Giełda KuCoin – opinie, rejestracja, weryfikacja, prowizje

KuCoin to jedna z najlepszych giełd kryptowalut dla osób, które inwestują w altcoins – w naszym rankingu znajduje się w samej czołówce wyprzedzając giełdy ze znacznie dłuższym stażem na rynku. Ogromna ilość kryptowalut, własny token, angażujące społeczność działania to tylko niektóre z ważniejszych cech tej platformy.

Giełda Kucoin - nowy logotyp i wizualizacja

Czy KuCoin jest bezpieczny?

KuCoin to kolejna azjatycka giełda, która szeroko otworzyła się na Europę, deklaruje że posiada biura w 6 krajach i  zatrudnia pracowników w kilkunastu lokalizacjach do czego mają nas przekonać wspaniałe zdjęcia teamu w witrynie internetowej. Sprawa jest jednak zagadkowa. Czy firma rzeczywiście prowadzi działalność w różnych krajach? Skąd jest giełda? Wokół firmy narosło sporo kontrowersji dotyczących jej siedziby, oficjalne źródła wskazują, że KuCoin zlokalizowany jest w Hongkongu, jednak przeprowadzone przez dziennikarza Jackson Wong „śledztwo” pokazuje, że w określonym w dokumentach rejestracyjnych miejscu znajduje się jedynie wirtualne biuro a w imponującym wieżowcu nikt nigdy nie widział pracowników KuCoin i nie słyszał o giełdzie kryptowalut. A więc gdzie znajduje się prawdziwa siedziba? Prawdopodobnie w Chinach, jednakże z uwagi na nieprzychylne wirtualnym walutom prawo nie może tego ujawnić. Znacznej większości inwestorów to nie przeszkadza (lub nie są tego świadomi), giełda ma się bardzo dobrze i odnotowuje rekordowe obroty. Inwestując na KuCoin trzeba mieć jednak na uwadze zwiększone ryzyko wynikające ze specyficznego umiejscowienia giełdy.

KuCoin czy Binance? KuCoin w walce o tytuł najlepszej giełdy altcoins

Giełda KuCoin nazywana jest „siostrą” Binance. Poznając obydwie platformy rzeczywiście trudno oprzeć się temu wrażeniu – ten sam kraj pochodzenia, podobny okres powstania giełdy i niezwykle dynamiczny rozwój, który doprowadził do jednych z największych obrotów na rynku kryptowalut. Obydwie giełdy posiadają własny token, którego posiadanie daje określone benefity użytkownikowi, prowadzą też podobną politykę w zakresie opłaty transakcyjnej.

Przyglądając się jednak dogłębnie znajdujemy też wiele znaczących różnic – Binance jest bardziej transparentna, znamy nazwisko człowieka, który stoi za giełdą i nią dowodzi, giełda przeprowadziła relokację z Azji do Europy, ma ogromny pęd do rozwoju z celem stworzenia zdecentralizowanej giełdy kryptowalut a także wprowadzenia możliwości tradingu z użyciem walut tradycyjnych. Binance posiada też większą ilość par kryptowalutowych, daje możliwość tradowania z użyciem kilku różnych zleceń (w szczególności cenione przez traderów jest zlecenie Stop-Limit) oraz przygotowywania dogłębnych analiz w zaawansowanej wersji giełdy.

KuCoin przewyższa Binance obsługą klienta, support jest szybki i działa 24h/365 dni w roku, giełda jest aktywna w mediach społecznościowych (Twitter, Reddit, Facebook itd.), ilość form zabezpieczeń konta użytkownika jest imponująca. Użytkownicy giełdy bardzo chwalą sobie system oznaczeń altów (KuCoin Plus, ST), który umożliwia inwestowanie w najbezpieczniejsze tokeny i pozwala uchronić środki przed stratą w przypadku zagrożonych projektów.

Do tego dochodzą preferencje użytkowników – nie da się jednoznacznie zakwalifikować i ocenić czy ten interfejs i nawigacja są lepsze, bo zależą od własnych upodobań. Bliźniacze giełdy posiadają wiele istotnych różnic, które powodują iż niezwykle ciężko jest ocenić, która z nich jest lepsza.

Testy i opinie

Nasze wielomiesięczne doświadczenia pokazują, że KuCoin działa sprawnie a opinie znacznej większości użytkowników są pozytywne. Platforma ma zaimplementowane wysokiej jakości oprogramowanie, które jest zdolne obsłużyć nawet milion zleceń na sekundę, wpłaty i wypłaty kryptowalut przebiegają bez przeszkód, doświadczeni traderzy potwierdzą, że KuCoin stosuje stosuje zaawansowaną technologię wyróżniającą się wśród innych giełd kryptowalut. KuCoin oferuje również dostęp do platformy poprzez aplikacje mobilne na Androida i iOS. 

Kryptowaluta KuCoin Shares (KCS) – czy warto w nią inwestować?

Na KuCoin dostępnych do handlu jest olbrzymia ilość coinów, wliczając w to najbardziej znane kryptowaluty jak i „świeże” tokeny dopiero co po zakończonym ICO. Pięć najważniejszych walorów stanowi trzon giełdy, poprzez nie otrzymujemy wszystkie możliwe pary tradingowe. Są to:

  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • NEO (NEO)
  • Tether (USDT)
  • KuCoin Shares (KCS)

Posiadacze KuCoin Shares mogą liczyć na wiele przywilejów – dywidendy, nagrody, promocje, wyjątkowe programy, niższą prowizję transakcyjną. Aby uzyskać jednak wymierną korzyść z dystrybucji dywidendy należy „zamrozić” w KCS niemałą kwotę. Może bardziej opłacać się będzie klasycznie zainwestować w ten token? To zależy od sytuacji na rynku, ceny Bitcoina oraz dalszego rozwoju samej giełdy.

KuCoin – rejestracja konta

Rejestracja na giełdzie KuCoin jest bezproblemowa i przebiega bardzo sprawnie. W pierwszym kroku należy wejść na stronę KuCoin.com i wybrać zakładkę【Sign up】

Kucoin opinie

Wpisujemy swój adres email oraz hasło pamiętając o elementarnych zasadach bezpieczeństwa – należy zadbać o to aby hasło było unikatowe, składało się z dużych i małych liter oraz znaków specjalnych.

Kucoin opinie

Następnie udowodniamy, że nie jesteśmy botem układając puzzle w zabezpieczeniu CAPTCHA.

Kucoin opinie

Na skrzynce mailowej pojawi się email z linkiem aktywacyjnym, którego kliknięcie zakończy proces rejestracji.

Kliknięcie w link aktywacyjny powinno przekierować nas automatycznie do serwisu Kucoin, jeśli się tak nie stało wchodzimy na stronę główną i sprawdzamy czy jesteśmy zalogowani.

W środkowej części menu znajduje się zakładka 【Account】, w której przeprowadzamy zabezpieczenie konta.

Kucoin opinie

Po wyborze 【Account security】wpisujemy hasło, które posłużyło nam w procesie rejestracji a następnie przechodzimy do pola „Google 2-Step”. Uwierzytelnienie dwuskładnikowe to niezwykle istotny element zabezpieczenia konta.

Kucoin opinie

Klasycznie, jak w przypadku każdej innej giełdy, darmową aplikację Google Authenticator musimy pobrać z odpowiedniego sklepu.

Kucoin opinie

Teraz pora na małe notatki – w bezpiecznym miejscu, na papierze zapisujemy klucz, który w przypadku zgubienia lub zniszczenia telefonu pozwoli nam odzyskać dostęp do konta.

Kucoin opinie

Po wykonaniu powyższych czynności, w wierszu „Google 2-step” powinien pojawić się zielony kolor i napis „Enable” co jest potwierdzeniem, że konto zostało prawidłowo zabezpieczone.

Kucoin opinie

W kolejnym kroku wybieramy pole 【Security Questions】.

Kucoin opinie

Przechodząc do tych ustawień bezpieczeństwa ponownie należy podać swoje hasło.

Kucoin opinie

Następnie musimy wybrać 3 pytania zabezpieczające, które odpowiedzi będą dla nas oczywiste i będziemy w stanie w przyszłości udzielić poprawnej odpowiedzi nawet jeśli zgubimy swoje notatki. Rozsądniej jest wybrać pytanie o konkretną datę niż pytanie „gdzie chciałbyś się udać w podróż poślubną” (destynacja może nam się zmienić po jakimś czasie.)

Kucoin opinie

Schemat jest podobny przy każdym elemencie zabezpieczeń, musimy przejść kolejną weryfikację i zatwierdzenie przez email.

Kucoin opinie

Po skompletowaniu powyższych zabezpieczeń konta warto pójść za ciosem i domknąć proces ostatnią dostępną funkcją. Pod tą samą zakładką【Account】 na samym dole mamy pole „Anti-phishing Safety Phrase”

kucoin opinie

To zabezpieczenie nie jest powszechnie stosowane, ale może być bardzo wartościowe, w szczególności dla osób, które nie korzystają z „ulubionych” ale mają zwyczaj każdorazowo wpisywania nazw serwisów w wyszukiwarce. Jak to działa? Klikając w niebieski napis【Settings】ustalamy swoje indywidualne nazwy (osobno do logowania do serwisu, osobno do komunikacji mailowej, choć nazwa może być taka sama w obydwóch przypadkach), które od tego momentu zawsze będą pojawiały się przy wspomnianych czynnościach. W przypadku gdy ustalona fraza się nie pojawi oznaczać to będzie, że mamy do czynienia ze stroną lub wiadomością phishingową.

Kucoin opinie

Przy każdym logowaniu pojawiać się będzie wybrana przez nas „bezpieczna nazwa antyphishingowa”.

KuCoin opinie

Jeśli widoczne jest zielone oznaczenie przy poszczególnych funkcjonalnościach jak na poniższym obrazku to znaczy, że konto zabezpieczone jest w maksymalnie możliwym stopniu. Trzeba przyznać, że droga jest żmudna a ilość czynności do wykonania może zniechęcać, mimo to warto skorzystać ze wszystkich przysługujących form.

Kucoin opinie

Kiedy i komu potrzebna jest weryfikacja?

KuCoin jest giełdą altów, gdzie tradycyjne waluty nie mają zastosowania, co pozwala w pewnym zakresie korzystać z giełdy bez weryfikacji. Giełdy altcoins przyjęły różną strategię względem weryfikacji, platformy rodem ze Stanów (np. Bittrex) z reguły wymuszają weryfikację od samego początku, platformy z korzeniami w Azji (Binance, KuCoin) pozwalają handlować bez weryfikacji bez ograniczeń a dopiero w momencie wypłaty środków stawiają bariery.

Zasady KuCoin są następujące – do weryfikacji przystępują osoby, które chcą zwiększyć swój limit wypłat powyżej 2 BTC dziennie. Weryfikacja dostępna jest dla osób pełnoletnich i wymagać będzie wypełnienia kolejnego formularza, podania adresu zamieszkania, numeru tel, dokumentu tożsamości (paszport lub dowód) oraz miejsca pracy (wynagrodzenie, zawód).

Wpłata i wypłata kryptowalut

Wpłaty wszystkich kryptowalut i tokenów są darmowe.

Za wypłatę środków z giełdy musimy ponieść opłatę, koszty takiej operacji są różne i zależą od kryptowaluty oraz sytuacji rynkowej.

Na szczególną uwagę zasługuje kryptowaluta NEO , w jej przypadku mamy brak opłat za wypłatę z giełdy.

Przed wypłatą warto sprawdzić jakie jest minimum dla danej kryptowaluty.

Wpłaty najlepiej dokonać poprzez zakładkę 【Assets】, następnie przechodząc do podstrony 【Deposit】lub wybierając konkretną kryptowalutę z listy – w ostatniej kolumnie przy każdym coinie mamy możliwość dokonania wpłaty lub wypłaty.

Kucoin opinie

Na stronie dedykowanej wpłatom automatycznie zaczytuje się KuCoin Shares, aby zmienić token do wpłaty musimy skorzystać z rozwijanej listy. Szkoda czasu na szukanie logiki ułożenia coinów, najszybciej będzie skorzystać z wyszukiwarki.

Kucoin opinie

Gotowi na trading!

A jak dostać się na giełdę? W menu nie znajdziemy używanego powszechnie „Exchange”…

Jest kilka sposobów na rozpoczęcie wymiany. Możemy przejść poprzez zakładkę 【Assets】- po najechaniu kursorem na wybranego coina wyświetli nam się okno gdzie wybrać należy 【Trading Now】.

Kucoin opinie

Możemy też pójść drogą poprzez zakładkę 【Markets】i wybrać interesującą nas parę z listy – kliknięcie przeniesie nas na giełdę.

Kucoin opinie

Punkt kulminacyjny – wreszcie możemy złożyć zlecenie kupna lub sprzedaży. Interesujące nas pole znajduje się w prawym dolnym rogu, wystarczy wpisać kwotę oraz ilość coina, aby zostać posiadaczem interesującej nas kryptowaluty.

Kucoin opinie

Prowizja od każdej transakcji wynosi 0,1% lub mniej

Prowizja od wymiany kryptowalut nominalnie wynosi 0,1%. To niska stawka, która jest jedną z wielu zalet KuCoin.

Giełda kusi też swoich użytkowników możliwością jej obniżenia. Komu przysługuje rabat i w jakiej maksymalnie wysokości?

Prowizja może zostać obniżona maksymalnie o 30% a jej wysokość uzależniona jest od ilości posiadanego na koncie  tokena KuCoin Shares (KCS). Zniżka zaczyna obowiązywać od poziomu 1000 KCS, który daje 1% rabatu. Rabat kumulatywnie narasta co 1000 KCS . Dla przykladu:

  • 500 KCS na koncie – prowizja bez rabatu – opłata transakcyjna 0,1%
  • 1000 KCS na koncie – rabat 1% – opłata transakcyjna 0,099%
  • 5000 KCS na koncie  – rabat 5% – opłata transakcyjna 0,095%
  • 10000 KCS na koncie  – rabat 10% – opłata transakcyjna 0,09%
  • 30000 KCS na koncie  – rabat 30% – opłata transakcyjna 0,07%
  • 50000 KCS na koncie  – rabat 30% – opłata transakcyjna 0,07%

Co to jest KuCoin Plus?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem giełdy jest system „KuCoin Plus”. Kryptowaluty i tokeny są na KuCoin parowane do Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), NEO (NEO), Tether (USDT) i KuCoin Shares (KCS). Pod każdą z zakładek dotyczących danej kryptowaluty znajduje się lista par tradingowych podzielonych na dwie części (tak jak na poniższym obrazku) na KuCoin Plus oraz Main Market.

Co kryje się za KuCoin Plus i w jaki sposób giełda dobiera kryptowaluty do tej listy?

Aby token trafił do tego zestawienia muszą zostać spełnione określone warunki, giełda bierze pod uwagę m.in.

  • czy token znajduje się w TOP 30 w rankingu coinmarketcap.com
  • jaki wolumen obrotów ma dany token – jeśli token przez kolejne 2 miesiące z wielkością obrotów znajduje się w czołówce tokenów na KuCoin ma szansę zostać zakwalifikowany
  • jaki jest wynik danego coina w wewnętrznym systemie oceny KuCoin

Niewątpliwą korzyścią takiej selekcji jest to, że jednoznacznie widzimy, którą grupę stanowią „najlepiej performujące” coiny – inwestycja w nie, choć obarczona ryzykiem jak w przypadku wszystkich kryptowalut, jest z pewnością bezpieczniejsza niż w przypadku drugiej grupy.

Na Main Market notowane są wszystkie kryptowaluty i tokeny dostępne na KuCoin – te pary przyciągają miłośników wysokiego ryzyka, nowe coiny, które dopiero co pojawiły się na giełdzie dają możliwość dużo większego zarobku (lub dużo większej straty), niż bardziej ustabilizowane i odporne na wahania cen „stare” kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin.

Kucoin opinie

Co oznacza *ST przy kryptowalucie?

„ST” to skrót od „Special Treatment”, który oznacza, że wewnętrzny system kontroli KuCoin zakwalifikował dany token jako niespełniający narzuconych warunków. Po przydzieleniu takiej etykiety token pozostaje pod „obserwacją” giełdy a jednym z możliwych działań, w przypadku braku poprawy, jest usunięcie go z giełdy.

Dla tradera jest to jasny sygnał – zastanów się czy na pewno chcesz inwestować w tę kryptowalutę/token? – a jeśli jesteś posiadaczem tego coina, zastanów się czy to nie jest odpowiedni moment aby go sprzedać.

Powody „specjalnego traktowania” mogą być różne: projekt zostanie prawdopodobnie zawieszony, zespół zajmujący się projektem został rozwiązany, zespół odpowiedzialny za projekt nie przesłał KuCoin określonych w umowie raportów, firma zajmująca się projektem otrzymała negatywną opinię audytora, firma może zostać postawiona w stan likwidacji, jest niewypłacalna itp. To tylko niektóre, dokładny algorytm nie jest znany, idea natomiast jest słuszna – ostrzec, zwiększyć czujność, zwrócić uwagę użytkowników na tego konkretnego coina.

Oczywiście, zdarza się też również, że po okresie obserwacji token wraca do „normalnego” obrotu na giełdzie a wszelkie wątpliwości go dotyczące zostały rozwiane.

Kucoin opinie

Wnioski

KuCoin, jak każda platforma ma swoje mocne i słabe strony. Zastanawiające jest czy giełda pójdzie śladem swojego największego konkurenta (Binance) i przeniesie siedzibę w bardziej stabilne miejsce, tak czy inaczej, KuCoin posiada duży potencjał do dalszego rozwoju, a dzisiaj przyciąga inwestorów z całego świata szeroką ofertą ciekawych, najnowszych projektów.

[głosów: 10 średnia ocena: 5]
9.4 Wynik
Kucoin

Z krótką historią ale z bardzo ambitnymi planami pozyskania dużej liczby użytkowników. W ofercie giełdy również unikatowe kryptowaluty. Wiele osób w niedługiej przyszłości widzi w tej platformie lidera rynku altcoins.

ZALETY
  • System kwalifikacji tokenów na najlepsze (KuCoin Plus) oraz najsłabsze (oznaczenie ST)
  • Support 24/7
  • Aplikacje mobilne dostępne w Google Play i App Store
  • Aktywna obecność w mediach społecznościowych
WADY
  • Wolumen obrotów na niektórych coinach jest bardzo mały
  • Tylko jeden rodzaj zlecenia
  • Nieznana siedziba firmy

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowe case study, opinie o giełdach i kantorach, najlepsze przewodniki krok-po-kroku

2 komentarze
  1. I niestety naciąłem się na KuCoin w obecnej chwili. Kucoin usunęło z notowań Kick Tokena z informacją o przedłużeniu możliwości wypłaty tej kryptowaluty podając ostateczny termin. W komunikacie jednocześnie zaznacza, że brak działań w tym temacie świadczy o rezygnacji posiadacza waloru z tej kryptowaluty. I teraz najlepsze – minimalna kwota wypłaty to 450000 tokenów, a prowizja od tej wypłaty to 450000 tokenów – chcąc czy nie chcąc, dobrowolnie czy nie, użytkownik i tak straci te tokeny. Jakby było tego mało, to ich wartość w portfelu jest kilkukrotnie zaniżana w stosunku do wartości na giełdach, które mają ten token w ofercie. Jeżeli ktoś posiada mniej niż wymagane 450k, nie ma możliwości zdeponowania odpowiedniej ilości do wypłaty, a nawet gdyby miał, to było by to głupie posunięcie ze względu na prowizję. Support na dzień dzisiejszy rozkłada ręce. Mam porobione zrzuty ekranu, ale na dzień dzisiejszy jestem nastawiony na utratę środków. Zobaczymy, jak to się skończy.

  2. Dwa lata temu podzieliłem wszystkie moje środki pomiędzy Binance a Kucoin. KCS dał mi sporo zarobić:)

Dodaj Swoją Opinię

Kryptomag - rankingi giełd kryptowalut i portfeli
Logo