Bittrex – opinie i poradnik

Giełda Bittrex jest wiodącą platformą w USA zapewniającą błyskawiczną realizację transakcji, niezawodne portfele i wiodące w branży praktyki bezpieczeństwa. Ponad 300 kryptowalut i tokenów dostępnych do tradingu jest wynikiem realizacji misji Bittrex, którą jest pomoc w rozwoju branży blockchain poprzez wspieranie innowacji, inkubowanie nowych i pojawiających się technologii oraz napędzanie zmian transformacyjnych. Bezdyskusyjnie, jest to jedna z ważniejszych giełd na mapie kryptowalutowego świata.

Czy warto wybrać Bittrex?

Szukasz jakiś ciekawych altcoinów, które mogą wygenerować ponadprzeciętny zysk? Bardziej ufasz „starym” amerykańskim giełdom niż azjatyckim tygrysom takim jak Binance i Kucoin? Ilość altów na BitBay jest za mała i o zbyt niskiej płynności?

Jeśli odpowiedziałeś TAK, giełda Bittrex jest dla ciebie!

Ta amerykańska platforma to doskonałe miejsce na szybką spekulację lub zbudowanie portfela z unikalnych tokenów. Jeśli dołożymy to tego ponadprzeciętny poziom bezpieczeństwa (Bittrex pomimo długiej historii nigdy nie była zhakowana) to uzyskamy obraz giełdy wartej zainteresowania. I jeśli nawet nie będzie to dla ciebie giełda pierwszego wyboru, to warto ją rozważyć jako dodatkowe miejsce tradingu, taką dywersyfikację działalności.

Reasumując – główne zalety Bittrex to bezpieczeństwo, szybkość, stabilność i bardzo duża ilość kryptowalut.

Historia giełdy Bittrex

Przyjrzyjmy się trochę jej historii.

Początki Bittrex sięgają 2013 roku, kiedy to trójka utalentowanych i doświadczonych inżynierów postanowiła stworzyć w Seattle światową platformę do handlu walutami cyfrowymi.

W latach 2014 – 2017 Bittrex był dobrze znany, a nawet uwielbiany nad Wisłą, weryfikacja nie była potrzebna, większość kryptowalut szła z kursem w górę i pozwalała nieźle zarobić, po sieci krążyły same pozytywne opinie o tej platformie. Wszystko zmieniło się pod koniec 2017 roku kiedy to szaleństwo na bitcoina sięgnęło zenitu a giełdy nie były w stanie obsłużyć wszystkich chętnych. Bittrex jako jedna z pierwszych giełd zamknęła rejestrację przed nowymi użytkownikami, jednocześnie nie poradziła sobie też z profesjonalną obsługą bieżących traderów. Po Internecie rozlała się fala goryczy i hejtu na Bittrex a plama na wizerunku okazała się trudna do zmazania w ciągu kolejnych lat. Te tymczasowe problemy Bittrex fantastycznie wykorzystał Binance zrzucając Bittrex z pozycji lidera giełd krypto-krypto (w tamtym czasie, obydwie giełdy były typowymi giełdami altów, bez możliwości bezpośredniego zakupu kryptowalut za waluty fiducjarne).

W latach 2018 – 2020 giełda skoncentrowała się na odbudowaniu dobrego wizerunku, przeszła delikatny rebranding – w tym zmieniła nazwę z Bittrex na Bittrex Global – umożliwiła depozyt i handel walutą euro i dolarami amerykańskimi.

Aktualnie, to w dalszym ciągu jedna z najbezpieczniejszych i najlepszych giełd kryptowalut na świecie obsługująca kilka milionów klientów rocznie.

Czy Bittrex jest bezpieczny?

Bardzo trudno zaopiniować czy dana giełda jest bezpieczna. Zabezpieczenie konta użytkownika poprzez 2FA jest obecnie standardem dla wszystkich platform a wewnętrzne zabezpieczenie systemu i portfeli, z wiadomych przyczyn nie jest podawane do publicznej wiadomości. Są jednak 2 elementy, które mogą wskazywać, że dana giełda jest dobrze zabezpieczona. Pierwszy z ich to okres funkcjonowania – jeśli przez wiele lat giełda była się w stanie oprzeć atakom hackerskim i środki klientów nigdy nie zostały utracone można przypuszczać, że zabezpieczenia są najwyższej klasy. Drugi element to firma, która jest właścicielem giełdy. Czy jest to uznany podmiot, jaki zespół ludzi go tworzy, gdzie posiada siedzibę.

Biorąc pod uwagę taką klasyfikację Bittrex wypada wyśmienicie – giełda istnieje od 2014 roku, jest jedną z najdłużej działających na rynku platform kryptowalut. Założycielami i właścicielami giełdy jest trójka wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów w zakresie cyberbezpieczeństwa: Bill Shihara, Richie Lai, Rami Kawach – wszyscy oni przez wiele lat pracowali w branży w Amazon, BlackBerry, Microsoft.

Kryptowaluty na Bittrex

Bitcoin nie jest głównym bohaterem na tej giełdzie, gdyż są nimi niezliczone ilości mało znanych tokenów. Inwestując w mniej znane kryptowaluty musisz jednak zachować ostrożność. Na Bittrexie niejednokrotnie miały miejsce manipulacje rynkiem „Pump and Down” (ang. „napompuj i porzuć”), gdzie nieświadomi niczego inwestorzy dali się wciągnąć w nieuczciwą grę tracąc swój kapitał. Sztuczne nakręcanie wzrostu cen kryptowalut może zdarzyć się wszędzie, praktycznie na każdej giełdzie, warto więc na spokojnie wybadać każdą zachętę do inwestycji rozsyłaną przez grupę doradców poprzez Facebook, Twitter, Telegram czy Discord.

Oferta Bittrex to ponad 300 kryptowalut dająca około 600 par tradingowych. Wśród nich znajdziesz wiele ciekawych, obiecujących projektów, ale również takie, które są zaniedbane, nierozwijane, bez szans na zysk. Dobrze przeanalizuj projekt w który chcesz zainwestować, unikaj „shit coinów”, których jedynym celem jest wyłudzenie kapitału od inwestorów. Bittrex zapewnia, ze regularnie monitoruje listę oferowanych coinów, usuwając kiepskie projekty, lecz pamiętaj, nie zwalnia cię to z czujności i odpowiedzialności za wybór.

Metody wpłat i wypłat

Bittrex dość długo opierał się walutom tradycyjnym pozostając czystą giełdą altcoinów. „Złamał się” pod naciskiem oczekiwań użytkowników i działań konkurencyjnych giełd dopiero w 2020 roku. Zasilić swój portfel możesz w takie waluty jak euro (EUR) i dolar amerykański (USD) na kilka różnych sposobów, w tym przelew bankowy SEPA czy płatność kartą kredytową/debetową VISA i MasterCard.

W ostatnim czasie zmieniło się na plus podejście do indywidualnego klienta – kiedyś Bittrex preferował klientów korporacyjnych i dużych graczy na rynku – dzisiaj nie stawia żadnych barier, minimalna wpłata na giełdę wynosi tylko 20 EUR a wypłacić możesz nawet już jedyne 10 EUR.

Wpłaty kryptowalut są bezpłatne. Odnośnie wypłat Bittrex zapewnia, że intencją giełdy nie jest zarabianie na wypłatach – koszty wypłat zawierają jedynie prowizję „dla górników”. Wysokość „opłaty sieciowej” możesz sprawdzić bezpośrednio przy oknie wypłaty danej kryptowaluty. Sama idea jest zacna, choć dokładne zapoznanie się z cennikiem giełdy jest mało przejrzyste.

Opłaty i prowizje transakcyjne

Każda transakcja, bez znaczenia czy to jest kupno czy sprzedaż, obciążana jest prowizją w wysokości 0,20%. To dobra stawka, ani najniższa, ani najwyższa, plasująca giełdę gdzieś pośrodku w kwestii kosztów tradingu. To co może lekko zaskakiwać do odmienna od większości giełd polityka odnośnie prowizji – opłaty są takie same dla Makera i dla Takera. 

Bittrex Opinie

Bittrex oferuje swoim klientom dwie formy kontaktu: chat oraz formularz kontaktowy. Próbując rozwiązać jakiś problem lub dopytać o szczegóły oferty musisz jedynie pamiętać, że jest to giełda kryptowalut z lokalizacją za Oceanem. Na stronie znajdziesz informację, że czat na żywo obsługiwany jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00AM do 4:00PM, co oznacza, że po przekonwertowaniu czasu Pacific Standard Time na naszą strefę czasową możesz porozmawiać z pracownikiem giełdy w godzinach od 15:00 do 1:00 w nocy.

Tak jak już wcześniej było wspomniane, w Internecie można znaleźć dużo nieprzychylnych opinii o Bittrex o zamrożonych kontach, problemach z wypłatami itp. – większość z nich dotyczy jednak przełomu 2017 i 2018 roku. Aktualnie negatywne opinie są śladowe a w większości świeżych komentarzy znajdziemy usatysfakcjonowanych traderów

[głosów: 4 średnia ocena: 5]
9.3 Wynik
Bittrex

Jeszcze niedawno lider rynku altów. Popularność giełdy przerosła najśmielsze oczekiwania jej twórców - giełda nie będąc w stanie obsłużyć wszystkich chętnych podczas ostatniej hossy jako jedna z pierwszych zamknęła przyjmowanie nowych użytkowników.

ZALETY
  • Bardzo duża ilość dostępnych kryptowalut
  • Dobrze funkcjonujący support
  • Łatwa weryfikacja
WADY
  • Wyższa niż na konkurencyjnych giełdach prowizja

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

Podziel się z nami swoją opinią:

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo