Prezenty z bitcoinem czy bitcoin na prezent? Pomysły na prezent dla krypto maniaków

Kryptowaluty to już nie tylko trend, to styl życia. Wiele osób twierdzi wręcz, że zainteresowanie technologią blockchain zakrawa o filozofię. Bo niektórzy krypto maniacy, wierzą, że Bitcoin i jego kuzyni zmienią świat i ostatecznie wyprą z rynku tradycyjne waluty (które zresztą uważają za brudne, skorumpowane i służalcze wobec państw). Jeśli masz wśród bliskich krypto maniaka i nie wiesz, co mu kupić na gwiazdkę, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przedstawiamy kilka pomysłów na prezenty z bitcoinem idealnych dla wyznawców BTC i jemu podobnych.

Prezenty z bitcoinem

Prezenty związane z kryptowalutami najlepiej kupować online. W sklepach internetowych znajdziesz produkty nawiązujące do bitcoina (i rzadziej innych walut, które nie zdobyły aż tak dużej popularności).

Największą popularnością cieszą się bluzy, koszulki, kurtki oraz skarpetki z motywami nawiązującymi do pieniędzy niefiducjarnych. Dostępne są również torby, poradniki oraz w pełni profesjonalne portfele sprzętowe.

Prezenty z bitcoinem
Przykładowe gadżety z bitcoinem

Co ciekawe, w niektórych sklepach internetowych płatności za produkt możesz dokonać za pomocą kryptowaluty, nie musi to być przelew w PLN. W takim przypadku transakcja zrealizowana zostanie poprzez wybraną bramkę płatniczą, gdzie do wyboru masz różne kryptowaluty takie jak: BTC, BCC, BTG, LSK, LTC, ETH, ZEC, XRP, TRX oraz Dash.

Przeszukaj Internet i znajdź bitcoinowe skarby!

Popularne serwisy aukcyjne oferują szeroki wybór potencjalnych prezentów z nawiązaniami do bitcoinów. Na Allegro i na Aliexpress znajdziesz między innymi koparki do kryptowalut. To jednak podarek, na który warto zrzucić się całą rodziną i jeszcze rozłożyć na raty. Niestety, ale komputery dedykowane wykopywaniu Bitcoinów potrafią kosztować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pytanie też, kto pokryje rachunek za prąd?:)

W ofercie portali zobaczymy również kryptowaluty w formie banknotów oraz monet kolekcjonerskich. Ciekawym prezentem może być też biżuteria – hip-hopowy naszyjnik z logo Bitcoina w centralnym punkcie lub eleganckie spinki na mankietów.

Można też naturalnie sięgnąć po klasykę – dziesiątki wzorów t-shirtów, które przypomną, jak bardzo nasz kryptomaniak wierzy w rozwój blockchaina i gardzi systemem „upolitycznionej” waluty.

prezenty z bitcoinem - tshirty w serwisie aliexpress
Ilość wzorów na Aliexpress jest największa, z tym że czas oczekiwania na przesyłkę najdłuższy

Książki o bitcoinie – jak handlować i wydobywać BTC

Czy potrafisz wytłumaczyć, czym jest blockchain? Przepraszam. Cofam to pytanie. Czy rozumiesz, czym jest blockchain?

Kryptowaluty to nie tylko zostawianie na noc włączonego komputera w celu tak zwanego kopania kryptowalut. Za tą metodą inwestowania kryje się cała olbrzymia dziedzina wiedzy. I w lepszym zrozumieniu świata bitcoinów mogą pomóc dostępne na rynku książki. Między innymi:

Zrozumieć Bitcoin. Programowanie kryptowalut od podstaw.” Jimmy Song. Książka wbrew pozorom nie jest dla początkujących. Wprowadza osoby już obeznane ze światem blockchain w tajniki stojące za tą technologią. Polecana zwłaszcza programistom i tak zwanym geekom totalnym.

książka o bitcoin i blockchain
źrodło: maklerska.pl

„Kryptowaluty. Dlaczego jeden bitcoin wart będzie milion dolarów?” Szczepan Bentyn i Michał Grzybkowski. Obowiązkowa lektura dla wszystkich zainteresowanych cyfrowymi walutami oraz technologią i historią blockchain! Znajdziesz w niej przewodnik dotyczący zakupu i bezpiecznego przechowywania kryptowalut oraz porady prawne związane z obrotem i inwestowaniem dla osób fizycznych i firm.

książka kiedy bitcoin będzie kosztował milion dolarów

Bitcoin. Ilustrowany przewodnik„. Kalle Rosenbaum. Wszelkiego rodzaju albumy od lat świetnie sprawdzają się jako prezenty. Jeśli więc nasz krypto maniak nosi skarpety i bluzy z charakterystycznym, przekreślonym „B”, może przypaść mu do gustu również książka opowiadająca o kryptowalutach za pomocą obrazów.

książka bitcoin ilustrowana
źródło: maklerska.pl

Portfel kryptowalut pod choinką!

Najlepszym prezentem dla kryptomaniaka może okazać się też portfel sprzętowy. Są to w dużym skrócie urządzenia, na których zapisują się stany naszych kont z walutami. Działają on-line lub za pomocą złącza USB. Jedne z najpopularniejszych modeli na rynku to:

Ledger Nano S. Posiada wygodny wyświetlacz i daje możliwość korzystania z aktywów poprzez podpięcie do komputera.

portfel bitcoin ledger

Trezor One. Portfel sprzętowy działający zdalnie. Można się z nim łączyć przez w-fi, ale spokojnie. Dzięki wydajnemu systemowi szyfrowania jest bardzo odporny na wszelkiego rodzaju ataki hakerskie.

portfel bitcoin trezor

Bitcoin na prezent

A gdyby tak kupić pojedynczego bitcoina lub jego ułamek i wręczyć go w prezencie?

Taką opcję daje między innymi amerykański start-up GiveBitcoin. Można też nie robić tajemnicy i wspólnie z obdarowanym utworzyć konto na giełdzie kryptowalut a następnie dokonać transakcji zakupu wybranej kryptowaluty.

Taki prezent będzie nie tylko symbolicznym podarunkiem, ale w perspektywie czasu może okazać się świetną inwestycją, a obdarowanej osobie może w przyszłości przynieść niemałe pieniądze.

W dawaniu prezentów nie chodzi przecież o to, żeby prezent spełniał jakieś określone normy czy odpowiadał znanym dobrze schematom. Dlaczego by więc nie wyjść nieco z szablonu i zamiast wręczać kolejny rok z rzędu kosmetyki, słodycze czy voucher do sklepu obdarować bliską nam osobę bardziej spersonalizowanym prezentem w postaci gadżetu, albo bardzo perspektywicznym prezentem w postaci samej kryptowaluty? Element niespodzianki na pewno mocno wyróżni twój prezent i zapadnie w pamięć obdarowanej osobie.

[głosów: 4 średnia ocena: 5]

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

Podziel się z nami swoją opinią:

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo