnie – jeśli kupujący płaci złotówkami a sprzedawca od razu chce uzyskać bitcoiny to za pomocą Inpay jest to możliwe.

FlyingAtom – kantor stacjonarny oraz dojazdy do klientów

Kantor wymiany kryptowalut

FlyingAtom oferuje możliwość nabycia bitcoinów w swojej siedzibie w Warszawie oraz w punktach stacjonarnych w dużych miastach w Polsce. Tak naprawdę przedstawiciel firmy dotrze do każdego miejsca w kraju jeśli kwota transakcji będzie miała ekonomiczne uzasadnienie. FlyingAtom świadczy również usługi szkoleniowe dla potencjalnych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych.

Kantor Bitcoin Warszawa – Quark

Kantor wymiany kryptowalut

Stacjonarny kantor wymiany kryptowalut w samym sercu Warszawy. Przed przyjazdem należy skontaktować się telefonicznie. W razie potrzeby, można liczyć na bezpłatne półgodzinne szkolenie. Kantor Bitcoin Warszawa był pierwszym w Polsce stacjonarnym kantorem BTC, ceniony za profesjonalizm, posiada stałe grono zadowolonych Klientów. Quark, bo tak brzmi nowa nazwa kantoru, za pomocą platformy BitXpress.pl, umożliwia również zakup bitcoina online.

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo