Coinbase Opinie i Poradnik Jak Kupić Bitcoin

Coinbase to światowy lider z siedzibą w San Francisco w Kalifornii. Na platformie zarejestrowanych jest ponad 30 mln użytkowników. Rekordowy kapitał pozyskany od inwestorów takich jak Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE) i hiszpański bank BBVA pozwolił zbudować markę i stabilne fundamenty biznesowe. Coinbase opinie ma jednak zróżnicowane – posiada wiernych fanów, którzy nie wyobrażają sobie innego miejsca do zakupu Bitcoina oraz użytkowników, którzy twierdzą, że tak poważny gracz na rynku powinien oferować swoim klientom wyższą jakość. Zatem kto i kiedy powinien używać Coinbase?

Giełda kryptowalut Coinbase – World No. 1

Założycielami Coinbase są Brian Armstrong i Fred Ehrsam. Panowie pod koniec 2012 roku utworzyli w USA platformę za pomocą której można było kupić i sprzedać bitcoiny z wykorzystaniem przelewów bankowych. Firma przez kolejne lata rozwijała się bardzo dynamicznie, stopniowo pozyskując i zwiększając swój kapitał oraz pozycję rynkową. Dzisiaj Coinbase oferuje swoje usługi handlu kryptowalutami z użyciem walut fiat w ponad 100 państwach (w tym również w Polsce) oraz usługę przechowywania BTC w 190 krajach. Dzięki współpracy ze znanymi podmiotami świata finansów oraz pozyskaniem rekordowo dużej ilości użytkowników Coinbase uważana jest za najważniejszą firmę w branży a jej decyzje mają znaczący wpływ na rynek kryptowalut.

Coinbase prowadzi swoją działalność w zakresie następujących obszarów:

 • jest brokerem w sprzedaży Bitcoina, Ethereum, Litecoina i wielu innych kryptowalut
 • jest właścicielem giełdy kryptowalut Coinbase Pro
 • jest właścicielem platformy Coinbase Prime przeznaczonej dla firm i instytucji
 • jest pośrednikiem w płatnościach z wykorzystaniem Bitcoina
 • oferuje portfel do przechowywania kryptowalut

Podstawowym, ale najważniejszym „produktem” firmy jest platforma Coinbase dostępna pod adresem www.coinbase.com

Ten bazowy Coinbase, w odniesieniu do naszego „podwórka” bardziej przypomina kantor niż giełdę. Najczęściej spotykamy się ze stwierdzeniem, że Coinbase jest brokerem, czyli pośrednikiem w handlu kryptowalutami. Jeśli decydujemy się na dokonanie transakcji na tej platformie, najlepiej zacząć od tego miejsca  gdyż możemy zyskać 8,5 euro (szczegóły poniżej) a dopiero później przenieść się na Coinbase Pro gdzie znajdziemy klasyczny orderbook, wykresy i inne elementy charakterystyczne dla giełdy kryptowalut.

Opłaty i prowizje na Coinbase

Zapewne wiele osób ulegnie mylnemu wrażeniu, że na Coinbase możemy kupować za złotówki. Nic z tych rzeczy. Pomimo, że domyślnie ceny pokazywane są w PLN oraz serwis przygotowany jest częściowo w języku polskim to jedyną dostępną dla nas opcją jest zakup z wykorzystaniem EURO. Tak samo jak dla wszystkich pozostałych Europejczyków. Nie stanowi to żadnej bariery, gdyż przelewy SEPA są  praktycznie bezkosztowe (dokładne informacje odnośnie opłat zawarte są poniżej). Oferta walut fiat jest mocno zawężona i składa się tylko z USD, GBP oraz EUR (wcześniej Coinbase umożliwiał wpłaty i wypłaty  również dolarami kanadyjskimi) a ich dostępność uzależniona jest od miejsca zamieszkania użytkownika.

Na Coinbase dostępnych jest ok. 100 kryptowalut m.in.: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), EOS (EOS), Tezos (XTZ), Chainlink (LINK), Stellar Lumens (XLM), Dash (DASH), Cosmos (ATOM), Zcash (ZEC), USD Coin (USDC), Basic Attention Token (BAT), Ox (ZRX), Augur (REP), Dai (DAI), Orchid (OXT). Coinbase pobiera następujące prowizje:

Wpłata

 • kryptowaluty –  bez opłat
 • EUR – przelew SEPA – bez opłat

Wypłata

 • kryptowaluty –  bez opłat ze strony Coinbase (w momencie transferu środków na zewnętrzny portfel pobierana jest opłata sieciowa a o jej wysokości dowiadujemy się w trakcie realizacji transakcji)
 • EUR – przelew SEPA – 0,15 EUR

Opłata transakcyjna

W przypadku Coinbase mamy do czynienia z „conversion fees”. Jest to opłata pobierana przy każdej transakcji niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy kryptowaluty. Niestety Coinbase nie podaje wprost ile wynosi taka opłata, nie znajdziemy tu cennika i przykładów obrazujących czekające nas wydatki. Otrzymujemy informację, że opłata uzależniona jest od lokalizacji, metody płatności i innych okoliczności. Dokładną kwotę poznamy tuż przed zatwierdzeniem transakcji oraz po jej wykonaniu. Sama opłata jest kalkulowana na bazie jednej z dwóch metod:

 • metoda 1 – stała opłata przy transakcjach poniżej 200 EUR lub prowizja w wysokości 1,49% (większa z dwóch wymienionych wartości)
 • metoda 2 – zmienna opłata w wysokości 1% wartości transakcji (nie mniej niż 1 EUR i nie więcej niż 50 EUR)

Na pierwszy rzut oka wygląda to na trochę skomplikowane i niejasne. Nasze „śledztwo” pokazuje, że w praktyce przy zakupie i sprzedaży kryptowalut pobierana jest następująca prowizja:

 • transakcje powyżej 200 EUR = 1,49%
 • transakcje w przedziale 51 EUR-200 EUR = stała prowizja 2,99 EUR
 • transakcje w przedziale 26 EUR – 50 EUR = stała prowizja 1,99 EUR
 • transakcje w przedziale 11 EUR – 25 EUR = stała  prowizja 1,49 EUR
 • transakcje w przedziale 1 EUR – 10 EUR = stała prowizja 0,99 EUR

Paradoksalne jest, iż kupując lub sprzedając środki za 1 euro Coinbase pobierze prowizję w wysokości 0,99 euro! Czy ktoś widział wyższą prowizję? Opłaty nie są niskie, platforma nie jest efektywna kosztowa dla osób pragnących regularnie trejdować. Jest natomiast świetnym pomysłem na pierwszy zakup Bitcoina. Przemawia za tym prostota oraz bardzo atrakcyjny program poleceń, w którym przy pierwszej transakcji powyżej 100 USD otrzymamy oprócz zakupionej kryptowaluty premię w bitcoinach o równowartości 10 USD (8,5 EUR). Warunek jest jeden – rejestracja na Coinbase musi nastąpić z linku polecającego (np takiego jak na naszej stronie). Jeśli skorzystamy z tej oferty, to groźnie wyglądająca prowizja nie wydaje się czymś szczególnym – będziemy sporo do przodu – prawdopodobnie jest to najkorzystniejsza, ze wszystkich dostępnych możliwości, forma zakupu Bitcoina. To znaczna przewaga Coinbase i jeden z sekretów jej popularności.

Opinie o Coinbase Earn – jak zdobyć darmowe kryptowaluty?

Zastanawiasz się czy zarejestrować się na Coinbase czy nie, wchodzisz na ich stronę i co widzisz? „Zarabiaj kryptowaluty” – nawet 166 USD. Zaciekawiony idziesz dalej i widzisz „Zdobywaj kryptowaluty ucząc się o nich”. Wow! Płacą za naukę.

Na czym to polega?

Musisz obejrzeć kilka krótkich filmików na YouTube o wybranych kryptowalutach a następnie odpowiedzieć na proste pytania w quizie. Sprawa wydaje się prosta, pytania w teście nie są zbytnio wymagające jeśli uważnie oglądałeś video. A i same filmy nie trwają długo, 2, 3, 4 minuty oglądania a do jednego altcoina mamy tylko po parę materiałów.

Aktualnie możesz uczestniczyć w kursach o następujących krypto: Orchid (OXT)EOS (EOS)Stellar Lumens (XLM)Tezos (XTZ) and Basic Attention Token (BAT). Wygląda obiecująco. Nie ma na co czekać, jeśli w swoim panelu widzisz dostępność tych programów, korzystaj. Kilka stówek na pewno się przyda.

Jak kupić Bitcoin na Coinbase?

Aby dokonać transakcji konieczna jest rejestracja oraz weryfikacja. Poniżej w kilku prostych krokach pokażemy jak wygląda cały proces.

Krok 1 – rejestracja

Warto skorzystać z obietnicy Coinbase i otrzymać gratisowe 8,5 euro w postaci BTC. W tym celu przejdź na platformę wykorzystując nasz link do Coinbase lub inny polecający. Powinien pojawić się następujący ekran:

Coinbase opinie

Przed rejestracją warto wykonać zrzut ekranu i zachować obrazek – w przypadku nie pojawienia się dodatkowych środków będzie możliwość udowodnienia, iż rejestracja przebiegła zgodnie z ustalonymi zasadami.

Pamiętaj! Coinbase uzna twoje zgłoszenie do premii tylko wtedy, gdy spełnione będą następujące warunki:

 • dokonasz zakupu lub sprzedaży kryptowalut na kwotę 85 euro lub większą
 • transakcja zostanie zrealizowana w ciągu 180 dni od założenia konta
 • rejestracja na platformie odbędzie się po kliknięciu w link referencyjny

Taka premia możliwa jest tylko jeden raz. Dodatkowe BTC o wartości 8,5 euro powinno się pojawić na twoim koncie w ciągu 10 minut od zakupu lub sprzedaży kryptowalut, choć Coinbase zastrzega sobie prawo, iż czas oczekiwania może być dłuższy lub nawet w wyjątkowych sytuacjach premia może zostać niezrealizowana.

W pierwszym kroku rejestracji podajemy podstawowe dane: Imię, Nazwisko, adres email oraz hasło.

Coinbase opinie

Następnie standardowo należy odszukać w swojej skrzynce wiadomość od Coinbase oraz  kliknąć w link weryfikacyjny.

Coinbase opinie

W kolejnym oknie pojawi nam się prośba o podanie numeru telefonu. Od tego momentu twoje konto zabezpieczone będzie jednorazowymi kodami, które przy każdym logowaniu otrzymywać będziesz w wiadomościach sms.

Coinbase opinie

Ostateczna weryfikacja telefonu, wpisanie kodu i konto w podstawowej wersji jest gotowe.

Krok 2 – większe bezpieczeństwo z 2FA

Warto pokusić się o zmianę zabezpieczenia konta oraz wykorzystanie możliwości jakie daje uwierzytelnienie dwuskładnikowe (2FA) . W tym celu należy dokonać zmian w ustawieniach (Settings>Security>Two-Factor Authentication)

Coinbase opinie

Po kliknięciu w przycisk „Enable Authenticator” pojawi nam się instrukcja z informacjami o kolejnych krokach.

Coinbase opinie

Korzyścią w porównaniu do kodów sms jest to, iż w przypadku zgubienia, kradzieży czy zniszczenia telefonu będziemy w stanie odzyskać dostęp do konta. Warunek jest jeden – musimy być w posiadaniu 16-cyfrowego  kodu, który pojawił nam się na ekranie – przepiszmy go lub wydrukujmy i przechowujmy w bezpiecznym miejscu (najlepiej innym, niż to w którym zapisaliśmy sobie login i hasło do konta) .

Teraz możemy przejść dalej. Jeśli nie posiadamy aplikacji generującej tymczasowe kody, musimy ją pobrać w zależności od posiadanego urządzenia ze sklepu Google Play lub App Store. Coinbase zapewnia, iż wszystkie aplikacje o tej charakterystyce powinny działać oraz rekomenduje użycie jednej z poniższych:

 • Google Authenticator
 • Duo Mobile
 • Microsoft Authenticator

Po instalacji na naszym urządzeniu wybranej aplikacji mamy dwie możliwości: albo skanujemy widoczny QR kod albo przepisujemy kod ręcznie (Authenticator Secret Code).  Ostatnią czynnością jest wpisanie w pustym okienku 6-cyfrowego kodu wygenerowanego już przez naszą aplikację.

Krok 3 – weryfikacja konta i transfer środków

Na Coinbase weryfikacja jest konieczna. Krążą opinie, iż proces nie jest łatwy i przesłanie dokumentu nie zawsze zakończone jest sukcesem. W rzeczywistości nie ma w tym nic trudnego, należy tylko pamiętać o dwóch elementach. Po pierwsze weryfikację wykonaj przy użyciu przeglądarki Chrome. Przygotuj i wybierz rodzaj dokumentu: dowód osobisty lub paszport.

Coinbase opinie

Następnie sposób przesyłu pliku np kamerkę.

Coinbase opinie

Wykonaj zdjęcie najpierw jednej strony dokumentu, potem drugiej.

Coinbase opinie

Po chwili może okazać się jednak, że zobaczysz taki komunikat:

Coinbase opinie

Nic się nie dzieje. To druga rzecz o której dobrze pamiętać – weryfikację lepiej wykonać wybierając kamerkę w telefonie. Otrzymasz wiadomość z linkiem i podążając za wskazówkami szybko dokończysz proces po czym finalnie uzyskasz informację drogą mailową, że twoja weryfikacja przebiegłą pomyślnie.

Coinbase opinie

W przypadku większości giełd musimy przekazać jeszcze jeden dokument potwierdzający nasz adres zamieszkania. Plusem Coinbase jest to, że dowód lub paszport wystarczą, aby przystąpić do zakupu kryptowalut.

Krok 4 – kupujemy Bitcoin

Po założeniu konta dobrym pomysłem jest zmiana ustawień na euro – otrzymamy bardziej realny obraz tego co nas czeka. (Settings>Preferences>Local currency). Skoro i tak przelewy wykonywać będziemy w euro to warto od razu przyjrzeć się jak wygląda kurs w tej walucie.

Coinbase opinie

Sam zakup bitcoina lub innej kryptowaluty jest banalny. Specjaliści Coinbase włożyli dużo wysiłku, aby stworzyć super przyjazną platformę dla początkujących. Wszystko jest przejrzyste, czytelne, intuicyjne. Na początek musimy zasilić nasze konto walutą fiat i tak jak wspominaliśmy mamy tutaj tylko jedną możliwość – oficjalną walutę Unii Europejskiej czyli euro. Wybrać natomiast możemy czy chcemy to uczynić za pomocą karty kredytowej lub debetowej czy przelewu bankowego.

Coinbase opinie

Zdecydowanie korzystniej będzie wybrać przelew SEPA. Pojawi nam się okienko z danymi do przelewu podobne do poniższego:

Coinbase opinie

Środki pojawiają się na koncie w przeciągu 1-2 dni roboczych, w naszym przypadku było to od razu następnego dnia. Aby dokonać zakupu, w lewej kolumnie zaznaczamy jaką kryptowalutę chcemy nabyć oraz wpisujemy interesującą nas wartość. Możemy wykorzystać też przycisk „sell max”, który pojawi się gdy przejdziemy do komórki z walutą EUR. W prawej kolumnie otrzymamy podsumowanie transakcji, ilości i wartości kupowanych / sprzedawanych walut oraz wysokość opłaty transakcyjnej.

Coinbase opinie

Ciekawą funkcjonalnością Coinbase jest możliwość automatycznego powtarzania transakcji (repeat this buy). Jeśli podchodzimy do inwestycji w kryptowaluty długoterminowo i co miesiąc planujemy przeznaczać tę samą kwotę, możemy w swoim banku oraz na Coinbase ustawić zlecenie stałe – zapewni nam to oszczędność czasu oraz unikniemy każdorazowo dylematu czy kurs jest w tym momencie odpowiedni na zakup. Ilość BTC będzie rosła niezależnie od wahań ceny.

Krok 5 – bezpieczne przechowywanie w portfelu Coinbase Vault

Mamy Bitcoin. Co możemy z nim zrobić? Możemy potrzymać „chwilę” na Coinbase, jeśli kurs pójdzie w górę, sprzedać go z zyskiem i przelać euro z powrotem na nasze konto. Operacja sprzedaży BTC jest bardzo prosta i podobna do zakupu. W celu realizacji przelewu należy wejść na „EUR wallet”, wybrać  „Withdraw” i podążać za wskazówkami.

Coinbase opinie

Środki powinny się pojawić po około 3-4 dniach od zatwierdzenia transakcji. Coinbase informuje dokładnie w jaki dzień to nastąpi.

Coinbase opinie

Możemy też nasz Bitcoin przesłać na zewnętrzny portfel kryptowalut lub pozostawić w portfelu Coinbase. W portfelu lub w skarbcu dokładniej rzecz ujmując, bo Coinbase swój portfel do długoterminowego przechowywania kryptowalut nazywa Skarbcem (Vault). Coinbase jest dobrym przykładem aby poczuć i zrozumieć różnicę w kategoriach portfeli. Wallet w przypadku Coinbase to portfel do prezentacji stanu konta w bieżących transakcjach, Vault natomiast to portfel przeglądarkowy gdzie środki lokujemy na dłuższy okres.

Coinbase opinie

Vault musimy skonfigurować. Należy odnaleźć go na liście portfeli, w pierwszej chwili niewidoczny znajduje się na samym dole.

Coinbase opinie

Wybieramy kryptowalutę oraz własną nazwę

Conbase

Następnie podejmujemy decyzję czy tylko my będziemy akceptować wypłaty czy też chcemy aby portfel był dodatkowo zabezpieczony poprzez konieczność potwierdzenia przez inne osoby.

Coinbase opinie

Wypłaty w przyszłości potwierdzać trzeba będzie z wykorzystaniem dwóch adresów email.

Coinbase opinie

Po uzupełnieniu pola z drugim adresem portfel Coinbase jest gotowy do użycia.

Coinbase opinie

Reasumując – Coinbase jest odpowiednim miejscem dla osób, które zamierzają kupić kryptowaluty po raz pierwszy, chcą to zrobić na największej na świecie platformie obrotu bitcoinami, ważne są dla nich bardzo niskie koszty wpłat i wypłat środków.

[głosów: 13 średnia ocena: 5]
9.7 Wynik
Coinbase

Światowy lider z siedzibą w San Francisco w Kalifornii. Ponad 30 mln użytkowników. Rekordowy kapitał pozyskany od inwestorów takich jak Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE) i hiszpański bank BBVA.

ZALETY
 • Najlepsza metoda zakupu Bitcoina dla początkujących
 • Bezpieczeństwo w oparciu o duży kapitał uznanych firm
 • Premia 10 USD (8,5 EUR) przy pierwszym zakupie
WADY
 • Niejasne informacje o opłatach
 • Wysokość opłaty transakcyjnej
 • Długi okres oczekiwania na odpowiedź supportu

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

13 komentarzy
 1. Potwierdzam. Coinbase płaci premie na start, właśnie otrzymałem 0,000832 BTC 🙂 Dzięki

 2. A jak oni mają moje dane a urzad skrbowy w USA zabierze całe pieniedze?

 3. To kompletna lipa , coinbase jest dorgi i bezurzyteczny kupowałem tam naszczęście znalazłem tansze serwisy . Odradzam każdemu przy zakupie 450euro straciłem ponad 17euro. A więc tutaj nie ma mowy o rzadnych inwestycjach tylko po prostu tak jak w banku coinbase ma twoje pieniądze.

  • Witaj..zaloz konto … Revolut… nawet diabel ich z tamtad nie rusty cos jak bank szwajcarski zadne podatki itp. Ja mam to konto tylko nie wiem czy z polski mozna bo ja w stanach dowiedz sie ,a jak masz pytania to daj znac…nara

  • Hej Daniel. Coinbase jest dobrym rozwiązaniem na start – prosty, przejrzysty i dający premię 10 dolarów przy transakcji powyżej 100 USD (dlaczego z tego nie skorzystać?:)). Do regularnego tradingu lepszy będzie Coinbase Pro.

 4. Dzisiaj dostałam maila – Coinbase Referral just sent you 0.000838 BTC (€8.36 EUR)
  @kryptomag – dzięki za ten artykuł

 5. … a mi nie weryfikuje konta od 5 dni 🙁

  • Sławku, wygląda na to, ze historia się powtarza. Zainteresowanie użytkowników jest aktualnie tak duże, że giełdy nie przerabiają wszystkich wniosków na bieżąco i czas weryfikacji się znacznie wydłuża. Trzymam kciuki za przejście procesu i udane inwestycje!

 6. Konto..o nazwie..REVOLUT..
  Tz.bank I nawet komornik ich z tamtad nie ruszy.. cosjak banki szwajcarskie..

 7. Wpłaty kartą nadal działają? Nie widzę opcji dodania karty nigdzie.

  • Obywatele UE nie mogą dokonywać wpłat i wypłat za pomocą karty. Środki na konto Coinbase możesz wpłacić przelewem SEPA w euro.

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo