Giełda kryptowalut KRIPTOMAT – opinie i poradnik

Giełda rodem ze Słowenii, licencjonowana i zarejestrowana w Estonii. Stawia na przejrzystość i łatwość użytkowania, zdecydowanie można polecić ją początkującym użytkownikom, którzy chcą rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty.

Jeśli myślisz o tym żeby wejść w świat tradingu, a bitcoin jest twoją przyszłością musisz zacząć zdobywać doświadczenie jak najszybciej. Na początek potrzebujesz prostej, intuicyjnej platformy, na której kupisz swoje pierwsze kryptowaluty bez zagłębiania się w skomplikowane niuanse rynków finansowych. Nie musisz rozumieć technologii blockchain, różnic w zleceniach zaawansowanych, analizy technicznej – musisz zacząć, musisz spróbować kupić i sprzedać, przelać na inny portfel, po prostu nauczyć się jak najwięcej. Jedną z platform idealnych na start dla początkującego użytkownika jest Kriptomat. Sprawdźmy co wyróżnia ten projekt.


Kriptomat – tu warto zacząć przygodę z tradingiem

Wybór giełdy na pierwszy zakup to kluczowa sprawa – zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej platformie Kriptomat, która jest stworzona z wizją, aby zakup kryptowalut był jak najłatwiejszy. Twórcy pragnęli oddać do użytku platformę dla „zwykłych ludzi”, taką którą każdy z nas mógłby polecić przyjacielowi czy komuś bliskiemu z rodziny.

Te założenia udało się odzwierciedlić w interfejsie witryny – po wejściu na stronę zobaczysz bardzo uproszczone menu z linkami do aktualnych cen kryptowalut, poradników video, bloga, wyboru wersji językowej, panelu do logowania i rejestracji. Prostota, bezpieczeństwo, niskie i przejrzyste opłaty, polska wersja językowa to elementy, które decydują o tym, że warto wybrać Kriptomat na ten arcyważny zakup.

Giełda kryptowalut Kriptomat

Giełda kryptowalut Kriptomat zbiera też pozytywne opinie użytkowników z uwagi na organizowane konkursy i akcje promocyjne. W ich Centrum Nagród znajdziesz zawsze najświeższe informacje o bieżących promocjach i rabatach. Jedną z takich znanych inicjatyw jest akcja, w której za dokonanie transakcji kupna, sprzedaży lub wymiany o wartości co najmniej 250 euro otrzymujesz voucher o wartości 5 euro na dokonywane opłaty w przyszłości.


Kilka prostych kroków na spotkanie z bitcoinem (BTC)

Zakup bitcoina (lub innej kryptowaluty) na platformie Kriptomat wymaga elementarnej wiedzy, przypomina nieco zakup tradycyjnej waluty w kantorze internetowym. W skrócie wygląda on tak:

 1. Rejestrujesz się i zakładasz darmowe konto
 2. Przy wypełnianiu formularza przesyłasz niezbędne dokumenty i zdjęcia (weryfikacja trwa zwykle od 1 do 3 minut)
 3. Wybierasz metodę depozytu środków (przelew bankowy lub karta kredytowa)
 4. Wpłacasz swoje środki do konta Kriptomat
 5. Wybierasz opcję bitcoin (lub inną kryptowalutę) na liście walut
 6. Decydujesz jaką kwotę przeznaczasz na zakup
 7. Klikasz „KUP” a następnie w swoim portfelu cyfrowym na platformie Kriptomat otrzymujesz bitcoina

Dalej już wszystko zależy od ciebie – możesz odczekać określony czas, sprzedać z zyskiem i wycofać środki w postaci waluty euro, możesz też przesłać kryptowalutę na inny portfel lub na inną giełdę kryptowalut.


Dostępne kryptowaluty

Co oprócz bitcoina możemy tutaj kupić? Możemy się zdecydować na uznaną „markę” taką jak ethereum, ripple, litecoin, monero czy dash lub transakcja może obejmować mniej rozpoznawalne altcoins takie jak metal, civic, propy, loopring czy enjin.

Na platformie dostępne są podstawowe informacje o każdej kryptowalucie takie jak aktualny kurs, min. dzienne, maks.dzienne, kapitalizacja rynkowa, vol. 24H, wykres. Bardzo przydatnym narzędziem jest Kalkulator, który możesz wykorzystać do symulacji swojego zakupu – wpisujesz kwotę którą chcesz zainwestować w euro lub ilość kryptowaluty, którą planujesz nabyć.

Cryptocurrency Metal - Kriptomat kalkulator

Łatwy zakup krypto

Kriptomat stara się ułatwić ci zakup praktycznie na każdym kroku. Wspomniany już wcześniej kalkulator czy zestawnienie kursów to niejedyne przyjazne drogi na skróty – na stronie głównej z łatwością możesz nawigować po kafelkach z różnymi kryptowalutami a system automatycznie przeliczy ci ilość jaką otrzymasz przy kwocie 100 EUR, 200 EUR, 500 EUR i 1000 EUR.

opinie o Kriptomat

Warto pamiętać, że minimalny depozyt wynosi 25 EUR, a minimalna wartość transakcji to równowartość 20 EUR (niezależnie od wybranej pary).


Jak wpłacić? Co wpłacić?

I chociaż Kriptomat dostępny jest globalnie, w kilkudziesięciu krajach na różnych kontynentach, to skoncentrował swoją działalność w oparciu tylko o jedną walutę tradycyjną – euro. Ta forma ma swoje zalety, firma pobiera jedynie 1 euro za przelewy pomiędzy twoim kontem a kontem Kriptomat. Wpłata i wypłata środków z Kriptomat jest więc bardzo korzystna.

Równie dobrze ma się sytuacja z wpłatami kryptowalut, gdyż są one zupełnie darmowe. Przy wypłacie kryptowalut zapłacimy niewielką prowizję. Szczegóły znajdziesz w cenniku https://kriptomat.io/fees-and-limits/


Prowizja transakcyjna

W przeciwieństwie do innych giełd, które wymagają od klientów dokonania transakcji z użyciem orderbooka, Kriptomat umożliwia  handel kryptowalutą po ustalonej cenie, która jest oparta na ich wartości rynkowej, co pozwala użytkownikom kupować swoje kryptowaluty szybciej niż poprzez inne giełdy.
Opłaty za korzystanie z Kriptomat wahają się od 1,45% do 2,89%, w zależności od metody płatności. Opłaty transakcyjne na Kriptomat są na ogół niższe niż w przypadku innych konkurentów, którzy działają w podobnym modelu biznesowym, takich jak Coinbase lub Coinmama.


Czy Kriptomat jest bezpieczny?

Na pewno warto zadać takie pytanie przed każdą inwetycją naszych środków. Pozytywnie zaskakuje, iż Na Kriptomat konto od momentu stworzenia automatycznie zabezpieczone jest uwierzytelnieniem sms – bez dostępu do telefonu nie ma możliwości logowania do konta.

Widać, że Kriptomat wdrożył najlepsze praktyki branżowe w kwestii bezpieczeństwa danych, ochronę organizacyjną i techniczną oraz bieżące oceny i monitoring. Firma deklaruje, że ponad 98% zasobów przechowywanych jest w zimnych portfelach offline.

Jednym z najważniejszych wyróżników Kriptomat jest to, że giełda podlega regulacjom w zakresie kryptowalut w Unii Europejskiej. I choć giełda ma swoje korzenie w Słowenii to jest zarejestrowana w Estonii – w kraju, który posiada niezbędne ramy prawne i reguluje waluty cyfrowe, wprowadzając licencje na giełdy i portfele kryptowalut. 


Jak założyć konto i kupić bitcoin na Kriptomat

Postępując zgodnie z poniższym przewodnikiem krok po kroku, będziesz mógł bezproblemowo kupić kryptowalutę za pośrednictwem Kriptomat.

 1. Rejestracja – aby utworzyć konto w Kriptomat, potrzebujesz tylko imienia i nazwiska, adresu e-mail i hasła.
Opinie i poradnik giełda Kriptomat

2. Weryfikacja adresu email – jak przy każdej nowej rejestracji pamiętaj o otwarciu wiadomości i kliknięciu w link aktywujący

3. Następnym krokiem jest weryfikacja numeru telefonu. Powodem tego jest stworzenie formy identyfikacji dwuskładnikowej w celu zapewnienia bezpieczeństwa konta.


4. Weryfikacja tożsamości – w kolejnym oknie poproszony zostaniesz o podanie podstawowych danych jak data urodzenia i adres zameldowania

Musisz też zdecydować jaki dokument posłuży ci do potwierdzenia twoich danych

Zdjęcia lub skany wybranego dokumentu musisz przesłać do Kriptomat

Po dokonaniu uploadu obydwóch stron dokumentu czeka cię najtrudniejszy element całego procesu weryfikacji – selfie z dokumentem. Pamiętaj o właściwym oświetleniu przy wykonywaniu zdjęcia.

Po sesji foto powinien ukazać ci się następujący komunikat:

5. Konfiguracja metody płatności – jak wspomniano powyżej, Kriptomat pozwala klientom wybrać jedną z dwóch metod płatności – przelew bankowy lub system szybkiej płatności. Przelew bankowy e EU może potrwać 1-3 dni, podczas gdy transakcje Skrill lub Neteller są natychmiastowe (pod warunkiem posiadania tam zasilonego konta)

6. Kup kryptowalutę – kiedy będziesz mieć środki na koncie, możesz kupić walutę. Po potwierdzeniu transakcji zakupiona przez ciebie kryptowaluta zostanie przelana na odpowiedni portfel.

Kriptomat jak kupić bitcoin

Podsumowanie

Kriptomat jest dobry dla każdego. W szczególności można go polecić początkującym osobom, które dopiero pragną poznać specyfikę kryptowalut. Kriptomat wprowadzi cię łagodnie, bezpiecznie, stabilnie, tu nie będziesz miał poczucia że kryptowaluty to jakiś dziwny, obcy świat. Jeśli zdecydujesz się na hodlowanie (inwestycję długoterminową) pamiętaj, aby przesłać zakupione tu kryptowaluty na portfel, w którym będziesz miał pełną kontrolę nad kluczami prywatnymi.

Warto jeszcze wspomnieć, że Kriptomat udostępnia w App Store i Google Play aplikacje mobilne, które umożliwiają wygodny i szybki dostęp do konta a tym samym dają możliwość zakupu i sprzedaży kryptowalut w dogodnym dla momencie.

[głosów: 7 średnia ocena: 5]
9 Wynik
Kriptomat

Giełda rodem ze Słowenii, licencjonowana i zarejestrowana w Estonii. Stawia na przejrzystość i łatwość użytkowania, warta polecenia początkującym użytkownikom, którzy chcą rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty.

ZALETY
 • Niskie i przejrzyste opłaty
 • Możliwość płatności przelewem SEPA i poprzez internetowe portmonetki Skrill i Netteler
 • Platforma regulowana, zgodna z prawem
 • Aplikacje mobilne Android i iOS
WADY
 • Tylko jedna waluta fiat

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

Podziel się z nami swoją opinią:

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo