TOP Polska – Najlepsza giełda kryptowalut

BitBay z siedzibą w Katowicach, Coinroom z siedzibą w Warszawie, Abucoins z siedzibą w Poznaniu, Coinbe z siedzibą w Warszawie, Bitmarket24 z siedzibą w Krakowie…TO JUŻ NIESTETY HISTORIA…żadna z tych giełd nie posiada już siedziby w naszym kraju. Polskie giełdy albo przeniosły się za granicę albo zakończyły działalność.

Giełda OpisRok założeniaKryptoOcena Załóż konto
Bitbay (Zonda) – Opinie i Poradnik Jak Kupić Bitcoin

Bitbay (Zonda)

Największa polska giełda. Najbardziej znana i najchętniej używana. W czołówce europejskich giełd. Szeroka oferta kryptowalut.

2014
BTC, BCC, BTG, ETH, LSK, LTC, XRP, BSV, ZEC, GAME, DASH, KZC, XIN, GNT, OMG, FTO, REP, BAT, 0x, TRX i inne
9.6
Poradnik
2 CoinDeal Opinie i Poradnik jak założyć konto na giełdzie kryptowalut

CoinDeal

Mierząca globalnie, odnosząca duże sukcesy i stawiająca potrzeby użytkownika zawsze na pierwszym miejscu. Zapewnia bezpieczeństwo na bardzo wysokim poziomie.

2018
BTC, BCH, ETH, LTC, DASH, QTUM, XRP, NANO, XVG, LSK, BCN, FTO, XIN, XMR, DOGE, TRX, EOS i inne
9.0
Poradnik
3 BitClude – opinie i poradnik

BitClude

Najszybsza giełda kryptowalut w Polsce z możliwością przelewów natychmiastowych oraz BLIK, pierwsza giełda w kraju z licencją KNF na prowadzenie działalności płatniczej.

2019
BTC, BCH, LTC
8.7
Poradnik

Najlepsza polska giełda kryptowalut

Na mapie kryptowalutowego świata próżno szukać giełd w domenie .pl

Z punktu widzenia tradera szukającego polskiej giełdy, nie siedziba jest najważniejsza czy adres internetowy pod jakim giełda jest postawiona – liczy się przede wszystkim możliwość zawierania transakcji w naszej rodzimej walucie, możliwość dokonywania wpłat i wypłat w PLN. Na szczęście cały czas mamy taką opcję! Najlepsze giełdy stworzone przez Polaków – BitBay, CoinDeal – umożliwiają zakup i sprzedaż kryptowalut za złotówki oraz oferują różnorodne formy transferu środków.

Warto podkreślić, że użytkownikami “naszych” giełd są traderzy z całego świata, często nie zdajemy sobie sprawy, że kupując czy sprzedając swojego bitcoina na polskiej giełdzie zawieramy transakcję z osobą oddaloną tysiące kilometrów.

Polska giełda kryptowalut BitBay

Giełda kryptowalut BitBay

BitBay powstał w 2014 roku i do 2018 roku operował na terenie naszego kraju. Spółka przez lata dokonała ogromnego postępu, pozyskując setki tysięcy użytkowników, początkowo skoncentrowana na polskim rynku, stopniowo zwiększała zasięg o kolejne rynki a od czasu oficjalnego przeniesienia na Maltę jasno deklaruje, iż jej ambicją jest globalna ekspansja.

Firma planuje wkroczyć na egzotyczne rynki kryptowalut, w tym brazylijski i chiński, w wyniku czego chce przekroczyć liczbę 1 miliona aktywnych klientów.

Dla nas najważniejsze jest jednak, że giełda ma bardzo dobrą płynność na parach z PLN oraz to, iż możemy dononywać przelewów w złotówkach a nawet dokonywać wpłat i wypłat za pośrednictwem Poczty Polskiej. Giełda ma wizerunek mocnej globalnej marki z silnym polskim akcentem, przez co jest doceniana i regularnie użytkowana przez polskich traderów.

Polska giełda kryptowalut CoinDeal

Giełda CoinDeal przyjęła zupełnie inna strategię. Od początku buduje wizerunek giełdy europejskiej czy nawet globalnej. Jej założycielami i właścicielami jest trzech Polaków z Wrocławia, którzy wykorzystując swoje doświadczenie i wkładając w rozwój ogromą energię stworzyli aktualnie najszybciej rozwijającą się polską platformą kryptowalutową. “Polak potrafi” można powiedzieć o twórcach CoinDeal – w niesprzyjających warunkach rynkowych, gdzie bitcoin odnotowywał rekordowe spadki, potrafili wejść na rynek z niebanalnym pomysłem promocji poprzez angielski klub piłkarski z Premier League Wolverhampton Wanderers i zwrócić uwagę fanów z całego świata na nową giełdę krypto.

Giełda początkowo zarejestrowana była na Cyprze, docelowo jednak znalazła swoje miejsce na przejaznej kryptowalutom wyspie Malta. CoinDeal bardzo dynamicznie się rozwija, giełda regularnie zaskakuje nas wprowadzając nową kryptowalutę, nową walutę fiat czy nowe funkcjonalności takie jak usługa premium. Z ostatnich doniesień mediowych wiemy, że na platformie zarejestrowało się już ponad 200 tysięcy użytkowników – to doskonały wynik jak na tak krótki okres obecności na rynku!

Polska giełda kryptowalut Coinquista

To na razie bardziej projekt niż działająca giełda. Twórcy Coinquisty aktualnie  prowadzą zbiórkę na platformie crowdfundingowej Beesfund – każdy może zainwestować i wpłynąć na rozwój tej giełdy.

Zaskakującą wiadomością na rynku kryptowalut było ogłoszenie, iż Coinquista została wpisana do rejestru małych firm płatniczych KNF. Do tej pory połaczenie “KNF + giełda kryptowalut” oznaczało kłopoty dla podmiotu pośredniczącego w handu kryptowalutami. Czyżby Coinquista miała ambicję odmienić trend i przyczynić się do regulacji całego rynku? Poprzeczka jest zawieszona BARDZO wysoko, w planach jest uzyskanie licencji KNF,  uzyskanie licencji na prowadzenie giełdy kryptowalut od Malta Financial Services Authority, podjęcie działalności na rynkach azjatyckich oraz we WSZYSTKICH stanach USA.

Wśród innych ciekawych inicjatyw zauważyć można deklarację stworzenia własnej waluty Coinquista Coin oraz zapewnienie Osobistego Opiekuna – Doradcy, który zapewni wsparcie podczas inwestowania w kryptowaluty.

Lista polskich giełd kryptowalut, które zakończyły działalność:

[głosów: 3 średnia ocena: 5]
Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo