Binance: wpłata PLN oraz innych walut FIAT

Całkiem niedawno Binance ogłosił, że użytkownicy mogą wreszcie kupować bitcoina za złotówki! To wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów tej giełdy, choć gdy poznamy szczegóły to zapewne uznamy, że do pełni szczęścia jeszcze daleko. Sprawdźmy o co dokładnie chodzi z wpłatą PLN oraz transakcjami za złotówki.

Czy możliwa jest wpłata PLN przelewem?

Osoby, które mają za sobą doświadczenia z innymi giełdami mogą mieć wyobrażenie, że na Binance schemat działania jest podobny – zasilasz swój portfel Polskim Złotym a następnie tradujesz na parach PLN/BTC czy PLN/ETH. Nic z tych rzeczy. Na Binance nie działa to tak jak na BitBay, operacje związane z handlem złotówkami bardziej przypominają te z Coinbase.

W dużym skrócie chodzi o to, ze Binance oferuje tzw. instant buy czyli błyskawiczny zakup przy użyciu karty kredytowej czy debetowej. To tak jakbyś kupował w kantorze kryptowalut a jedyną opcją zapłaty w PLN byłoby użycie twojej karty.

Reasumując:

 • opcja przelewów w PLN nie jeszcze dostępna.
 • handel na giełdzie na parach z PLN nie jest dostępny.

Tak to wygląda. Pamiętajmy, że Binance co do zasady to giełda krypto-krypto.

Zakup kryptowalut kartą Visa za złotówki

Opcja błyskawicznego zakupu ma jednak swoje zastosowanie i będzie dla ciebie odpowiednia gdy potrzebujesz pilnie kupić kryptowaluty.

Jeśli jesteś posiadaczem karty VISA, możesz kupować kryptowaluty za złotówki bezpośrednio na Binance. Tylko karta Visa umożliwia transakcje bez pośredników.

Binance zakup PLN z kartą VISA

Zakup kryptowalut kartą Mastercard za złotówki

Jeśli jesteś posiadaczem karty Mastercard, możesz kupować kryptowaluty za złotówki za pośrednictwem integracji strony Binance.com z serwisami Simplex, Koinal lub Banxa.

W formularzu zakupu musisz wybrać [Other Payments] .

Zwróć uwagę, iż przy tej samej deklaracji kwoty w PLN, którą przeznaczasz na zakup bitcoina, ilość BTC którą otrzymasz jest nieznacznie mniejsza przy selekcji [Other Payments]. Jeśli dysponujesz zarówno kartą Visa i Mastercard, bardziej opłacać ci się będzie zakup z użyciem tej pierwszej.

W następnym kroku wybierasz partnera giełdy, który umożliwi ci szybki zakup wybranej kryptowaluty. Przydatną funkcjonalnością jest orientacyjna kalkulacja zakupu – jeszcze przed wyborem jesteś w stanie wstępnie ocenić, która firma oferuje najlepsze warunki.

Łatwo odczytasz z powyższej tabeli, iż serwisy współpracujące z Binance nie ograniczają się tylko do Mastercard. Jeśli któryś z nich przypadnie ci do gustu, możesz również przetransferować środki również poprzez kartę VISA.

Pomimo, że transakcji dokonujesz poprzez platformę zewnętrzną, zakupione kryptowaluty natychmiast możesz użyć do handlu na Binance.

Binance: za złotówki kupisz BTC, BNB, ETH, XRP …

Kupując za złotówki nie kupisz bezpośrednio wszystkich kryptowalut, ale wybór dostępnych walorów jest dość ciekawy i koncentruje się na tych najbardziej popularnych jak:

 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Ethereum (ETH)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • Ripple (XRP)
 • Binance coin (BNB)
 • Zcash (ZEC)
 • Dash (DASH)
 • Tezos (XTZ)
 • Tron (TRX)
 • TetherUS (USDT)
 • BUSD (BUSD)

Wpłata i wypłata w Euro (EUR), Dolarach (USD), Funtach (GBP)

Zakup kryptowalut w innych walutach tradycyjnych jest również dostępny z wykorzystaniem kart VISA i Mastercard, a schemat działania jest identyczny jak w przypadku PLN.

Możliwe jest połączenie konta Binance z kontem Paxos (USD -> konto bankowe), które umożliwi ci transakcje w dolarach amerykańskich – dotyczy to zarówno wpłat jak i wypłat w USD.

Waluty takie jak euro i funty szterlingi możesz wpłacić na Binance a później wypłacić z giełdy za pośrednictwem wybranego partnera m.in. ADVcash, Payeer czy Epay Wallet.

Wypłaty EURO są realizowane przez większą grupę podmiotów, do wyżej wymienionych dochodzą jeszcze Perfect Money oraz Okaypay.

O ile transakcje z użyciem kart są natychmiastowe, o tyle na wpłaty i wypłaty walut tradycyjnych trzeba chwilę poczekać, gdyż przed ich realizacją czeka nas najpierw weryfikacja tożsamości na koncie Binance.

Podsumowanie

Rynku i przelewów w PLN nie ma.

Jest za to opcja zakupu kryptowalut za złotówki z wykorzystaniem kart VISA i Mastercard, bardzo przydatna gdy zależy nam na czasie.

I choć realna prowizja od zakupu kartą jest trudna do jednoznacznego określenia (prowizja dynamiczna, znana dopiero w trakcie realizacji zlecenia) to z naszych doświadczeń wynika, że waha się ona w przedziale od 1% do 2%. Taki uszczerbek kapitału można zaakceptować, gdy cena BTC i altów rośnie w tempie kilku czy kilkunastu procent dziennie. Jeśli chcesz mieć krypto w swoim portfelu na Binance w ciągu kilkudziesięciu sekund to zakup kartą jest dla Ciebie.

Opcji wpłat i wypłat walut FIAT jest całkiem sporo, giełda współpracuje z uznanymi w świecie kryptowalut serwisami płatniczymi realizując zasilenia konta w euro i funtach brytyjskich.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Binance przeczytaj naszą recenzję giełdy „Binance – opinie i poradnik

Jeśli planujesz założyć konto na Binance, rozważ wykorzystanie w procesie rejestracji ID Polecającego – w ten sposób możesz zyskać prowizję od wszystkich swoich przyszłych transakcji na giełdzie. Wpisując nasz kod YZ0IVH3D uzyskasz rabat w wysokości 10%.

Warto regularnie odwiedzać Binance gdyż możliwe, że sytuacja wkrótce się zmieni i możliwy będzie handel na parach z PLN.

[głosów: 2 średnia ocena: 5]

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Swoją Opinię