Polskie giełdy kryptowalut – ranking styczeń 2024 r.

Najlepszą polską giełdą kryptowalut jest Zonda Crypto założona 9 lat temu w Katowicach. To platforma, na której dokonasz wymiany kilkudziesięciu walut cyfrowych. Z uwagi na największą liczbę aktywnych użytkowników Zonda posiada obecnie zdecydowanie najwyższą płynność w walucie PLN. Inne polskie giełdy krypto albo są jeszcze zbyt krótko na rynku, albo nie zbudowały wystarczająco dużej bazy klientów aby handel odbywał się w efektywny sposób.

Oto najlepsze giełdy kryptowalut w Polsce na rok 2024 r., według naszych testów i analiz:

9.6
Zonda: opinie i poradnik jak kupić bitcoin

Giełda kryptowalut Zonda

Szukasz opinii o Zonda? Dobrze trafiłeś! W poniższym artykule przyglądam się jakie są wady i zalety największej …
9.2
Giełda kryptowalut Egera – opinie i poradnik

Giełda kryptowalut Egera – opinie i poradnik

Gdyby za punkt odniesienia przyjąć lokalizację siedziby firmy, Egera (BitClude) należałoby uznać za najlepszą …

Kantor Kanga – opinie i recenzja 2024 r.

Kantor Kanga, to według deklaracji twórców, największa na świecie sieć kantorów kryptowalutowych. Klienci mogą …

Najlepsza polska giełda kryptowalut

Na mapie kryptowalutowego świata próżno szukać giełd w domenie .pl

Z punktu widzenia tradera szukającego polskiej giełdy, nie siedziba jest najważniejsza czy adres internetowy pod jakim giełda jest postawiona – liczy się przede wszystkim możliwość zawierania transakcji w naszej rodzimej walucie, możliwość dokonywania wpłat i wypłat w PLN. Na szczęście cały czas mamy taką opcję! Najlepsze giełdy stworzone przez Polaków – Zonda, Egera, Kanga Exchange – umożliwiają zakup i sprzedaż kryptowalut za złotówki oraz oferują różnorodne formy transferu środków.

Warto podkreślić, że użytkownikami „naszych” giełd są traderzy z całego świata, często nie zdajemy sobie sprawy, że kupując czy sprzedając swojego bitcoina na polskiej giełdzie zawieramy transakcję z osobą oddaloną tysiące kilometrów.

Giełda kryptowalut ZondaCrypto

Polska giełda kryptowalut ZondaCrypto

Giełda kryptowalut ZondaCrypto powstała w 2014 roku i do 2018 roku operowała na terenie naszego kraju. Spółka przez lata dokonała ogromnego postępu, pozyskując setki tysięcy użytkowników, początkowo skoncentrowana na polskim rynku, stopniowo zwiększała zasięg o kolejne rynki a od czasu oficjalnego przeniesienia do Estonii jasno deklaruje, iż jej ambicją jest globalna ekspansja.

Dla nas najważniejsze jest jednak, że giełda ma bardzo dobrą płynność na parach z PLN oraz to, iż możemy dokonywać przelewów w złotówkach a nawet dokonywać wpłat i wypłat za pośrednictwem Poczty Polskiej. Giełda ma wizerunek mocnej globalnej marki z silnym polskim akcentem, przez co jest doceniana i regularnie użytkowana przez polskich traderów.

Kantor i giełda kryptowalut Egera

polska giełda Egera

Egera to pierwsza i w zasadzie jedyna polska giełda kryptowalut, której udało się uregulować działalność w kraju. Firma posiada status Małej Instytucji Płatniczej (MIP11/2019), podlega nadzorowi KNF, transparentnie prowadzi swoją działalność.

Jeśli zechcesz skorzystać z platformy Egera, a miałeś już wcześniej do czynienia z jakąś giełdą kryptowalut, możesz być trochę zawiedziony – ilość kryptowalut jest niewielka, a ich płynność również pozostawia wiele do życzenia. Jeśli jednak jesteś początkujący na rynku i swoją pierwszą transakcję planujesz wykonać w kantorze kryptowalut to niewątpliwie docenisz Egera za przejrzystość, prostotę i szybkość działania.

Kantor i giełda kryptowalut Kanga Exchange

Kantor i giełda kryptowalut Kanga Exchange

Giełda Kanga Exchange przyjęła zupełnie inna strategię. Od początku buduje sieć partnerskich kantorów stacjonarnych prowadzących usługi wymiany kryptowalut opartych o platformę giełdową.

Założycielami Kanga są Sławek Zawadzki i Łukasz Żeligowski, którzy wykorzystując swoje doświadczenie i wkładając w rozwój ogromną energię stworzyli aktualnie najszybciej rozwijającą się polską platformą kryptowalutową. „Polak potrafi” można powiedzieć o twórcach Kanga Exchange – w niesprzyjających warunkach rynkowych, przy sporych wahaniach wycen bitcoina, weszli na rynek z niebanalnym pomysłem i zwrócili uwagę społeczności na nową giełdę krypto. Nikt wcześniej przed nimi nie stworzył stablecoina w oparciu do polskiej waluty (omega PLN). Nikomu nie udało się też zbudować aż tak dużej sieci kantorów. Dzięki kantorom Kanga, bitcoin jest dostępny bezpośrednio nawet w średnich i małych miejscowościach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polskiej giełdy krypto?

Jeśli chciałbyś kupić bitcoina za złotówki a następnie aktywnie tradować na polskiej giełdzie kryptowalut musisz wziąć pod uwagę kilka czynników.

  • metody wpłat i wypłat – najkorzystniej wychodzi zawsze zasilenie konta na giełdzie krypto przelewem bankowym. Transakcje kartą obarczone są wyższą opłatą. Sprawdź czy giełda, która cię interesuje pozwala na depozyt w złotówkach.
  • prowizje – giełdy pobierają opłaty od każdej dokonanej transakcji na giełdzie oraz od wypłaty środków. W twoim interesie jest, aby prowizje te były jak najniższe.
  • płynność – w szczególności na parze BTC/PLN. Porównując różne parametry giełd pierwsze na co powinieneś zwrócić uwagę to płynność. Na giełdzie musi być dużo użytkowników dokonujących transakcji, którzy tworzą tzw. płynność. Co z tego, że giełda ma niskie opłaty, świetne opinie, szeroką ofertę jeśli mało kto z niej korzysta. Wybierając największą giełdę kryptowalut masz dużo większą szansę, że znajdą się na niej chętni na twoje oferty, niż na platformie z małą ilością inwestorów

Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo. Wybór giełdy o nieznanej reputacji, takiej która dopiero co weszła na rynek, jest bardzo ryzykowny. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest rejestracja na platformie istniejącej już wiele lat, takiej która cieszy się dobrymi opiniami wśród fanów kryptowalut. To w dużej części na tobie ciąży odpowiedzialność za bezpieczny zakup bitcoina. Przy inwestycji dużych kwot konieczne jest zaopatrzenie się w portfel kryptowalut.

Dobrą praktyką jest również rozkładanie zakupów na kilka giełd – nic nie stoi na przeszkodzie abyś założył konta na dwóch, czy trzech platformach. Taka dywersyfikacja wymaga więcej wysiłku, ale na pewno bardziej zabezpiecza twój kapitał. Pod rozwagę można wziąć takie giełdy kryptowalut jak: Zonda (najlepsza polska giełda krypto), Binance (największa na świecie giełda krypto), Coinbase (najbardziej zaufana giełda krypto, spółka giełdowa w USA).

Przeczytaj również: Gdzie najtaniej kupić bitcoin

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo