Ranking giełd kryptowalut – styczeń 2024 r.

Zastanawiasz się która giełda kryptowalut jest najlepsza? Jaką giełdę bitcoin wybrać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jaka giełda krypto będzie najlepsza dla ciebie

Aktualny ranking giełd kryptowalut:

  • BINANCE: najlepsza na świecie, największy wybór altcoins
  • ZONDA: najlepsza polska giełda, najkorzystniej kupisz kryptowaluty za złotówki
  • EGERA: najlepsza pod względem szybkości, najszybciej kupisz bitcoina, wpłaty ekspresowe księgowane 24h przez 7 dni w tygodniu
  • COINBASE: najlepsza w USA, otrzymasz 8,5 euro premii przy pierwszym zakupie
  • KRAKEN: najlepsza w handlu BTC/EUR, najkorzystniej kupisz tu kryptowaluty za euro

Jak widzisz, każdy ma inne potrzeby. Jedna osoba chce kupić bitcoina za złotówki, inna za euro lub dolary a jeszcze inna preferuje zakup przy użyciu karty kredytowej. Nie wspominając o tym, że każdy wolałby uniknąć weryfikacji, choć aktualnie giełdy bez weryfikacji nie znajdziesz już w czołówkach rankingów.


BINANCE – najlepsza giełda kryptowalut na świecie

Binance to doskonała giełda do kupowania i sprzedawania ponad 100 kryptowalut tworzących ponad 380 par do handlu. Giełda znana jest powszechnie ze względu na największy wybór altów (kryptowalut alternatywnych do bitcoina), które są postrzegane w środowisku jako walory generujące potencjalnie znacznie większy zysk niż trading BTC. Postrzegana jest jako bezpieczna platforma, jej decydenci deklarują, iż 10% zysków z transakcji przeznaczają fundusz ubezpieczeniowy, który w przypadku jakichkolwiek problemów ma służyć pokryciu strat użytkowników. Binance nie jest łatwy w obsłudze – użytkownicy, którzy zaczynają przygodę z krypto od Binance często czują się sfrustrowani, gdyż ilość funkcjonalności na początku jest dość przytłaczająca. Lepiej zacząć od bardziej intuicyjnego interfejsu jaki oferuje Zonda czy Coinbase a następnie już z bagażem pewnych doświadczeń zacząć używać Binance.

ZONDA – najlepsza polska giełda kryptowalut

Giełda Zonda powstała w 2014 roku w Katowicach. W wyniku trudności legislacyjnych zmuszona była poszukać głównej siedziby poza naszym krajem, początkowo lokując się na Malcie a finalnie przenosząc zarządzanie do Estonii. I choć operatorem giełdy jest firma Pinewood Estonia OÜ to Zonda uznawana jest za prawdziwie polską giełdę. Depozyt możesz wykonać przelewem w złotówkach, środki możesz wpłacić i wypłacić poprzez Pocztę Polską, osoby zarządzające są Polakami i są aktywne w mediach.

Na giełdzie Zonda najkorzystniej kupisz bitcoina i inne kryptowaluty za złotówki. Warto tutaj zacząć swoją przygodę z walutami cyfrowymi


EGERA (BITCLUDE) – najlepsza giełda kryptowalut pod względem szybkości

EGERA (BitClude), rodem z Poznania, to giełda, która postawiła na współpracę z państwowymi instytucjami uzyskując ku ogólnemu zadziwieniu wpis na listę instytucji płatniczych. Największą jej zaletą jest możliwość realizacji natychmiastowych płatności, wpłaty BLIK, księgowanie depozytów non stop 7 dni w tygodni przez 24h. Jeśli masz pilną potrzebę zakupu bitcoina to Egera (BitClude) będzie najlepszym wyborem. Warto docenić również nadzwyczajną na rynku jakość obsługi klienta, użytkownicy nie są tu zdani na siebie, uzyskanie odpowiedzi poprzez chat zajmuje najdłużej kilka minut. Egera w większym stopniu przypomina obecnie kantor kryptowalut niż giełdę, stąd nadaje się bardziej na jednorazowy zakup niż stały, regularny trading.COINBASE i COINBASE PRO – najlepsza giełda krypto w USA

Coinbase została założona w 2012 roku i jest w pełni regulowaną i licencjonowaną giełdą kryptowalut w 40 stanach USA. Swoje usługi świadczy na całym świecie i jest szczególnie lubiana przez początkujących na rynku za swój idealnie skrojony proces zakupu kryptowalut. Całość jest tak intuicyjna, że nawet dziecko poradziłoby sobie tutaj z kupnem bitcoina:)

Coinbase dba również o bardziej zaawansowanych użytkowników, to dla nich przygotowana jest odrębna, ale w pełni zintegrowana platforma handlowa pod nazwą Coinbase Pro. Do regularnego tradingu będzie zdecydowanie lepsza i tańsza, opłaty transakcyjne są tu jedne z najkorzystniejszych na rynku.

Warto jeszcze nadmienić, że Coinbase nagradza nowych entuzjastów kryptowalut, przy pierwszej transakcji masz szansę otrzymać bonus o wartości 8,5 euro.


KRAKEN – najlepsza giełda dla Europejczyka

Kraken exchange logo

Kraken to niedoceniana w Europie giełda kryptowalut. I choć ma amerykańskie korzenie jest potęgą w handlu bitcoinem za walutę euro, nie gdzie indziej a właśnie tutaj najkorzystniej nabędziesz BTC za EUR. Ceniona jest za długą obecność na rynku, bezpieczeństwo oraz możliwość handlu z dźwignią. Handel z użyciem lewara nie jest jeszcze zbyt popularny na giełdach kryptowalut, choć powoli sytuacja w tym względzie się zmienia.

[głosów: 2 średnia ocena: 5]

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

Podziel się z nami swoją opinią:

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo