Trezor Model One opinie

Trezor One to zdecydowanie jeden z najlepszych dostępnych na rynku portfeli sprzętowych. Trezor został stworzony przez firmę SatoshiLabs w 2013 roku i był pierwszym na świecie fizycznym portfelem na kryptowaluty. Producent w swojej ofercie posiada dwa kluczowe produkty – flagowy Trezor Model One oraz bardziej zaawansowany Trezor Model T.

Trezor One jest znacznie lepiej sprzedającym się egzemplarzem – przy zachowaniu tego samego poziomu bezpieczeństwa jest 3x tańszy od swojego następcy. Czy warto go kupić? Jakie opinie ma portfel Trezor One? Nasza recenzja pomoże zdecydować czy jest on odpowiedni dla ciebie.

Strona producentawww.trezor.io
Wymiary60mm x 30mm x 6mm
Waga12g
EkranOLED, 128×64 px
Kryptowalutyw sumie ponad 1300 kryptowalut, w tym BTC, ETH, LTC, DOGE, tokeny ERC-20
Kompatybilność z systemem operacyjnymWindows (v10+), MacOS (v10.11+), Linux, Android 
Kompatybilność z innymi portfelamiExodus, MetaMask, Electrum, Mycelium, MyEtherWallet  i inne

Trezor portfel – opinie i charakterystyka

Trezor One jest stał się niezwykle popularny w społeczności fanów kryptowalut ze względu na swoje bezpieczeństwo, przystępną cenę oraz łatwość użytkowania.

Portfel Trezor One
Trezor Model One. źródło: trezor.io

To małe, dyskretne urządzenie, które przechowuje klucze prywatne do twoich kryptowalut offline. W mojej opinii portfel jest wart uwagi ze względu na kilka czynników:

#1 Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to najważniejszy powód, dla którego warto wybrać Trezora. Zakładam, że skoro czytasz ten artykuł to z pewnością wiesz już, że przechowywanie kryptowalut w portfelu sprzętowym jest znacznie bezpieczniejsze niż pozostawianie ich na giełdzie kryptowalut, czy nawet w portfelach mobilnych i desktopowych. Tak naprawdę, jeśli inwestujesz na poważnie w krypto to portfel fizyczny jest wręcz obowiązkowy.

Trezor One ma jednak coś więcej niż tylko przechowywanie w „cold wallet”. Opcjonalnie możesz skorzystać z tzw. „hidden wallet” nakładając na swoje krypto dodatkową warstwę ochronną.

#2 Cena

Może i Trezor nie wygląda zewnętrznie na technologiczny cud ale nie po to go kupujesz aby się nim lansować. Wręcz przeciwnie, twój portfel powinien być schowany w niedostępnym miejscu a jego lokalizację powinna znać tylko najbardziej zaufana ci osoba.

Nie ma więc co przepłacać. Cena portfela sprzętowego Trezor One jest bardzo atrakcyjna w porównaniu do innych modeli a funkcjonalności na tyle dobre iż spełnia on oczekiwania większości osób

#3 Multifunkcyjność

Trezor One to nie tylko portfel kryptowalutowy.

Do obsługi portfela będziesz musiał pobrać (obowiązkowo ze strony producenta) i zainstalować aplikację Trezor Suite. Jej głównym zadaniem jest zarządzanie twoimi aktywami, przyjmowanie transferu kryptowalut, wysyłka na giełdę lub do innego portfela itp. Co ciekawe, z poziomu aplikacji Trezor Suite możesz również bezpośrednio kupować i sprzedawać kryptowaluty. Do wyboru masz kilka opcji – różne firmy pośredniczące z odmiennymi metodami płatności oraz prowizjami za usługę.

Trezor One – jakie kryptowaluty obsługuje

Lista kryptowalut supportowanych przez Trezor One jest bardzo długa i zróżnicowana. Portfel obsługuje wszystkie najważniejsze kryptowaluty — takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE) — a także setki nieznanych altcoinów. Kilku istotnych kryptowalut brakuje np. Cardano (ADA), Ripple (XRP) – przed zakupem upewnij się więc czy istotne dla ciebie krypto znajdują się na liście obsługiwanych coinów.

Najlepiej zrób to na stronie producenta: https://trezor.io

W sumie Trezor One obsługuje ponad 1300 kryptowalut, w tym:

Gdzie kupić Trezor One?

W przypadku portfela sprzętowego zdecydowanie najlepszym pomysłem jest zakup z oficjalnej strony producenta. Może się zdarzyć, iż kupując z nieznanego źródła staniesz się ofiarą hakerów i po czasie twoje środki zostaną skradzione. Bardzo dokładnie sprawdź przesyłkę zanim zaczniesz korzystać z Trezora. Jeśli coś cię niepokoi nie rozpoczynaj konfiguracji. Skontaktuj się wtedy z producentem i poproś o wymianę.

Link do strony producenta: https://trezor.io

W opakowanym przylegającą folią zestawie znajdziesz portfel sprzętowy Trezor, przewód Micro-USB, instrukcję obsługi, karty do zapisania fraz seed, gadżety typu naklejki lub brelok.

Zestaw Trezor One
Zestaw Trezor One. źródło: trezor.io

Portfel sprzętowy Trezor – wady i zalety

Portfel fizyczny, Trezor One, ma naprawdę sporo zalet. Dla większości szukających dobrego portfela krypto będzie właściwym wyborem. Jedynie użytkownicy mocno związani z marką Apple będą zmuszeni sięgnąć po model z wyższej półki Trezor T lub dokonać zakupu Ledgera.

Analizując plusy i minusy otrzymujemy takie zestawienie:

Zalety
  • bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa z dodatkową warstwą (tzw. hidden wallet)
  • ponad 1300 kryptowalut i tokenów
  • wielozadaniowość – możliwe przechowywanie, wysyłka, kupna, sprzedaż, swap bezpośrednio poprzez portfel
  • niska cena
  • łatwy w użytkowaniu
Wady
  • Brak kompatybilności z systemem iOS
  • Mało atrakcyjny wygląd
  • Brak wsparcia kilku kryptowalut (ripple, cardano)

Podsumowanie

Trezor One to doskonały wybór portfela sprzętowego do bezpiecznego przechowywania kryptowalut offline. Dzięki niskiej cenie, obsłudze ponad 1300 coinów, kompatybilności z Androidem i komputerami z systemem Windows jest to urządzenie które zadowoli większość użytkowników. Jego długa obecność na rynku i uznanie społeczności potwierdza jego niezawodność. Ten portfel pozostaje jednym z najlepszych portfeli sprzętowych na rynku, zarówno pod względem pozytywnych opinii, jak i przystępności cenowej.

[głosów: 0 średnia ocena: 0]

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

Podziel się z nami swoją opinią:

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo