Kryptowaluty od podstaw – czyli jak pogłębiać swoją wiedzę o inwestowaniu

Czy istnieje obecnie jakiś inny rynek pozwalający na kilkudziesięcioprocentowy zwrot z inwestycji w ciągu bardzo krótkiego czasu? Czy ktoś jest w stanie określić kiedy cena Bitcoina osiągnie maksymalny pułap i jaka to będzie wartość? Rynek kryptowalut jest bardzo ekscytujący, kto raz spróbuje, z reguły zostaje w tej grze na dłużej. Powszechnie też wiadomo, że jest bardzo ryzykowny (tam gdzie jest szansa na duże zyski musi też być ryzyko) i łatwo można stracić posiadane środki. Eksperci twierdzą, że nie należy się obawiać ryzyka a należy  nauczyć się je kontrolować. Można to zrobić tylko w jeden sposób – poprzez stałą naukę, zdobywanie wiedzy i własne doświadczenia. W tej części zamieszczać będziemy artykuły i poradniki, które pomogą ci zrozumieć świat kryptowalut.

Kryptowaluty podstawy, pierwsze kroki, najważniejsze źródła wiedzy

Jest wiele wartościowych źródeł gdzie można zaglądać i z dnia na dzień bardziej rozumieć mechanizmy rządzące rynkiem kryptowalut. Serwisy, blogi, fora, tutoriale na youtube, audiobooki, książki – Bitcoin wraz z naśladowcami wkroczył już wszędzie – mamy szeroki i swobodny wybór w zależności czy wolimy czytać, słuchać czy oglądać. W tym wszystkim jest jedna pozycja obowiązkowa dla wszystkich – to serwis Cryptocurrency Market Capitalizations znany pod nazwą CoinMarketCap

Wartość kryptowalut

Jest to najaktualniejsza baza informacji o rynku kryptowalut. Serwis zawiera wiele interesujących danych takich jak (górne menu):

  • ilość wszystkich kryptowalut
  • ilość wszystkich dostępnych par do tradingu (Markets)
  • wartość rynku (Market Cap) wyrażoną w dolarach amerykańskich. Pozycja ta określa całkowitą sumaryczną wartość wszystkich kryptowalut
  • wartość obrotu wszystkich kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin (24h Vol) wyrażoną również w USD
  • udział Bitcoina w rynku wyrażony w procentach

W głównej treści strony zamieszczona jest lista kryptowalut w porządku od największej do najmniejszej kapitalizacji. Przy każdej walucie mamy jej nazwę, jej market cap, aktualną cenę, wartość obrotu w ciągu ostatniej doby, podany procent o ile zmieniła się jej cena oraz miniaturowy graf. Warto zwrócić uwagę na Circulating Supply – ta wartość pokazuje jaka ilość danej kryptowaluty została wypuszczona do obiegu.

Każda waluta ma swoją podstronę (wystarczy kliknąć w jej nazwę w tabelce). Nie znajdziesz tu długich, szczegółowych opisów czym jest dana kryptowaluta a jedynie w bardzo czytelny sposób przedstawione dane liczbowe i najważniejsze odnośniki. W uzupełnieniu informacji ze strony głównej widzimy tu pozycję Max Supply mówiącą jaka będzie maksymalna wydobyta liczba jednostek danej kryptowaluty.

Kryptowaluty podstawy

Na wykresie można zaobserwować wzrost ceny dostosowując zakres czasowy do swoich potrzeb.

Kryptowaluty podstawy

Bardzo użyteczna jest zakładka Markets – to tutaj znajduje się informacja, na której giełdzie możliwy jest zakup interesującej nas kryptowaluty, jaki jest jej wolumen i obecna cena. W serwisie warto rzucić okiem na nowe kryptowaluty na rynku (Trending-Recently Added) oraz na pozycje, które najwięcej zyskały i straciły na wartości (Trending-Gainers and Losers).

Jeśli z jakiegoś powodu nie czujesz się dobrze z CoinMarketCap możesz skorzystać z WorldCoinIndex – to drugi, podobny serwis zbierający i przetwarzający dane z rynku kryptowalut.

Czy warto korzystać z serwisów newsowych? Zdecydowanie tak, ale nie od samego początku. Jeśli dopiero próbujesz zrozumieć czym są kryptowaluty możesz zostać przytłoczony informacjami o nowych ICO, forkach, regulacjach. Najpierw opanuj dobrze podstawy! Dowiedz się gdzie kupować bitcoin, jaka jest najlepsza giełda kryptowalut, najlepszy kantor i na jakim portfelu bezpiecznie przechowywać zakupione Bitcoiny i altcoiny.

[głosów: 4 średnia ocena: 5]

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

Podziel się z nami swoją opinią:

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo