Giełda kryptowalut Egera – opinie i poradnik

Gdyby za punkt odniesienia przyjąć lokalizację siedziby firmy, Egera (BitClude) należałoby uznać za najlepszą polską giełdę kryptowalut, gdyż jako jedna z niewielu ulokowała i utrzymała siedzibę w granicach RP. Lokalizacja w kraju to jedno (obecnie można to uznać za nie lada wyczyn), a zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności płatniczej to drugie.

Egera zbiera praktycznie same pozytywne opinie przy czym platformę uważa się obecnie za najszybszą giełdę kryptowalut. Wystarczy tych pochwał? Nie! Miło obserwować jak kolejna giełda kryptowalut prężnie się rozwija i uzyskuje uznanie coraz większej ilości traderów – przyjrzyjmy się bliżej co już osiągnęła i jakie ma zalety, a co dopiero przed nią i na co trzeba uważać korzystając z tej platformy.

Spis treści:

 • Egera – czy warto?
 • Ogólny opis giełdy
 • Kryptowaluty i waluty fiat
 • Kantor Egera
 • Giełda Egera
 • Bezpieczeństwo
 • Opinie, uwagi, komentarze
 • Prowizje (wpłata – wypłata – opłata transakcyjna)
 • Założenie konta i weryfikacja
 • Podwójne uwierzytelnianie
 • Wady i zalety
 • Podsumowanie
Giełda Egera strona główna
źródło: egera.com

Giełda i kantor kryptowalut Egera (Bitclude) – czy warto tu kupić bitcoina?

Głównym celem założycieli giełdy jest dostarczenie najszybszej giełdy kryptowalut w Polsce. Jeśli już kupiłeś swojego pierwszego bitcoina na pewno pamiętasz to uczucie, że chciałeś go mieć natychmiast, zaraz po podjęciu decyzji, prawda? Niejednokrotnie, w szczególności gdy wcelowałeś w weekend, musiałeś sporo odczekać aż przelew złotówkowy zostanie zaksięgowany. Zapał mijał a gdy jeszcze cena kryptowaluty w międzyczasie poszła w nie tym kierunku co chciałeś pojawiała się złość i niezadowolenie.

Egera rozumie tę potrzebę – mocną cechą giełdy jest właśnie możliwość przelewów natychmiastowych oraz BLIK, przy czym przym przelewy typu express elixir księgowane są średnio do 15 minut (nawet w weekendy!!! choć tu czas może się nieznacznie wydłużyć do max 30 min w zależności od ilości chętnych).

Wskazówka: chcesz aby twoje środki pojawiły się jeszcze szybciej w twoim portfelu? Poinformowanie obsługi na chacie przyspiesza księgowanie! chcesz aby po udanych transakcjach środki finansowe pojawiły się szybciej na twoim koncie bankowym? Zapytaj na chacie o możliwość wypłaty w trybie express elixir!

Kolejnym atutem giełdy jest wysoka jakość pracy supportu – nie poczujesz się zagubiony – pierwsza odpowiedź na twoje pytanie pojawi się już po paru minutach, widać że giełdzie zależy, aby użytkownik był zadowolony z obsługi. Kontakt przez chat działa efektywnie w godzinach 08:00-02:00.

Przewagą Egera nad innymi polskimi giełdami są bardzo niskie prowizje od tradingu, obecnie wynoszą one tylko 0.3% dla Takera oraz 0.0% dla Makera.

Giełda Egera: opinie, komentarze, forum

Giełda Egera (BitClude) swoją działalność rozpoczęła na początku 2019 roku, choć sama spółka powstała już w 2017 roku dając podłoże późniejszemu projektowi.

Prześwietlając dogłębnie firmę możemy zobaczyć, że w skład Egera wchodzą dwie Spółki: BitClude Sp. z o.o. (spółka matka) oraz High Frequency Capital Sp. z o.o. (spółka córka). Obydwie Spółki mają siedzibę pod adresem Ratajczaka 33/4 w Poznaniu. BitClude sp. z o.o. jest spółką regulowaną przez Krajowy Nadzór Finansowy i posiada zgodę na prowadzenie działalności płatniczej nr MIP11/2019. Spółka High Frequency Capital jest spółką zajmującą się animowaniem rynków wewnętrznych giełdy na bazie własnych środków w żaden sposób niepowiązanych z środkami użytkowników (animowanie rynków jest powszechnie stosowaną i akceptowaną praktyką na rynku krypto).

Założycielem i CEO giełdy jest Jakub Wierzcholski – postać bardzo dobrze znana w branży kryptowalut. Był on jedną z pierwszych osób, które propagowały technologię blockchain w Polsce, jest twórcą jednej z pierwszych prywatnych kopalni bitcoin oraz autorem popularnej swego czasu bramki płatniczej KryptoPay. W Egera odpowiada w szczególności za rozwój technologiczny. Ścisłe kierownictwo giełdy uzupełnia Tomasz Limiszewski, profesjonalista od wielu lat zaangażowany w rozwój innowacji technologicznych. W Egera odpowiedzialny jest głównie za wizerunek firmy w mediach, strategię oraz rozwój biznesowy.

Co kupić a co sprzedać czyli kryptowaluty i waluty tradycyjne fiat

Kantor i giełda Egera udostępnia 4 kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) oraz jedną walutę tradycyjną: Polski Złoty (PLN). Egera wycofała się z możliwości transakcji w walutach obcych takich jak Euro (EUR), Dolar Amerykański (USD) oraz Funt Szterling (GBP).

Może trochę dziwić, że na giełdzie jest tak mało kryptowalut. Jest to spowodowane krótką obecnością Egera (BitClude) na rynku – nie sztuką jest zaoferować dużą ilość kryptowalut bez płynności dla powiązanych par, lepiej zbudować dobrą pozycję na rynku a następnie dodawać do oferty kolejne coiny. Taka droga ma sens.

Kantor Egera

Opcja szybkiego zakupu z wykorzystaniem Kantoru kryptowalut szczególnie przydaje się początkującym. Dla wielu to naturalna droga, najpierw zaczynają od najprostszego rozwiązania, które znają dobrze z „kantorów internetowych” i podania tylko jaką kwotę zainwestować lub jaką wartość waluty kupić a kolejne transakcje wykonują już na Giełdzie kryptowalut wystawiając swoją ofertę kupna lub sprzedaży. Z reguły Kantor i Giełda to osobne podmioty, odrębne platformy gdzie musisz osobno przejść proces rejestracji. Egera oferuje nam „2 w 1” – jedna rejestracja/weryfikacja daje możliwość korzystania z obydwóch narzędzi. Duży plus!

Ponadto Kantor umożliwi ci trading na parach, które nie są bezpośrednio dostępne na giełdzie – posiada wbudowany konwerter, który działa na zasadzie opcji instant i można dzięki niemu dokonywać operacji międzyrynkowo np. wybieramy PLN -> LTC, a transakcja jest wykonywana PLN -> BTC -> LTC. Kurs w Kantorze ustalany jest na podstawie aktywnych ofert na Giełdzie. Pamiętaj, że kwota może zmienić się w każdym momencie w związku z fluktuacjami kursów na rynku.

Kantor kryptowalut Egera
źródło: egera.com

Giełda kryptowalut Egera

Interfejs giełdy jest dość przejrzysty i prosty w obsłudze, zbudowany klasycznie, typowo dla rynku, zawiera wszystkie niezbędne elementy. Z giełdy Egera tak naprawdę może korzystać każdy, niezależnie od swojego doświadczenia w handlu kryptowalutami. 

Bardziej doświadczonym użytkownikom giełda oferuje zaawansowane narzędzia analityczne, w tym mnóstwo przydatnych wykresów, które możemy dostosować do swoich wymagań. 

Giełda kryptowalut Egera
źródło: egera.com

Czy Egera.com jest bezpieczny?

Oceniając bezpieczeństwo danej giełdy należy rozpatrzyć kilka obszarów m.in jak są przechowywane środki, stabilność i bezpieczeństwo samej firmy, jak zabezpieczony jest serwis internetowy oraz jakie dodatkowe narzędzia giełda zapewnia użytkownikom.

Jak już wspomnieliśmy Egera (BitClude) posiada licencję MIP11/19, która, umożliwia prowadzenie legalnej działalności z walutami FIAT – w kontekście bezpieczeństwa oznacza to, że konta płatnicze należą w pełni bezpośrednio do BitClude a nie do podmiotu zależnego. Jak zapewniają osoby zarządzające giełdą, wszystkie waluty tradycyjne są bezpieczne na rachunkach bankowych i BitClude nie operuje na rezerwach cząstkowych.

Kryptowaluty w 98% trzymane są offline w cold walletach. Jest to duży, odpowiedni wskaźnik choć pamiętaj, że dopóki nie przetransferujesz kryptowalut na swój portfel pozostają one własnością giełdy a nie twoją. Jeśli inwestujesz duże kwoty pomyśl o odpowiednim portfelu kryptowalut (np sprzętowym jak Ledger lub Trezor).

Silna polityka KYC i AML przekłada się na zgodny, oparty o najnowsze standardy proces weryfikacji – tak naprawdę wszystkim, właścicielom giełdy i użytkownikom, zależy aby przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy i nie wspierać terroryzmu.

Nie będziemy się tutaj zagłębiać w szczegóły zabezpieczenia samej platformy, jeśli jesteś zainteresowany tym obszarem zajrzyj na stronę internetową Egera.com po szczegóły.

W dalszej części artykułu dowiesz się jak zabezpieczyć swoje konto dwuetapową weryfikacją. To bardzo ważny element ochrony, nie lekceważ tego.

Egera.com opinie, uwagi, komentarze

Jak w przypadku każdej innej giełdy kryptowalut, Egera od swoich użytkowników otrzymuje pozytywne i negatywne komentarze. Faktem jest, że tych dobrych opinii jest znacznie więcej. Z reguły frustrację użytkowników powoduje fakt, iż w momencie gdy napotkają problem pozostają bez rozwiązania i informacji, nie mogą się dodzwonić na infolinię i nikt nie odpowiada na ich ticket. Egera szczyci się tym, że na chacie udziela odpowiedzi w mgnieniu oka, często w ciągu 3 min problem zostaje rozwiązany więc zamiast hejtu na forum w większości w sieci znajdziemy pozytywne opinie zadowolonych traderów. Tak trzymać!

Egera – prowizje od wpłat i wypłat

Przyjrzyjmy się teraz prowizjom za poszczególne aktywności związane z transferowaniem środków:

Wpłata:

 • Kryptowaluty – bez opłat
 • PLN – przelew bankowy zwykły – bez opłat
 • PLN – szybki przelew – 2%

Wypłata:

 • Bitcoin – 0.0005 BTC
 • Ethereum – 0.003 ETH
 • Litecoin – 0.02 LTC
 • Ripple – 0.015 XRP
 • PLN – przelew bankowy (ELIXIR) – 1.00 PLN
 • PLN – przelew bankowy (EXPRESS ELIXIR) – 10.00 PLN
 • PLN – bankomat ATM – 10.00 PLN

Dużą zaletą jest możliwość wpłat poprzez express-elixir – takie przelewy Egera księguje natychmiastowo bez pobierania dodatkowych opłat.

Egera – prowizje od transakcji

Prowizja od transakcji na giełdzie kształtuje się następująco:

 • Maker (tworzący ofertę) – prowizja wynosi obecnie 0,50%
 • Taker (korzystający z oferty) zostanie obciążony opłatą 0,30%

Prowizja za szybką wymianę w kantorze kryptowalut dla wynosi 2,80%.

Założenie konta

Po przejściu na giełdę kliknij w „Rozpocznij” gdzie w pierwszym kroku zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail, numeru telefonu oraz stworzenie hasła do konta.

Następnym etapem będzie weryfikacja numeru telefonu poprzez przesłanie kodu sms oraz aktywacja konta poprzez link przesłany w mailu.

Po tych prostych czynnościach i pierwszym logowaniu twoim oczom ukaże się ekran powitalny wraz z zachętą do przeprowadzenia weryfikacji. Bez wykonania weryfikacji handel nie będzie możliwy – Egera przestrzega polityk KYC, AML, CTF dzięki czemu spełnia (lub nawet wytycza) wysokie standardy bezpieczeństwa.

i kontynuujemy ze sfotografowaniem dowodu osobistego lub paszportu…

Większe bezpieczeństwo z podwójnym uwierzytelnieniem

Zanim przelejesz swoje środki na platformę zabezpiecz swoje konto z 2FA.

Ścieżka jest następująca: Ustawienia -> Konto -> Bezpieczeństwo -> Dwuetapowa weryfikacja -> Włącz

Kantor i giełda kryptowalut Egera - ustawienia bezpieczeństwa
źródło: egera.com

Jeśli nie masz doświadczeń z instalacją 2FA przejrzyj inne nasze artykuły lub podążaj za wskazówkami pojawiającymi się w panelu. Bez obaw, poradzisz sobie.

Handel na giełdzie

Panel jest dobrze przemyślany i zaprojektowany w sposób ułatwiający korzystanie z giełdy. Mechanizm wystawiania ofert kupna i sprzedaży jest bardzo intuicyjny, wszystko działa poprawnie, bez zarzutu.

Zalety
 • siedziba w Polsce, zgoda KNF, bezpieczeństwo
 • szybkie księgowanie środków
 • wypłaty natychmiastowe z ponad 7 500 bankomatów w całej Polsce dostępne 24/7
 • świetna praca supportu
 • dwie usługi w zależności od potrzeb: kantor i giełda kryptowalut
Wady
 • mała ilość dostępnych kryptowalut
 • niska płynność na giełdzie

Podsumowanie opinii

Do tej pory chcąc kupić bitcoin w nocy lub w weekend mogłeś to zrobić wyłącznie korzystając z szybkich wpłat lub karty kredytowej, co z reguły generowało ponadprzeciętny koszt.

Giełda Egera (BitClude) weszła na wyższy poziom – przy rozsądnym, akceptowalnym koszcie oferuje wpłaty Express Elixir księgowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu z maksymalnym opóźnieniem pół godziny!

To unikatowa usługa, którą Egera zaskoczyła rynek (wcześniej media z niedowierzaniem rozpisywały się o zgodzie KNF). Wielce prawdopodobne, że Egera będzie rosła w siłę wprowadzając kolejne nowości w ramach platformy i zdobywając kolejnych zadowolonych użytkowników.

[głosów: 20 średnia ocena: 4.6]
9.2 Wynik
Egera (Bitclude)

Kantor i giełda kryptowalut z możliwością przelewów natychmiastowych oraz BLIK. Posiada licencję KNF na prowadzenie działalności płatniczej.

ZALETY
 • niskie prowizje
 • szybkie transakcje
 • dobra praca supportu
WADY
 • mała płynność
 • niewielka ilość kryptowalut

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

3 komentarze
 1. Skorzystałem, faktycznie szybko to działa.
  Ogólnie banalnie prosta platforma i każdy sobie poradzi.

 2. Świetna obsługa! Dodatkowe punkty za szybkość wypłat express elixir. Może mi się wydaje, ale to chyba jedyna platforma, z której środki można wypłacić natychmiastowo nawet w sobotę w nocy? 5*

 3. Bitclude to giełda idealna dla początkujących. To ich główna zaleta. Liczę, ze się rozwiną i bedzie więcej kryptowalut

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo