Kantor Kanga – opinie i recenzja 2024 r.

Kantor Kanga, to według deklaracji twórców, największa na świecie sieć kantorów kryptowalutowych. Klienci mogą skorzystać zarówno z internetowej platformy wymiany kryptoaktywów jak i z klasycznych punktów sprzedaży zlokalizowanych we wszystkich większych miastach w Polsce. Przewagą konkurencyjną jest również usługa Kanga Local polegająca na zakupie bitcoina bezpośrednio od osób fizycznych w dowolnie ustalonym miejscu.

Kanga Exchange – opinie za i przeciw

Kanga Exchange jest jedną z najważniejszych w Polsce firm z branży wirtualnych aktywów. O jakości usług i niezawodności platformy świadczą bardzo dobre opinie użytkowników. Wystarczy wspomnieć, iż kryptowaluty za pośrednictwem firmy dostępne są w ponad 300 punktach sprzedaży na terenie całego kraju oraz poprzez Kanga Local. Kantor Kanga Exchange jest na pewno świetnym wyborem dla osób, które preferują bezpośredni zakup za pomocą gotówki.

Zalety
  • Dopasowanie do potrzeb – giełda i kantor online a także kantory stacjonarne
  • Możliwość zakupu kryptowalut osobiście nawet w średnich i małych miastach
  • Szeroka oferta od znanych kryptowalut po niszowe projekty i nowatorskie stablecoiny
  • Alternatywne metody zarobkowania
  • Pionier w edukowaniu społeczności na temat bezpieczeństwa
Wady
  • Brak kilku topowych kryptowalut
  • Ukryte 2FA, pominięte w procesie rejestracji
  • Siedziba poza Polską

Główne benefity kantoru Kanga

#1 – Giełda i kantor krypto w jednym

Kanga Exchange bardziej rozpoznawalna jest jako kantor kryptowalut. Zapewne wynika to z faktu dużego pokrycia swoimi punktami partnerskimi całego kraju oraz głównej zalety jakimi, którą jest łatwość realizacji transakcji w kantorze. Kanga doskonale rozwiązała kwestię przechowywania zakupionych kryptowalut oferując użytkownikom własną aplikację Kanga Wallet. Wszystko to w pełnej synchronizacji z giełdą, na której zaznajomiony już wstępnie z obszarem kryptowalut użytkownik może dokonywać kolejnych transakcji.

#2 – Stacjonarne kantory kryptowalutowe: kupuj kryptowaluty bez weryfikacji

Kryptowaluty kojarzą się z anonimowością. Obecnie jednak w większości przypadków przed zakupem BTC, ETC, LTC wymagane jest przejście procesu KYC. Sama weryfikacja tożsamości nie jest niczym niewłaściwym – aby przeciwdziałać działalności oszustów, giełdy i kantory wymagają od klientów dowodu osobistego i dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania.

Osoby, które cenią sobie jednak pełną swobodę ponad wszystko docenią fakt, iż w kantorach Kanga możliwy jest zakup kryptowalut bez weryfikacji. Ograniczeniem jest kwota 4 000 zł. Przy transakcjach powyżej tego wolumenu pracownik kantoru jest zobowiązany do wdrożenia procesu KYC.

#3 – Bankomaty oraz Kanga Local

Trzeba przyznać, iż ilość dostępnych form zakupu kryptowalut poprzez Kanga Exchange robi wrażenie. Mamy giełdę, kantor online, kantory stacjonarne, bankomaty oraz zrzeszone osoby fizyczne.

W przypadku kupna i sprzedaży kryptowalut w bankomacie musisz wcześniej skontaktować się z firmą telefonicznie lub na Telegramie  a następnie ustalić szczegóły. W ten sposób otrzymasz od operatora PIN potrzebny do realizacji transakcji. W bankomatach wpłata i wypłata obejmuje działania do 4 000 zł ze stałą prowizją 3%.

Ostatnią, choć nie mniej ciekawą usługą jest Kanga Local. Pod tą marką kryje się spora grupa indywidualnych osób pośredniczących w sprzedaży bitcoina, altcoinów i tokenów. Ten model charakteryzuje się dużą mobilnością – na spotkanie z przedstawicielem umawiasz się w dowolnym miejscu, o dowolnej godzinie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: link

#4 – Wiele metod zarobkowania, możliwość generowania dochodu pasywnego

Kanga zapewnia dostęp do kilku możliwości generowania dochodu pasywnego. Po pierwsze możesz skorzystać z udziału w zyskach z opłat transakcyjnych dzięki mechanizmowi PoS (tzw. Proof of Stake). Drugim sposobem jest klasyczne stakowanie kryptowalut z atrakcyjnym oprocentowaniem wynoszącym ponad 10% w skali roku. Jednocześnie możesz przystąpić do Programu Poleceń i zarabiać na afiliacji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Najlepsze książki o bitcoinie

Jeśli jesteś początkującym, najłatwiej kupisz kryptowalutę w kantorze kryptowalut. Interfejs szybkiej wymiany jest bardzo prosty i przypomina transakcję w zwykłym kantorze walut (kantor ustala kurs). Jeśli jednak planujesz zostać aktywnym inwestorem, lepsze warunki uzyskasz na giełdzie kryptowalut (użytkownicy wystawiający oferty kreują ich cenę).

Warte poprawy w Kanga Exchange

#1- Oferta kryptowalut

Zaawansowani traderzy dostrzegą natychmiast brak powszechnie lubianych kryptowalut takich jak Cardano (ADA), Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), Polkadot (DOT), Tron (TRX) czy Stellar Lumens (XLM). Giełda rekompensuje tę lukę wprowadzając do obrotu wiele unikatowych tokenów, lecz chcąc w przyszłości dominować na rynku musi rozważyć poszerzenie oferty.

SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING: Największe giełdy kryptowalut

#2 – Uwierzytelnienie dwuskładnikowe 2FA

Wszystko jest w porządku. Każdy może zabezpieczyć swoje konto w Kanga Exchange uaktywniając uwierzytelnienie dwuskładnikowe 2FA. Na wcześniejszym etapie trzeba oczywiście pobrać aplikację Google Authenticator. W mojej opinii brakuje jednak warstwy edukacyjnej. Niejednokrotnie początkujący inwestorzy nie są świadomi jak ważny jest to element i że nie powinno się go odkładać na później. Zabezpieczenie 2FA najlepiej włączyć natychmiast po rejestracji konta na giełdzie kryptowalut.

#3 – Wysokość opłat w kantorach stacjonarnych

Nie ma co ukrywać, iż kupno i sprzedaż kryptowalut w kantorze stacjonarnym będzie obarczona wyższą opłatą niż samodzielna transakcja na giełdzie. Kanga zapewnia – negocjacje z osobami prowadzącymi kantory są możliwe. Dysproporcja jednak jest na tyle duża, że nawet po uzyskaniu rabatu zakup online będzie znacznie korzystniejszy. Miejmy nadzieję, iż w ślad za z dalszym upowszechnianiem się rynku kryptowalut pójdą też niższe opłaty transakcyjne w kantorach.

Alternatywne giełdy i kantory

Jeśli chcesz skorzystać z giełdy kryptowalut rozważ Zonda Global. Zonda to najdłużej działająca polska giełda kryptowalut. Ceniona jest głównie za prostotę oraz doskonałą płynność dla par z PLN. W przeciwieństwie do Kanga Exchange, na Zonda możesz wpłacać złotówki bezpośrednio przez konieczności transferowania ich na stablecoiny.

Jeśli chcesz skorzystać z kantoru kryptowalut rozważ Egera. Kantor Egera szczyci się natomiast tym, iż jako pierwszy porozumiał się w pełni z KNF uzyskując wpis na listę Małych Instytucji Płatniczych. Posiada siedzibę na terenie Polski co czyni go w tej kwestii wyjątkowym w zakresie regulacji prawnych.

opis
WPŁATA
PROWIZJA
Kanga Exchange
kantor i giełda
opis
Szeroki pakiet usług świadczonych z narzędziami takimi jak: giełda kryptowalut, kantory wymiany kryptowalut (fizyczne i
on-line), portfel (mobile Kanga Wallet
app), bramka płatnicza, opłacalny Proof of
System stawek, platforma IEO.
WPŁATA
przelew bankowy, ZEN
PROWIZJA
0,2% taker, 0,2% maker (giełda)
1% + ok. 2% (kantor)
Zonda Global
giełda
opis
Duża płynność par z PLN. Przyjazne metody wpłat i wypłat środków. Szeroka oferta kryptowalut obejmująca większość znanych projektów. Dostępny również tryb PRO dla zaawansowanych użytkowników potrzebujących narzędzi analitycznych.
WPŁATA
przelew bankowy, ZEN, karta płatnicza
PROWIZJA
0,43% taker, 0,3% maker (giełda)
Egera
kantor i giełda
opis
Szybkie wpłaty i wypłaty środków przy użyciu BLIK, karty debetowej i przelewów bankowych. Koncentracja tylko na stabilnych kryptowalutach jak BTC, ETC, XRP, DOGE, LTC. Polska platforma z siedzibą w Poznaniu.
WPŁATA
przelew bankowy, BLIK, karta płatnicza
PROWIZJA
0,5% taker, 0,3% maker (giełda)
2,8% (kantor)

Kanga Exchange – kantor i giełda – jak korzystać

Niezależnie czy zdecydujesz się skorzystać z giełdy czy z kantoru kryptowalut konieczna jest rejestracja konta na https://kanga.exchange. Jest to niezbędne gdyż zakupione kryptowaluty księgowane są na koncie użytkownika w Kanga Exchange. W kantorach za bitcoina zapłacić gotówką, na giełdzie wpłaty dokonasz poprzez pośredniczącą platformę Kanga Cash.

Co ciekawe, w kantorach transakcje do wysokości 1 tys. euro nie wymagają okazania dokumentu tożsamości. Może się jednak zdarzyć, że operator kantoru uzna inaczej i poprosi cię o zastosowanie się do procesu KYC.

Opłaty i prowizje

Prowizje w Kanga są odmienne dla transakcji odbywających się na giełdzie i w kantorze.

  • na giełdzie stawka wynosi 0,2% od każdego dokonanego zlecenia (taka sama dla maker i taker)
  • w kantorach opłata to 1% opłaty sieciowej Kanga Exchange plus prowizja operatora

Za wpłatę złotówek Kanga nie pobiera opłat. Sprzedając kryptowaluty i wypłacając PLN przelewem musisz liczyć się jeszcze z prowizją 0,4% (minimum 5zł, maksimum 99zł).

Kryptowaluty dostępne w kantorze Kanga

Najchętniej handlowanymi kryptowalutami na Kanga są bitcoin (BTC), ethereum (ETH), tether (USDT), kanga exchange token (KNG), USD coin (USDC), litecoin (LTC) oraz chainlink (LINK). Przedstawiając ich charakterystykę mamy:

bitcoin (BTC) – najpopularniejszą kryptowalutę na rynku

ethereum (ETH) – “kryptowalutowe srebro” czyli najważniejszy altcoin

tether (USDT) – najpopularniejszy stablecoin w swoim założeniu powiązany z kursem dolara amerykańskiego 1:1

kanga exchange token (KNG) – token użytkowy służący do rozliczeń operacji na giełdzie kryptowalut

litecoin (LTC) – jedna z najstarszych kryptowalut w historii, powstała w inspiracji bitcoinem, w założeniu tańsza i szybsza niż pierwowzór

W Kanga kupisz najważniejsze kryptowaluty ale też kilkanaście niszowych tokenów. Te ostatnie to propozycja dla osób szukających ponadprzeciętnych zysków. Zwraca uwagę też spora ilość stablecoinów, które można wykorzystać do zakupu innych kryptowalut. Zdziwienie i zainteresowanie budzą stablecoiny z grupy omega: oPLN (omega złotówka), oEUR (omega euro), oUSD (omega dolar amerykański), oGBP (omega funt) i oAED (omega dirham). Omega PLN, to autorska kryptowaluta odpowiadająca 1:1 polskiemu złotemu.

Czy kantor Kanga jest bezpieczny?

Dla każdego inwestora istotną kwestię stanowi bezpieczeństwo handlu i przechowywania kryptowalut. W przypadku każdej firmy należy przyjrzeć się jej historii, rozwojowi, a także opiniom użytkowników.

Widzimy, że kantory Kanga obecne są w 11 krajach, w sumie w ponad 350 lokalizacjach. To ugruntowana sytuacja i znacząca pozycja na rynku. Obserwujemy też, że Kanga poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa. Stosuje się do procedur KYC I AML będąc jednocześnie jednym z największych edukatorów legalności działania. W swoich kampaniach zachęca do aktywnego przeciwdziałania praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu i innym oszustwom (phishing, vishing, pseudo-darmowe kryptowaluty itp.)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Gdzie najlepiej kupić bitcoin

Pamiętaj jednak, że o pełne bezpieczeństwo musisz zadbać samodzielnie. Niech nie zgubią cię zapewnienia tego czy innego kantoru, że twoje środki są w pełni bezpieczne. Giełda dokłada wszelkich starań aby tak było, lecz nie jest w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń, które nastąpią w przyszłości. Kryptowaluty są bardzo zmiennym aktywem a rynek ciągle się jeszcze kształtuje. Jeśli chcesz spać i niczym się nie martwić, kup portfel sprzętowy i wycofaj kryptowaluty z giełdy. Wtedy środki będą pod twoją pełną kontrolą.

Czy Kanga Exchange to dobry wybór?

  • Kanga to nie tylko kantor – to również giełda oferująca kryptowaluty, stablecoiny, tokeny projektów, tokeny personalne. Spory wybór, który zadowoli większość inwestorów
  • Najwyższe oceny Kanga zbiera za ogromną różnorodność form zakupu – bitcoina kupisz w galerii handlowej, w kawiarni czy samodzielnie na platformie online
[głosów: 6 średnia ocena: 4.2]

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

1 Komentarz
  1. Mam nowe konto, w pełni zweryfikowane. Wpłata super, błyskawicznie i bez problemu. Zamiana na BTC też gładko. Zlecenie wypłaty BTC, i schody, kilka godzin i nic. Poprosiłem o wstrzymanie wypłaty BTC, po następnych kilku godzinach zlecenie wstrzymane. Ale też środki zablokowane już 4 dzień. Bezczelne tłumaczenie, że dla mojego dobra :)). Na infolini uslyszalem z uśmiechem, że mogę czekać i tydzień, a co. Dno, czuję się jak okradziony. Klient nic nie może, nawet nie może poskarżyć się o kradzież bo pieniądze na kandze pewnie są własnością Kangi. Haha.
    Jeśli chodzi o moją opinię to jest jak dla mnie dno i radzę trzymać się z daleka od takich cwaniaków. No chyba, że komuś nie zależy na pieniądzach. A jeśli po tygodniu kurs spadnie to mi ktoś odda? A takie ładne filmiki na YT:)) Wyrazy współczucia dla innych, którzy też dali się nabrać.

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo