Polskie giełdy krypto – TOP Polska 2022 – Najlepsza giełda kryptowalut

Najlepszą polską giełdą kryptowalut jest Zonda Global (dawniej: BitBay), która powstała ponad 8 lat temu w Katowicach. To platforma, na której dokonasz wymiany kilkudziesięciu walut cyfrowych. Z uwagi na największą liczbę aktywnych użytkowników Zonda posiada obecnie zdecydowanie najwyższą płynność w walucie PLN. Inne polskie giełdy krypto albo są jeszcze zbyt krótko na rynku, albo nie zbudowały wystarczająco dużej bazy klientów aby handel odbywał się w efektywny sposób.

Giełda OpisRok założeniaKryptoOcena Załóż konto
Bitbay (Zonda) – Opinie i Poradnik Jak Kupić Bitcoin

Zonda Global (Bitbay)

Największa polska giełda. Najbardziej znana i najchętniej używana. W czołówce europejskich giełd. Szeroka oferta kryptowalut.

2014
BTC, BCC, BTG, ETH, LSK, LTC, XRP, BSV, ZEC, GAME, DASH, KZC, XIN, GNT, OMG, FTO, REP, BAT, 0x, TRX i inne
9.6
Poradnik
2 Giełda kryptowalut Egera – opinie i poradnik

Egera (Bitclude)

Najszybsza giełda kryptowalut w Polsce z możliwością przelewów natychmiastowych oraz BLIK, pierwsza giełda w kraju z licencją KNF na prowadzenie działalności płatniczej.

2019
BTC, ETH, LTC, XRP
9.2
Poradnik
3 CoinDeal Opinie i Poradnik jak założyć konto na giełdzie kryptowalut

CoinDeal

Mierząca globalnie, odnosząca duże sukcesy i stawiająca potrzeby użytkownika zawsze na pierwszym miejscu. Zapewnia bezpieczeństwo na bardzo wysokim poziomie.

2018
BTC, BCH, ETH, LTC, DASH, QTUM, XRP, NANO, XVG, LSK, BCN, FTO, XIN, XMR, DOGE, TRX, EOS i inne
9.0
Poradnik

Najlepsza polska giełda kryptowalut

Na mapie kryptowalutowego świata próżno szukać giełd w domenie .pl

Z punktu widzenia tradera szukającego polskiej giełdy, nie siedziba jest najważniejsza czy adres internetowy pod jakim giełda jest postawiona – liczy się przede wszystkim możliwość zawierania transakcji w naszej rodzimej walucie, możliwość dokonywania wpłat i wypłat w PLN. Na szczęście cały czas mamy taką opcję! Najlepsze giełdy stworzone przez Polaków – Zonda, Egera, CoinDeal – umożliwiają zakup i sprzedaż kryptowalut za złotówki oraz oferują różnorodne formy transferu środków.

Warto podkreślić, że użytkownikami “naszych” giełd są traderzy z całego świata, często nie zdajemy sobie sprawy, że kupując czy sprzedając swojego bitcoina na polskiej giełdzie zawieramy transakcję z osobą oddaloną tysiące kilometrów.

Giełda kryptowalut Zonda (BitBay)

Logo giełdy Zonda

Giełda kryptowalut Zonda (wcześniej BitBay) powstała w 2014 roku i do 2018 roku operowała na terenie naszego kraju. Spółka przez lata dokonała ogromnego postępu, pozyskując setki tysięcy użytkowników, początkowo skoncentrowana na polskim rynku, stopniowo zwiększała zasięg o kolejne rynki a od czasu oficjalnego przeniesienia do Estonii jasno deklaruje, iż jej ambicją jest globalna ekspansja.

Dla nas najważniejsze jest jednak, że giełda ma bardzo dobrą płynność na parach z PLN oraz to, iż możemy dononywać przelewów w złotówkach a nawet dokonywać wpłat i wypłat za pośrednictwem Poczty Polskiej. Giełda ma wizerunek mocnej globalnej marki z silnym polskim akcentem, przez co jest doceniana i regularnie użytkowana przez polskich traderów.

Giełda kryptowalut CoinDeal

Giełda CoinDeal przyjęła zupełnie inna strategię. Od początku buduje wizerunek giełdy europejskiej czy nawet globalnej. Jej założycielami i właścicielami jest trzech Polaków z Wrocławia, którzy wykorzystując swoje doświadczenie i wkładając w rozwój ogromą energię stworzyli aktualnie najszybciej rozwijającą się polską platformą kryptowalutową. “Polak potrafi” można powiedzieć o twórcach CoinDeal – w niesprzyjających warunkach rynkowych, gdzie bitcoin odnotowywał rekordowe spadki, potrafili wejść na rynek z niebanalnym pomysłem promocji poprzez angielski klub piłkarski z Premier League Wolverhampton Wanderers i zwrócić uwagę fanów z całego świata na nową giełdę krypto.

Giełda początkowo zarejestrowana była na Cyprze, docelowo jednak znalazła swoje miejsce na przejaznej kryptowalutom wyspie Malta. CoinDeal bardzo dynamicznie się rozwija, giełda regularnie zaskakuje nas wprowadzając nową kryptowalutę, nową walutę fiat czy nowe funkcjonalności takie jak usługa premium. Z ostatnich doniesień mediowych wiemy, że na platformie zarejestrowało się już ponad 200 tysięcy użytkowników – to doskonały wynik!

Giełda kryptowalut Coinquista

To na razie bardziej projekt niż działająca giełda. Twórcy Coinquisty przeprowadzili zbiórkę na platformie crowdfundingowej Beesfund – tym samym każdy mógł zainwestować i wpłynąć na rozwój tej giełdy.

Zaskakującą wiadomością na rynku kryptowalut było ogłoszenie, iż Coinquista została wpisana do rejestru małych firm płatniczych KNF. Do tej pory połaczenie “KNF + giełda kryptowalut” oznaczało kłopoty dla podmiotu pośredniczącego w handu kryptowalutami. Czyżby Coinquista miała ambicję odmienić trend i przyczynić się do regulacji całego rynku? Poprzeczka jest zawieszona BARDZO wysoko, w planach jest uzyskanie licencji KNF,  uzyskanie licencji na prowadzenie giełdy kryptowalut od Malta Financial Services Authority, podjęcie działalności na rynkach azjatyckich oraz we WSZYSTKICH stanach USA.

Wśród innych ciekawych inicjatyw zauważyć można deklarację stworzenia własnej waluty Coinquista Coin oraz zapewnienie Osobistego Opiekuna – Doradcy, który zapewni wsparcie podczas inwestowania w kryptowaluty.

Giełda kryptowalut Coinquista uruchomiła finalnie platformę ale spotkała się z technicznymi problemami z zakresu IT. Usterki okazały się na tyle poważne, iż de facto nie jest wiadome czy giełda wznowi działalność czy nie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polskiej giełdy krypto?

Jeśli chciałbyś kupić bitcoina za złotówki a następnie aktywnie tradować na polskiej giełdzie kryptowalut musisz wziąć pod uwagę kilka czynników.

Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo. Wybór giełdy o nieznanej reputacji, takiej która dopiero co weszła na rynek, jest bardzo ryzykowny. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest rejestracja na platformie istniejącej już wiele lat, takiej która cieszy się dobrymi opiniami wśród fanów kryptowalut. To w dużej części na tobie ciąży odpowiedzialność za bezpieczny zakup bitcoina. Przy inwestycji dużych kwot konieczne jest zaopatrzenie się w portfel kryptowalut.

Dobrą praktyką jest również rozkładanie zakupów na kilka giełd – nic nie stoi na przeszkodzie abyś założył konta na dwóch, czy trzech platformach. Taka dywersyfikacja wymaga więcej wysiłku, ale na pewno bardziej zabezpiecza twój kapitał. Pod rozwagę można wziąć takie giełdy kryptowalut jak: Zonda (najlepsza polska giełda krypto), Binance (największa na świecie giełda krypto), Coinbase (najbardziej zaufana giełda krypto, spółka giełdowa w USA).

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo